"ХАМСТЕРИ" -изработка и закрепване

lynx

Редовен Потребител
Не са много трудни за изработка, белята е в теглото.
Моят "крик" доста го премислях докато го вкарам в нормата, под 100 грама да е механизма и да държи поне 20 кила.
Една снимка преди последния сюнет:

IMG_9049.JPG
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
На оригиналното май въобще нямаше зъбци, просто с велосипедната скоба по средата се притискаха детайлите един към друг.
Със зъбците ще стане много по-добре, но ще е голяма играчката :)
Оригиналното:
TM1000-Knee-Rest.jpg

d90cfc8c.jpg
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Добави и легла за две пружини, които да отварят зъбите като разхлабваш винта, който ще ги пристяга. Всъщност зъбите може да са само като венец по диаметъра и в центъра да пристържеш легла, тъкмо за олекотяване на детайлите.
 

Dominus

Редовен Потребител
Играчка за машината :) не за мен
Да играе колкото иска
Моята играчка беше да създам модела и аз се наиграх
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Павка, по добре като шарнир. Ще позволява много по голяма свобода на настройките. На Стели мисля че беше точно така. В средата е сфера а не плоско или със зъби...
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ето това много ми допадна. Майстора му е Aron Jalakas и струва 120 евра... Мисля че у нас може да се излезе доста по-тънко.

10906173_824459637611376_8940535123427691857_n.jpg

10906347_824459737611366_5653983262562660288_n.jpg
10898025_824459877611352_6157443440593175761_n.jpg
10171908_824460017611338_782072878839257095_n.jpg
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Според мен тоя хамстер американския не разчита само на пристягането на двата детайла чрез скобата.
На снимката съм отбелязал отвора, който ме кара да мисля,че има някаква противоплъзгаща система.
 

Attachments

  • TM1000-Knee-Rest.jpg
    TM1000-Knee-Rest.jpg
    67 KB · Прегледи: 51

lynx

Редовен Потребител
Може да има от вътрешната страна съчма с пружинка и отсреща отвори за съчмата.
Докато не го разглобим и огледаме, само ще предполагаме.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
И аз за това си помислих Рачо.
Че е с яка пружина + съчма и дупчици за нея,но за да работи пружината трябва да е доста сериозна,която натиска съчмата.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
И аз за това си помислих Рачо.
Че е с яка пружина + съчма и дупчици за нея,но за да работи пружината трябва да е доста сериозна,която натиска съчмата.
Резба в отвора и шпилка с вътрешен имбус и си натягаш колкото си искаш пружинката....
 

rashko

Редовен Потребител
А, ако е само щифт който зацепва в насрещен профил ?

Това със съчмата ми се струва ала бала ?
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Тук се 1 е само на триене,но нз.
А Раше ако е щифт как ще го въртиш само като го разхлабиш?
 

didarai

Редовен Потребител
Прилича на технологичен отвор за поставяне на пружинка(по оста на профила) , най-вериятно със съчма (или полуобъл щифт), която просто прещраква по зъбите на профила , за да го позиционира в желаният ъгъл , докато се пристегне с ръкохватката. Натикват се навътре в отвора и се поставя игла напреко в малкото отворче , за да ги държи , докато се сглоби , след което тя се издърпва и пружинката притиска съчмата към зъбите. Но така ......само от една снимка , трудно е да се каже .
Иначе е ясно , че триенето е повече от достатъчно за да държи пушката върху хамстера в желаната позиция.

пп
Сега видях снимките по-нагоре . Много голям изглежда за да е това , а и липсва май отвор по периферията.
 
Последна промяна:

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Само на триене много трудно държи. Трябва да се стяга зверски. Даже ги правят сферични за увеличаване на площта.
Павката е на прав път. Зъби му е майката:winner:
 
Нагоре