AIR ARMS - PRO SPORT и TX 200

rivan

Редовен Потребител
Пробвай същото упражнение в топло помещение, напр. в стаята на отворен прозорец се прицели в нещо навън. Още е хладно и ми прилича на изпотяване на лещите.
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
Да уточня защо смятам, че оптиката е заминала: от седмица някъде веднага след изстрел, образа се замъглява. Въртя настройката от 30тина ярда до 20 ярда. Изчиства се за малко. След това веднага отново става мъгла тъй като мишената е на 32 метра. Връщам на предната настройка, изчиства се на около 32ярда. След това може да държи 10тина изстрела, но понякога още на следващия става мъгла. Извинявам се, че ви разводнявам темата, вероятно е по-скоро за Оптики. Но само исках да събера инфо какво ползвате за вашите ПП.

Допълнение: Ок съм с очите :)
Има едни законтрящи рингове на лещите, виж дали може да стигнеш до тях и да ги стегнеш, може да се наложи да изпуснеш газта.
 

redsox

Редовен Потребител
Пробвай същото упражнение в топло помещение, напр. в стаята на отворен прозорец се прицели в нещо навън. Още е хладно и ми прилича на изпотяване на лещите.
Аз така стрелям колега. Вътре съм в една отопляема пристройка на къщата , открехвам прпзореца малко и стрелям навън към двора е мишената.

@Евгений Б. може ли малко конкретика? На лично ако ти се занимава или на 0988-768-234 (Румен) да не товарим излишно темата. Мерси не е спешно въобще.
 

LogiBG

Редовен Потребител
Да раздвижим темата. Както бях писал по нагоре в 5.5 с 0.870 чашки пушката стреля най-точно. Да ама не. JSB Hades стрелят по-добре. Това са по пет изстрела в мишена без най-горната дясна тя е на вайраух 30. Дистанция 24м. пълен комплект - масичка торбички закрито помещение и почивен ден. Мишената я обръщам на обратно след като си я закача за това едните попадения са леко нагоре, другите надолу.
 

Attachments

  • IMG_1141.jpeg
    IMG_1141.jpeg
    492 KB · Прегледи: 55

Sol

Потребител
Здравейте!
Да прехвърля от старата тема:
Днес направих първи стрелби с AirArms-a, но снимки на постижения няма да има, защото за около 150 изстрела (нямаше повече време, почти нямаше слънце, накрая и леко заръмя) само успях да тествам три - четири вида съчми и да измеря скорости (благодарение на Митака :cheers:от нашата стара Варненска група). Въпреки всичко (и въпреки откровенно лошото ми представяне като задприкладно устройство) поне се убедих, че пушката групира попаденията прекрасно (честно казано, това беше и основната ми цел). Разбрах от първо лице и какво харесва.
Какво използвах:
H&N FT Trophy Power 4.50 мм 0.57 гр - помеднени. Влизат в цевта леко, загубих половин час, докато разбера, че AirArms-а ги изстрелва с големи отриви - изобщо не ги харесва...
H&N Exite Hammer 4.50 мм 0.51 гр - доста по-добро представяне, стават за всеки ден:);
H&N Baracuda FT 4.50 мм 0.62 гр - от трите вида (в момента нямах от още по-тежката Baracuda) това беше явния избор.


H&N FT Trophy Power 4.50 мм 0.57 гр.jpgH&N Exite Hammer  4.50 мм  0.51 гр.jpgH&N Baracuda FT  4.50 мм  0.62 гр.jpg

Като скорости - ето табличката с по пет последователни измервания:
V-E.jpg
И накрая - ето какво ми остана на предмишницата на дясната ръка (най-вече поради загуба на тренинг) от зареждането:
PXL.jpg

Като цяло - за пушка от кутията (неотваряна, необслужвана, след около петнадесетина изстрела вече и не миришеше даже) - според мен невероятно добро представяне. Чувствам се много удовлетворен от първите резултати и искам още веднаж да изкажа огромната си благодарност на всички, които помогнаха да избера това английско бижу:cheers:!
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Другия път пробвай и JSB Exact
То с тези се почва от първия път.И 99,9% с тях се приключва.Колегата Sol просто трябваше да попрочете или да пита.Цев лотар-валтер .177 какво да хареса,ако не жсб?От скоро се спрягат и някакви китайски QYS,но в БГ май ги няма.
 

