Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

Emp

Редовен Потребител
sts1969 написа:
Все още се чудя защо заради едно копче е нужно да сменяме целият балтон, толкова ли няма един свестен стругар да завърти няколко полиамидни пръстенчета? :wall: Преди време Кирчо (methaa) беше закъсал по подобен начин за пружини на ударника...и момчето пусна питане има ли други желаещи за да се вдигне бройката за поръчка...и се получи добра поръчка. Ако някой знае навит стругар...аз веднага бих участвал с няколко бройки, според мен не са малко колегите с Хатсан АТ 44 :cheers:
Така е колега , заради една бълха се гори целия юрган ;), но доколкото знам , резервните части са проблем при всички псп-та , така им изнася на производителите ,просто бизнес :mad: . :cheers:
 

PUNISHERvw

Редовен Потребител
От Заримекс съм купувал само клапан за Хатсана .Отивате в работилницата им и един пич на име Дани ще ви ги даде.
 

aandreev

Потребител
PUNISHERvw написа:
От Заримекс съм купувал само клапан за Хатсана .Отивате в работилницата им и един пич на име Дани ще ви ги даде.
Данчо наистина е много свестен, работи бързо, добре и със желание.
 

Emp

Редовен Потребител
aandreev написа:
PUNISHERvw написа:
От Заримекс съм купувал само клапан за Хатсана .Отивате в работилницата им и един пич на име Дани ще ви ги даде.
Данчо наистина е много свестен, работи бързо, добре и със желание.
А бе лошо няма , точни пичове се намират все още , ама ние дето сме на 10 дена с камили от София , няма начин да го посетим този човек , затова действаме от дистанция да си уредим нещата , иначе този клапан ще ни излезе златен , а не бронзов ;) :cheers:
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Кой може да ми каже точният материал от който може да се направи на струг такова пръстенче за уплътнението на иглата...и от къде може да се поръча или купи ? Ето чертеж с размерите в калибър 5.5
 

aandreev

Потребител
Когато излиза въздух из под скалата на манометъра - това може ли да се оправи или по-добре да си купя нов цилиндър?
Видях че само манометър е около 70 лв, а цял цилиндър в Сотис е 100 лв с ДДС :)
 

lynx

Редовен Потребител
Ако си сигурен, че от там изпуска значи че манометъра е за боклука.
Може да си купиш пейнтболски за 10-15 лева /ако не ти се дават пари/, той е със същата резба но скалата му е в ПСИ.
Предполагам вече си прочел из темата, че ще ти трябва преправен ключ за да отвиеш манометъра.
Може и да си купиш за 40 лева хубав манометър на Вика, но ще трябва бай стругар да изреже чашката в която е вкопан заводския манометър за да влезне новия.
 

DeadShot

Редовен Потребител
Колеги,здравейте.Притежавам АТ44 5.5мм.Играл съм си с него и в момента съм го направил скалпел на 43-45 джаула.Обаче искам да започна проект и да го "тунинговам" в 6.35мм,че се захласвам по мощностите.Освен цев и нов дотиквач ще има ли нужда от смяна на още нещо по бойния клапан?
 

aandreev

Потребител
Ако си сигурен, че от там изпуска значи че манометъра е за боклука.
Може да си купиш пейнтболски за 10-15 лева /ако не ти се дават пари/, той е със същата резба но скалата му е в ПСИ.
Предполагам вече си прочел из темата, че ще ти трябва преправен ключ за да отвиеш манометъра.
Може и да си купиш за 40 лева хубав манометър на Вика, но ще трябва бай стругар да изреже чашката в която е вкопан заводския манометър за да влезне новия.

От къде мога да закупя такъв(пейнтболен) и какво е техническото му наименование, така че да мога да го намеря из интернет?
 

sts1969

Редовен Потребител
Колеги,здравейте.Притежавам АТ44 5.5мм.Играл съм си с него и в момента съм го направил скалпел на 43-45 джаула.Обаче искам да започна проект и да го "тунинговам" в 6.35мм,че се захласвам по мощностите.Освен цев и нов дотиквач ще има ли нужда от смяна на още нещо по бойния клапан?
Мисля че отвора при иглата и трансферпорта трябва да се пипнат за да осигуриш по-голяма порция въздух, не знам колко е отвора и на тапата на бойният клапа оригинално. Защо просто не пробваш да я трампиш за 6.35 ;)
 

aandreev

Потребител
От къде мога да закупя такъв(пейнтболен) и какво е техническото му наименование, така че да мога да го намеря из интернет?
От къде мога да закупя такъв(пейнтболен) и какво е техническото му наименование, така че да мога да го намеря из интернет?
Оказа се че като развих манометъра, което стана с припилен глух ключ 22, под него в легло имаше гумен O-пръстен, който когато смених нещата заспаха! :)
 

lynx

Редовен Потребител
И аз се зачудих как си успял да пробиеш манометъра ;)
Само веднъж съм чувал на някой да му пропусне от там.
 

Kossis

Потребител
Заримекс- 30 лева ми обяви тоя майстора им че иска за един полиамиден опръстен !:lol:

Та запомнете едно- Сотис са много по добри от Заримекс !
 

Emp

Редовен Потребител
Заримекс- 30 лева ми обяви тоя майстора им че иска за един полиамиден опръстен !:lol:

Та запомнете едно- Сотис са много по добри от Заримекс !
В Сотис целия клапан струва 29 лева .:)
 
Последна промяна:

FreeMan

Редовен Потребител
На моя Армс му беше изпуснал манометъра също - пратиха ми нов от САЩ...

Някой може ли да измери колко е дължината и широчината на резервоара на БТ65 и ако знае какъв е обема му.
Благодаря.

bt_65_cylinder.jpg
 
Нагоре