Walther / Umarex

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
HellBoY написа:
За толкова пари е добре , но има какво да се пипне и се радвам че темата мръдна :cheers:

Ще мръдне и още как. Ако вземеш да си купиш и ти един Доминатор най накрая (отдавна му се чудиш ;)) направо ще отлети :cheers:

Понеже налягането в бутилката от която зареждам падна на около 160 бара, днес пренаредих редуктора на 16 Джаула. Ще пострелям утре на 30м с ФТТ на HN 0.95 грама. Скороста трябва да е приблизително 185м/с. Утре може и да дам резултати :goodbye:
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Днес духаше вятър ама ме сърбеше показалеца. :cool:
Та резултатите: при настройка 16 Джаула от 160 до 70 бара - 40 изстрела.
За утре съм си купил от сръбските чашки. SR "MaR" 5.52 FT - :cheers:много ми хвалаят ще ги пробвам.
 

Attachments

  • Изображение040.jpg
    Изображение040.jpg
    113.7 KB · Прегледи: 248

lynx

Редовен Потребител
Ако може да задам един въпрос към собствениците на Валтер Доминатор+помпа?
С какви марки и модели помпи може да се пълни тая пущина до 300 бара?
Моята помпа, която си я пазя за красота/защото съм с бутилка/ е от тези:
http://shop.oragie.com/product_info.php ... e475aefc1e
и гледам че и препоръчват да се помпи до 230 бара, а и манометъра май беше разграфен до 250.
:)
 

lynx

Редовен Потребител
Да, това имах предвид.
Най вероятно са различни видове, които се познават по манометъра и само някои могат да помпят до 300 бара.
На моята манометъра мисля че беше разграфен до 250 и предполагам че не става за зареждане до 300 бара.
Ако има и други собственици на пушката и ползуват помпа, нека да споделят как е при тях. ;)
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
lynx написа:
Ако може да задам един въпрос към собствениците на Валтер Доминатор+помпа?
С какви марки и модели помпи може да се пълни тая пущина до 300 бара?
Моята помпа, която си я пазя за красота/защото съм с бутилка/ е от тези:
http://shop.oragie.com/product_info.php ... e475aefc1e
и гледам че и препоръчват да се помпи до 230 бара, а и манометъра май беше разграфен до 250.
:)

Току що изпратих е-мейл до info@hillpumps.com с въпроса "Каква помпа Хил трябва да си купя зада презареждам пушка Walther 1250 Dominator до 300 бара?"(What Hill pump must buy to recharge rifle Walther 1250 Dominator to 300 bar?) Дано да ме разберат :crazy:
Ще изчакам отговора и ще пиша :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
С този буркан и приклад...Walther -а май много добре изглежда ;)
 

Attachments

  • side6.jpg
    side6.jpg
    26.7 KB · Прегледи: 365
  • side5.jpg
    side5.jpg
    32 KB · Прегледи: 324
  • 850adjuststock1_800x320.jpg
    850adjuststock1_800x320.jpg
    80.8 KB · Прегледи: 297
  • 850adjuststock2_800x320.jpg
    850adjuststock2_800x320.jpg
    89.9 KB · Прегледи: 291

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Ето това отговориха англичаните:
Dear Valentin

Thank you for your interest in our pump. The only difference in our
models is the water that can be extracted from the air.

2128-005 does not have the optional Dry-Pac and will extract 60% of
water.

2128-555 includes the Dry-Pac system and will extract 95% of water. It
is more expensive but this is what Walther recommend for their airguns.


You will need an additional adaptor to fit on the end of the hose to
connect to Walther air cylinders. Product code Z2128-350 under adaptors
& couplings section on our website.

It will be very difficult to pump to 300 BAR with ANY hand pump. Our
recommended maximum is 230 BAR. That does not mean less power just less
shots per fill.

Hope this information is helpful. Get back to me if you need any
further help.

