Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

Статус
Заключена за публикации

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Лична карта се изисква, за да се удостовери дали лицето има 18 г. :exclaim:
"ЗОБВВПИ:
Чл. 58.
....
(6) Физически лица, които не са навършили 18 години, не могат да придобиват и носят неогнестрелно оръжие.
.....
Чл. 181. (1) Който допусне малолетно или непълнолетно лице да употребява оръжия и
боеприпаси в стрелбище без писмено съгласие на законните му представители, се наказва с
глоба в размер 1000 лв.
(2) При повторно нарушение по ал. 1 се налага глоба в размер 2000 лв.
Чл. 182. (1) Който допусне лице, ненавършило 18 години, да придобие или носи
неогнестрелно оръжие, се наказва с глоба в размер 500 лв. и/или с имуществена санкция в
размер 2000 лв.
(2) При повторно нарушение по ал. 1 се налага глоба в размер 1000 лв. и/или имуществена
санкция в размер 4000 лв. и отнемане на разрешението за търговия за срок до една година."
 

sts1969

Редовен Потребител

Dominus

Редовен Потребител
Re: Закон за притежание, носене и употреба на Пневматичн

Ние истински политици нямаме нито един. Всичко това дето го избираме е шайка търмъци и мошенници. Всички те имат една, единствена цел. Да направят състояние.
 

sts1969

Редовен Потребител
Re: Закон за притежание, носене и употреба на Пневматичн

Dominus написа:
Ние истински политици нямаме нито един. Всичко това дето го избираме е шайка търмъци и мошенници. Всички те имат една, единствена цел. Да направят състояние.
Половината вече си го имат това състояние от кражби, отиват там за да го озаконят като си купуват депутатски имунитет...като Марешки. Другата половина са гладни въшки, издигнати от отрепки крадци за да прокарат някой удобен закон...като Бареков.
 

Niki

Редовен Потребител
Re: Закон за притежание, носене и употреба на Пневматичн

Прави сте момчета,ама много!
 

lynx

Редовен Потребител
Правилно си разбрал, забранени са.
Както и обсъждането им във форума е нежелателно ;)
 

Dominus

Редовен Потребител
Това да не е табу?
Закона забранява управлението на МПС след употреба на алкохол. Значи ли, че не е желателно да се обсъжда това?
Рачо, нека не бъдем по-големи християни и от папата.
 

sts1969

Редовен Потребител
До колкото знам, е забранено заглушаването на оръжие по време на лов, за да се избегне такъв с бракониерска цел. За това в БГ е забранен и лова с лък-арбалет, заради тихата работа на тези оръжия. За стрелба със спортна цел вече не знам как стоят нещата, все пак ако една въздушна пушка е със заводски заглушена цев (като Крикет)...какво да направим...да го изтъргаме ли :no: :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Отговорете си сами въпроса, защо огромната тема с обсъждането на тия "устройства" изчезна от форума?
 

Dominus

Редовен Потребител
Аз не мога да си отговоря и не виждам защо се палиш толкова. Не виждам и нищо нередно в коментарите относно заглушителите. Не намирам и думата "заглушител" за страшна, опасна и т.н.
Нека поне ние, сами не си ограничаваме правото на мнение.
 

lynx

Редовен Потребител
Мен малко ме е яд, защото имаше доста ценна информация събрана на едно място.
Доста схемички, чертежи и най-вече дискутиране и обмяна на личен опит.
Но при положение, че Админа е преценил че темата би могла да ни навреди и заминава, това е положението.
 

Dominus

Редовен Потребител
Щом админа е решил така няма да спорим. Мисълта ми е, че няма нищо страшно в това да се говори за това. Все едно да не обсъждаме и ОО.[emoji3]
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Темата за заглушители наистина си бе хубава и имаше полезни неща, но уви :'( Все си мисля нямаше ли да е добре да остане темата и при възможност в нея да имат достъп само определени хора, които се знаем и там да се добавят хора само с препоръки, всъщност има ли вариант да се създадат подобни теми скрити от гости и хора които не познаваме ?
 

methaa

Редовен Потребител
Темата за заглушители наистина си бе хубава и имаше полезни неща, но уви :'( Все си мисля нямаше ли да е добре да остане темата и при възможност в нея да имат достъп само определени хора, които се знаем и там да се добавят хора само с препоръки, всъщност има ли вариант да се създадат подобни теми скрити от гости и хора които не познаваме ?
Някой да пусне една анкета и ако аднмина няма нищо против то ще се съобрази с мнозинството.
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Темата за заглушители наистина си бе хубава и имаше полезни неща, но уви :'( Все си мисля нямаше ли да е добре да остане темата и при възможност в нея да имат достъп само определени хора, които се знаем и там да се добавят хора само с препоръки, всъщност има ли вариант да се създадат подобни теми скрити от гости и хора които не познаваме ?
Много пъти по срещи сме коментирали за под форум в който влизат само определени хора такива които се познават и се знаят от години кой са.
 

cdman

Администратор
Аз не мога да си отговоря и не виждам защо се палиш толкова. Не виждам и нищо нередно в коментарите относно заглушителите. Не намирам и думата "заглушител" за страшна, опасна и т.н.
Нека поне ние, сами не си ограничаваме правото на мнение.

Веднага обяснявам - причина да не можеш да си отговориш е че никога не си правил нищо публично като форум да кажем - и не си имал разправии със закона. Веднага обяснявам нагледно как действа Българското законодателство:

1. В закона ясно пише че заглушаването на всякакви оръжия е забранено.
2. Утре примерно някой "умник" го хващат със заглушена пушка и го разпитват. Разбират че членува тук във форума и е взел "схеми". Или просто някой от съответната служба влиза и чете и какво да види - я схеми на заглушители.
3. Веднага се прави проверка кой е собственик на домейна - опаааа - ( аз )
4. Я ела тука пише шарено да кажеш що така разпространяваш нелегална информация.

Държавния служител не се интересува и не иска да чуе за това че Форума е общодостъпен и всеки може да напише всичко!!! Има ли там схеми на заглушители - има , пише ли там отдолу моето име - пише - ТОЧКА , работата е свършена, 5 часа стана да си ходим в къщи.

Извода е - хората се кефят на схемите - админ-а се разправя по институциите :) Всички дето са дали акъл че трябва видиш ли ние да "обсъждаме" квото си решим си стоят мирно в къщи и си казват - брей - добре че не хванаха мен.

Те така и за торентите всички бяха много силни - че не били незаконни - но както виждаме яко ги гонят и съдят по света и у нас.

Варианти много - и не си мислете че фантазирам. Занимавам се с интернет и форуми много отдавна и не веднъж съм ходил в прокуратура да обяснявам кой и какво къде е написал.

Така че форума ще обсъжда и показва само законни неща - на територията на РБ , на който не му харесва , да си направи лична страница и да си обсъжда в нея - заглушители, автомати , бомби , джихад и каквото там му сърце иска :) аз нямам нищо против!

Послепис:

Анкета - Ко ? НЕ ! :)
 
Статус
Заключена за публикации
Нагоре