ВСИЧКО ЗА БЕНЧРЕСТА - стойки, маси, мишени, правила и др. свързано с темата.

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Re: ВСИЧКО ЗА БЕНЧРЕСТА - стойки, маси, мишени, правила и

Май ще имаме сайртрон 10Х100Х 60 ;)
 

Dominus

Редовен Потребител
Re: ВСИЧКО ЗА БЕНЧРЕСТА - стойки, маси, мишени, правила и

Стана страхотна джаджа. Лещата е с доста по-голям диоптър от аншмулцовата:D и вижда страхотно.
 

Attachments

  • uploadfromtaptalk1400690266209.jpg
    uploadfromtaptalk1400690266209.jpg
    48.4 KB · Прегледи: 147
  • uploadfromtaptalk1400690286390.jpg
    uploadfromtaptalk1400690286390.jpg
    39 KB · Прегледи: 153
  • uploadfromtaptalk1400690302483.jpg
    uploadfromtaptalk1400690302483.jpg
    44.3 KB · Прегледи: 144

оги-пз

Редовен Потребител
Re: ВСИЧКО ЗА БЕНЧРЕСТА - стойки, маси, мишени, правила и

:crazy: :crazy:

Вчера Панчев ни беше на гости видяхме супер готината фани и успяхме да пуснем по няколко изтрела с нея.
Сигурно моята Жена е била на таен курс при на Жоро Жена Му ,че се уредих и аз със подарък.
Жорката и на мен е преподал някой друг курс по послушание , та има файда да знаете.
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.812408655439007.1073741832.511123275567548&type=3&uploaded=12

:cheers: :cheers:

Вечерта беше отпразнувано подобаващо. :crazy:
 

dberov

Редовен Потребител
Re: ВСИЧКО ЗА БЕНЧРЕСТА - стойки, маси, мишени, правила и

оги-пз написа:
:crazy: :crazy:

Вчера Панчев ни беше на гости видяхме супер готината фани и успяхме да пуснем по няколко изтрела с нея.
Сигурно моята Жена е била на таен курс при на Жоро Жена Му ,че се уредих и аз със подарък.
Жорката и на мен е преподал някой друг курс по послушание , та има файда да знаете.
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.812408655439007.1073741832.511123275567548&type=3&uploaded=12

:cheers: :cheers:

Вечерта беше отпразнувано подобаващо. :crazy:

Е, Оги хайде честито новата придобивка, прекрасен е реста. :bravo: Ако довършиш тоя дето го почна и решиш да го продаваш имай ме в предвид.
Виждам и още нещо ново, Hawke 8-32x56 с монтажи Leupold. ;)
:hi:
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Re: ВСИЧКО ЗА БЕНЧРЕСТА - стойки, маси, мишени, правила и

оги-пз написа:
:crazy: :crazy:

Вчера Панчев ни беше на гости видяхме супер готината фани и успяхме да пуснем по няколко изтрела с нея.
Сигурно моята Жена е била на таен курс при на Жоро Жена Му ,че се уредих и аз със подарък.
Жорката и на мен е преподал някой друг курс по послушание , та има файда да знаете.
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.812408655439007.1073741832.511123275567548&type=3&uploaded=12

:cheers: :cheers:

Вечерта беше отпразнувано подобаващо. :crazy:

Честито Оги! Реста е страхотен. Това ли е модела - Cicognani REST RC ERGAL ADV?
 

Карлсон

Потребител
Re: ВСИЧКО ЗА БЕНЧРЕСТА - стойки, маси, мишени, правила и

Няколко снимки на една много компактна масичка... :) По снимките из "янки" сайтовете изгледаше малко нестабилна, но съм се заблуждавал, детайлите са изпипани както трябва... Еле като си сложа и снажната осанка 95 кила, торбе с пъсък, уши и 5 кила пушка не мръдва... ;) Даже си заръчах и едно телескопче да мога хубавичко да виждам десятка ли е , хикс ли е, в храстите ли е... :lol:
 

Attachments

  • IMAG0396.jpg
    IMAG0396.jpg
    662.3 KB · Прегледи: 199
  • IMAG0397.jpg
    IMAG0397.jpg
    753.7 KB · Прегледи: 185
  • IMAG0398.jpg
    IMAG0398.jpg
    698.4 KB · Прегледи: 167
  • IMAG0399.jpg
    IMAG0399.jpg
    543.1 KB · Прегледи: 159
  • IMAG0400.jpg
    IMAG0400.jpg
    564.8 KB · Прегледи: 152
  • IMAG0402.jpg
    IMAG0402.jpg
    931.3 KB · Прегледи: 181

sts1969

Редовен Потребител
Re: ВСИЧКО ЗА БЕНЧРЕСТА - стойки, маси, мишени, правила и

Хубава масичка си си взел приятелю :cheers: трябваше да а снимаш и в сгънато състояние :cheers: Двуногата на Фани-то има ли възможност да се премести малко по-назад? Далекогледа е супер на външен вид, виждат ли се ясно попаденията на 50м? Аз в момента се оглеждам за друга по-силна оптика с която да сменя Леополд-а че определено ми идва слаб зуума.
 