Best regards
Chris Dale

С две думи Валтер препоръчва за техните пушки поскъпата помпа с влагоуловителя. Ще ви е трудно да помпите до 300 бара с всяка ръчна помпа ние препоръчвамв с нашта да помпите до 230 бара. Силата на истрелите няма да се промени само ще са помалко. Бъра бъра сто чадъра. :cheers:
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Ами не са дъра-бъра. Хората доста подробно и коректно са ти отговорили.
Препоръчали са ти мах. 230 бара (за повачето ПЦП-та е така), защото са разбрали че имаш Д1250 и едва ли ще се поколебаеш да пробваш да го напомпаш на 250+ бара с помпата.
Подтекста е че при тези налягания - 230+бара - животът на о-пръстените рязко се скъсява и не е далеч времето, когато ще кажеш "тия HILL-ове са ебати боклуците", а реално не е така (макар че не са си платили за патента на FX).
Аз лично не съм виждал помпа, която да напълни на мах. 300 баровите резервуори на валтерите. Така че който иска 300 бара в резервуара на Walther-а: 1 вариант - няколоко 100% (?) пълнения от бутилка и 2 вариант - компресор (ех, мечтииии... :-[).
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
sir John написа:
Ами не са дъра-бъра. Хората доста подробно и коректно са ти отговорили.
Препоръчали са ти мах. 230 бара (за повачето ПЦП-та е така), защото са разбрали че имаш Д1250 и едва ли ще се поколебаеш да пробваш да го напомпаш на 250+ бара с помпата.
Подтекста е че при тези налягания - 230+бара - животът на о-пръстените рязко се скъсява и не е далеч времето, когато ще кажеш "тия HILL-ове са ебати боклуците", а реално не е така (макар че не са си платили за патента на FX).
Аз лично не съм виждал помпа, която да напълни на мах. 300 баровите резервуори на валтерите. Така че който иска 300 бара в резервуара на Walther-а: 1 вариант - няколоко 100% (?) пълнения от бутилка и 2 вариант - компресор (ех, мечтииии... :-[).

Дъра бъра го написах защото не ми се превеждаше с подробности. Същественото беше че няма специална помпа на Хил за Валтер. Пояснение: Валтера на някой места го предлагат в комплект с помпа Хил с манометър до 350 бар. :cheers:

Според мен най добрия вариант е да си имаш една бутилка от Цикория 300 бара за 310лв. и една помпа Хил докато ти презареждат бутилката. :bravo:
 

gggenata

Потребител
valens1968 написа:
sir John написа:
Ами не са дъра-бъра. Хората доста подробно и коректно са ти отговорили.
Препоръчали са ти мах. 230 бара (за повачето ПЦП-та е така), защото са разбрали че имаш Д1250 и едва ли ще се поколебаеш да пробваш да го напомпаш на 250+ бара с помпата.
Подтекста е че при тези налягания - 230+бара - животът на о-пръстените рязко се скъсява и не е далеч времето, когато ще кажеш "тия HILL-ове са ебати боклуците", а реално не е така (макар че не са си платили за патента на FX).
Аз лично не съм виждал помпа, която да напълни на мах. 300 баровите резервуори на валтерите. Така че който иска 300 бара в резервуара на Walther-а: 1 вариант - няколоко 100% (?) пълнения от бутилка и 2 вариант - компресор (ех, мечтииии... :-[).

Дъра бъра го написах защото не ми се превеждаше с подробности. Същественото беше че няма специална помпа на Хил за Валтер. Пояснение: Валтера на някой места го предлагат в комплект с помпа Хил с манометър до 350 бар. :cheers:

Според мен най добрия вариант е да си имаш една бутилка от Цикория 300 бара за 310лв. и една помпа Хил докато ти презареждат бутилката. :bravo:
 

gggenata

Потребител
Ами да виж им в сайта. Просто тази за доминатора има една лепенка "Walther" - мойта е така и са сменени мястото на манометъра и "маркуча" за да се навива по удобно резервуара на Валтера.

А за манометъра мисля че е до около 270, но ще видя утре и ще отговоря.
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
gggenata написа:
Ами да виж им в сайта. Просто тази за доминатора има една лепенка "Walther" - мойта е така и са сменени мястото на манометъра и "маркуча" за да се навива по удобно резервуара на Валтера.

А за манометъра мисля че е до около 270, но ще видя утре и ще отговоря.