Sol

Потребител
То с тези се почва от първия път.И 99,9% с тях се приключва.Колегата Sol просто трябваше да попрочете или да пита.Цев лотар-валтер .177 какво да хареса,ако не жсб?От скоро се спрягат и някакви китайски QYS,но в БГ май ги няма.

Е, като за начало от тези имах. Ще взема по-нататък и от JSB-тата. А и нали знаете поговорката - "Око да види, ръка да пипне" :lol:...
Относно Baracuda-та - 20 джаула в коридор грубо метър? За мен лично е доооооста добре.
Сега започвам да се замислям за 16 джаула. От 20 джаула ( :cheers: за redsox) не е толкова трудно да се преправи на 16.
 

Sol

Потребител
Малко ми трябва... но все пак ми се ще преди това да пострелям на сегашните 20, просто да видя какво може (грешка - тя си може, да видя аз какво мога).
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
За 20на Дж по-добре ще са хевито 0,67. А ако има мерак за стрелба, след 5-6000 чашки, постепенно пружината ще слегне и ще ги доближи и 16те.
Ако сега я отреже да докара 16, после ще поолегне и до под 14.
 

Sol

Потребител
За 20на Дж по-добре ще са хевито 0,67. А ако има мерак за стрелба, след 5-6000 чашки, постепенно пружината ще слегне и ще ги доближи и 16те.
Ако сега я отреже да докара 16, после ще поолегне и до под 14.
Абсолютно си прав, но това го имам предвид. В момента с Baracuda-та 0.62 гр има много добра групираност и скоростта е в коридор метър - метър и половина, не виждам защо да е различно при 0.67 гр. А това "От 20 джаула ( :cheers: за redsox) не е толкова трудно да се преправи на 16" го написах точно по тая причина - по негов съвет - купуваш си 20 джаула пружина, режеш определени витки и я правиш да речем на 17 джаула с цел - след омекване да се получат около 16. Аз засега съм решил да взема да речем кит с 20 джаулова пружина, но оригиналната да не я скъсявам засега, за да видя докъде ще я докара - тя така или иначе ще поомекне, въпроса е с колко и кога.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
За 16дж. и водача с утежнителя са различни,мисля,по спомен!
 

luft9waffe

Редовен Потребител
От 20 на 16 само със стрелба пушката няма да падне(освен ако не счупи пружина,да не дава господ).Даже след 1-2 кутии чашки може да вдигне някой и друг джаул,заради напасване и оптимизиране на компресорната група.Ако колегата държи да я удуши,най-добре с някой къстъм кит.На сегашните 20 наистина жсб 0,67 са обичайните заподозрени за разтягане на прецизната стрелба отвъд 50м.
 

Sol

Потребител
От 20 на 16 само със стрелба пушката няма да падне(освен ако не счупи пружина,да не дава господ).Даже след 1-2 кутии чашки може да вдигне някой и друг джаул,заради напасване и оптимизиране на компресорната група.Ако колегата държи да я удуши,най-добре с някой къстъм кит.На сегашните 20 наистина жсб 0,67 са обичайните заподозрени за разтягане на прецизната стрелба отвъд 50м.
Според вас тези как са:
Леко ме притеснява това, че са 4.52 - да не й дойдат малко големи.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Според вас тези как са:
Леко ме притеснява това, че са 4.52 - да не й дойдат малко големи.
Споко 4,52 си е абсолютно нормален субкалибър аз стрелям с 0.547 също в 4.52. Тези от линка ще пастнат също добре при тия скорости с които стреляш.
През годините съм установил за моята пушка, че стреля най-хубаво с около 14-15 джаула иначе. Миналата седмица ми се счупи пружината, която не помня кога я сменях последно, само съм и подлагал шайби като намалее скоростта. Сега новата пружина като я сложих смених и водещите пръстени на буталото, както и нов заден водач на пружината от някакъв полиамид да видим как ще стреля пушката. Като ходих да я тествам се оказа че ще иска малко повечко настрел за разработване, защото постепенно взе да вдига скоротта (обаче забравих да я замеря, следващия път) като групите на 50 метра постоянно се изместваха по височина. Следващия път като имам време да пострелям ще направя снимков материал евентуално.
 

Sol

Потребител
ОК, поръчах си няколко кутии JSB Diabolo Еxact Нeavy в 4.52мм 0.670 гр.
Остана сега през почивните дни да довърша прострелването.

 
Нагоре