Карлсон

Потребител
Re: ВСИЧКО ЗА БЕНЧРЕСТА - стойки, маси, мишени, правила и

Забравих да я снимам сгъната, утре ще поправя това... Уреда гледа много добре и на х60 увеличение, ама трябва здраво да е захванат някъде, да не трепери, паралакс коректора му е много фин, но от ръка до 30 увеличение макс, после вече всичко играе... ;) А Фанка има много дълга релса на ложата, двуногата мога и малко пред спусковата скоба да я сложа, ама ми идва малко ниска и ще търся друг вариант само дето не се сещам за марка двуноги с такъв захват... ???
 

petkof

Редовен Потребител
Re: ВСИЧКО ЗА БЕНЧРЕСТА - стойки, маси, мишени, правила и

Гледам тука масички и коли едни до други, а от известно време се оглеждам за седем-местен 4Х4 автомобил.Докато търсих такъв,забелязах, че задната врата на Ленд Ровър Дисскавъри 3 е с контур на маса за бенч и при отварянето и, се получава точно това, което ни трябва! ;) Само не съм наясно със самата кола,а това,че е английска ме кара да съм много предпазлив. :D
1920px-2005-2007_Land_Rover_Discovery_3_SE_wagon_%282011-07-17%29.jpg

land-rover-range-rover-discovery-3-tdv6-hse-4.jpg
 

FreeMan

Редовен Потребител
Re: ВСИЧКО ЗА БЕНЧРЕСТА - стойки, маси, мишени, правила и

Само ще ти кажа - това е колата!
Комфортна, широка отвътре можеш да се въртиш колкото си искаш и с дълги тояги, предни и задни стъкла се свалят до долу - ако ме разбираш, има възможност за стрелба към небето - ако ме разбираш... гори малко за джип, високопроходима... един приятел продава точно такава, излизахме с нея и е просто перфектна!
 

methaa

Редовен Потребител
Re: ВСИЧКО ЗА БЕНЧРЕСТА - стойки, маси, мишени, правила и

Колеги,

моля да ми помогне някой който има рест или е правил такъв. Въпроса ми е колко трябва да е стъпката на шпилката която се исползва за вертикалната корекция? Имам няколко - стъпка 2мм ф14 на шпилката; с4мм ф20мм; с5 ф30мм?
 

methaa

Редовен Потребител
Това е мишена за екстремен бенч който се провежда на 75 ярда.
Размера големия лист е 91,44х111,76см.
 

Attachments

  • ExtremeBenchrestSampleTarget.pdf
    829.8 KB · Прегледи: 70
  • FullTargetReduced.pdf
    1.3 MB · Прегледи: 38

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Това е мишена за екстремен бенч който се провежда на 75 ярда.
Размера големия лист е 91,44х111,76см.
Трудно ще намериш хартия,за печетане да не говорим.Най разпространения формат за печатане и максималния е 700х1000мм.Вариянта е на ролна печатна преса но там не знам с дебелината как стои въпроса а и тиража трябва да е добра цифра за да ти обърне някой внимание.:cheers:
 

methaa

Редовен Потребител
Обмислям да си купя заешки уши и се ви моля за малко помощ. Струва ли си да се инвестира в по-скъпи заешки уши от този тип
DSC_6826.jpg

или да си купя стандартни
images.jpg
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Обмислям да си купя заешки уши и се ви моля за малко помощ. Струва ли си да се инвестира в по-скъпи заешки уши от този тип
View attachment 50640

или да си купя стандартни
View attachment 50639

Като горните (даже дали не е точно такава) съм виждал и пробвал маркова фабрична на Freeman, много са удобни и стабилни - голяма разлика с просто чувалче с уши. Основата им е гладка и много стабилна и тежка. Предполагам повече инфо може да ти даде той.
 

methaa

Редовен Потребител
От цял ден четене разбрах че скъпия вариант (bunny ears rear rest) не е подходящ за извити приклади (като на Дейстейт) и се използва при стрелба със свободен откат... за тях приклада трябва да е в бенч вариант.
Евтиния (rabbit ears rear rest) вариант е за тези които насочват пушката със стискане на заешките уши.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Заешките уши на SEB са много добри, но са за стрелба от рест и хоризонтален приклад.
При мен и двете липсваха, но не ми пречеше да си стрелям с него.
Основата е твърда с добър грип, материала на тялото е от много твърда кожа с голям обем, пълни с пясък си тежат доста.
Ако смяташ да правиш корекции от заешките уши (примерно при стрелба от двунога) вторият модел е по-подходящ.
 

lynx

Редовен Потребител
Най-добре с надробен на ситно корк, но трудно ще намериш.
Колегите ги тъпчат с ориз, пясък или кой с каквото намери :):)
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Ориза не е добра идея, ако/като се навлажни си увеличава драматично обема и ушите може да "гръмнат" по шевовете.:confused: По-добре да е нещо синтетично.
 
Последна промяна:
Нагоре