Да поздравим първо с добре дошъл отново отслабналия с 10 килограма и заякнал Гената. Четем бе Гена как да не четем, нали твоите постижения с тая пушка и твоя видеоклип ме подтикнаха да я купя. Не съжалявам за избора не ме разбирай погрешно. Ама пишете в тая тема бе хора стига сте правили снимки на гарги и лалугери със Суматра. Да не драснеш сега два реда за манометъра и да се покриеш пак. :bravo: Кажи нещо за редуктора твоя е по различен от моя. Разглабял ли си го. Мисля че при теб пластините са подредени )))((()))(((. Пробвал ли си да ги пренаредиш? С Доминатора на 16 Джаула дулна енергия чупя стъклена бутилка на 70 метра. Какво и има на тая снимка. :cheers:
 

gggenata

Потребител
Здравейте,

Манометъра на помпата е точно до 270 бара (това е последното деление на скалата)

Редуктора не съм го разглобявал сори :) а относно последния въпрос разбирзсе че можеш да помпиш до 220 например,

но с този малък резервуар ще имаш около 20 добри изстрела до 150бара (редукторното налягане)

Вариант е да се намали работното налягане на редуктора чрез пренареждане на пружините и с по лек проектил може да стреляш много в невероятно плато - Анди от Пловдив го пробва.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Здравейте стрелци,Изкушавам се и аз да драсна нещо за Доминатора и неговия редуктор.Правих какви ли не врътки и пренареждания на пружините,сменях задредуктоната камера за икономия на въздух ,загубена работа.Неси губете времето,Немците
неса по глупави от нас а и възможностите им са повече(производственните халета)Единственното което трябва да се направи е да се подберат най добрите чашки по предназначението.Аз например стрелям по книжни мишени на 50 метра и ползвам JSB HEAVY .
Трябва да ви кажа че дори и лекия дъждец не ми попречи да улуча 21 мухи от 25 изтрела.(несъм рекламно лице на Иво Радев)Вярно стрелям Бенчрес,не мога от ръка.На тези които смятат да имат тази пушка препоръчвам предварително да се нагодят към изискванията които има този Валтер, а не да я купят и после да се чудят как ще помпят и т.н.Пушката е с приказна цев и добра механика всичко друго е от човека и многото стрелба.Това е от мен а ако някой не е разбрал нещо аз съм тук ;)
 

lynx

Редовен Потребител
И аз ако може да питам, от колко метра са стреляни 21 мухи с 25 изстрела?
Ако е от 50 метра те правиме почетен шампион на БГ по Бенчрест.
Вече всички състезания ще се организират, като ще се раздават награди от второ място надолу, първото ще е винаги запазено за теб без да се явяваш ;)
П.С. С какво намаза мишената за да се довлекат 21 мухи и да кацнат точно там?
А....и сега не е сезона на мухите ;)
 

njatanasow

Редовен Потребител
lynx написа:
И аз ако може да питам, от колко метра са стреляни 21 мухи с 25 изстрела?
Ако е от 50 метра те правиме почетен шампион на БГ по Бенчрест.
Вече всички състезания ще се организират, като ще се раздават награди от второ място надолу, първото ще е винаги запазено за теб без да се явяваш ;)
П.С. С какво намаза мишената за да се довлекат 21 мухи и да кацнат точно там?
А....и сега не е сезона на мухите ;)
Написаното от мен беше сериозно и отправено към феновете на Валтер Доминатор, но щом искаш да се шегуваме добре.Когато исках да се състезавам и разбира се да получавам награди го правих и то никак зле.Сега всичко е в сверата на хобито.А колкото до "мухите",който се е занимавал със стрелба знае за какво иде реч и неговори никак добре за един експерт от форума да не знае това.
Бяха ме предупредили да не си позволявам свободно писане но аз излязох наивник и не ги послушах.Вземам си бележка :yes:
 

njatanasow

Редовен Потребител
До petkof.
За цевта имах впредвид ,че никъде не съм прочел лошо за Карл и Лотар Валтерските цеви ,Ползвам ги и двете особенно LW със шок
която е вече много над 20000 хил.изтрела,а механиката на пушката е изработена чисто (без чаплъци).И за парите които се продава е една прекрасна пушка.Чувал съм за Варненските пушки които са особенно "маркови",моите уважения и се надявам да видя някой ден.Това е ,пушка без големи притенции но върши много добра работа.Дано си ме разбрал правилно
 

lynx

Редовен Потребител
njatanasow , недей да се сърдиш, но написаното от теб е републикански рекорд. ;)
Ако наистина успяваш да поразиш 21 мухи с 25 изстрела от 50 метра, това означава че си достигнал световни висини в Бенчрест-а.
Ако горепосоченото е истина и се явиш на някоя Национална среща ти гарантирам първото място, няма място за майтап!
 

andi

Редовен Потребител
смятам че подобно постижение е вероятно . фактори са че njatanasow стреля от стабилна маса със стоика , в затворен двор и направо от 6 литра бутилка , + полигонална цев
 
Нагоре