ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Sen

Редовен Потребител
Така ;).

MTC Cobra F1 259GBP. Great scope for the money, I kept one for myself.
My own personal choice. MTC Connect. Beats everything I have tried so far. Small mag but a different class at all ranges. I have a Connect on my Cricket and Daystate.
Apologies for the English. Phone posts are difficult in Cyrillic.
Страхотна оптика, Гари, особено за тези пари :) Само едно нещо ме озадачава: казват, че е mil/mil, а и на капачката на туретите ясно пише, че един клик е 1 см на 100 м, което са си чиста проба милрадиани, а туретът е разграфен в МОА?
http://mtcoptics.com/cobra-f1/

Търся си "хубави" регулируеми високи монтажи от 2 части за 30мм тръба.
По-добре вземи регулируемите на FX - по-лесно се извършва самото регулиране. Със Sportsmatch доста ще си играеш с 2-3 размера шестограми при всяка промяна в настройката. Не че са лоши, просто FX са по-практични.
Относно подлагането, подлагал съм, но с изрезки от рентгенова снимка, по съвет от Митко Беров. С изрезка от кен или друг метал определено не е добра идеята. А синтетичният материал силно се влияе от температурните разлики, както показа моят опит. Бая често губех прострелка и накрая просто се престанах да ползвам.
Съветът на Светльо за наклонена релса също е много добър. Това ми харесва на моя Едгън - фабрично наклоненото Пикатини.
 
Последна промяна от модератор:

apapazov

Редовен Потребител
Тези експерименти най-добре се правят с преходна наклонена релса, нещо подобно на оригиналната Щаерска, и обикновенни монтажи. Мисля че Миро-анибис си беше правил нещо подобно преди години. Аз съм монтирал за проба ЯКА дебела релса Пикатини с 3-4мм. повдигнат заден край, и подходяща втулка около 1мм. по средата на релсата, и се е получавал добър монтаж.
Не съм съгласен
Според мен по добре регулеруеми монтажи
Релсата те ангажира понеже наклона е константа и ако искаш оптката да ти е настроена на оптична нула/мисля че така се казваше когато корекциите по хоризонтала и вертикала са по средата/пак трябва да подлагаш.
Ако ползваш регулеруеми монтажи можеш с тях да си направиш центаър на попадението с нулирана оптика на колкото метра искаш.
Дано ме разбра че съм на малко узо и ми се губи мисълта
 

gary m

Редовен Потребител
[QUOTE = "Sen, post: 260394, member: 5440"] Great optics, Gary, especially for this money :)Just one thing puzzles me: they say it's mil / mil and the tourney cap clearly says one click is 1 cm per 100 meters, which is a pure sample of myradians, and the puratoe is scored in the MEA? [/ QUOTE]
Sen, it is a bit of a compromise from MTC. The Americans want MOA we want mil / mil. Best I can say it is as true as my Falcon using true mildots.
MTC is now owned by Daystate, European companies just playing along with what the Yanks think they want.;)
 

gary m

Редовен Потребител
I love what Google Translate has done with my post :D :D
Welcome to my world. :(:D

Just had a bit of reflection on my posts and the lack my of Bulgarian progress. Sorry to all.:(
Times and life changes, I will always respect the tolerance shown to me from this forum. Thanks guys. Last post.

When I said " last post" it was figurative.

When I reach class 9 I may be able to communicate.;)

For now. Bye Bye.:cheers:
 
Последна промяна от модератор:

t.marev

Редовен Потребител
Аз пък имам друг въпрос, за който не намерих нищо....Знае ли някой, какво означават цифрите, изписани върху вертикално регулиращия винт на мерниците? Дали отговарят на някакви ориентировъчни стойности за разстоянието до целта, както е при някои бойни оръжия? При цялата условност на корекциите, зависещи от скорост и тегло на проектила, тези цифри, вероятно са били замислени като някаква първоначална корекция. Ако някой знае нещо, ще ми бъде интересно да сподели, ей така - за обща култура.
Благодаря!
 

Emp

Редовен Потребител
Нали искаш читав, е този който ти постнах е такъв, изпробван с години.
Щом искаш евтин си вземи, но като почнеш да купуваш всяка седмица батерии по 10лв за, една година ще изхарчиш пари колкото за още два евтини далекомера. Сложи едни 65лв отгоре лимита си и не се къскъней ако искаш да имаш читав далекомер. Туй нещо дето е евтино и хубаво аз не съм го виждал.
В крайна сметка избора си е твой, купи си каквото искаш.
Има обаче батерии и батерии , аз на моя евтиния далекомер му купих батерии energizer , и казуса с батериите приключи . Вярно че са по скъпи от другите марки , 15 лева 4 броя ААА , но затова пък нямат падане тези , даже и да падне една чертичка при голяма играчка с далекомера , като ги оставиш за малко да си починат пак показва фул . Голяма работа са тия батерии Energizer , аз не вярвах но останах много приятно изненадан .
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Има обаче батерии и батерии , аз на моя евтиния далекомер му купих батерии energizer , и казуса с батериите приключи . Вярно че са по скъпи от другите марки , 15 лева 4 броя ААА , но затова пък нямат падане тези , даже и да падне една чертичка при голяма играчка с далекомера , като ги оставиш за малко да си починат пак показва фул . Голяма работа са тия батерии Energizer , аз не вярвах но останах много приятно изненадан .
Колега, през ръцете ми са минали сигурно над 150 далекомера, само на Bushnell бях купил 80 броя а ментаци съм внесъл по поръчка какви ли не "модели", някои от тях излязоха много сполучливи, мерят точно и не хабят батерия, но имаше такива, които имаха консумация и в изключено състояние и изяждаха батерията за седмица дори без да бъдат използвани. На такъв далекомер, каквато и батерия да му сложиш ти гарантирам че ще я изхаби както си стои а камо ли да мериш редовно с него. Дори и от партидата на Bushnell които имах, някои от тях също скапваха батерията. Преди 3 години си купих един Nikon ACULON AL11 и до момента карам с оригиналната батерия като не е паднала и една чертичка.
 

Emp

Редовен Потребител
Колега, през ръцете ми са минали сигурно над 150 далекомера, само на Bushnell бях купил 80 броя а ментаци съм внесъл по поръчка какви ли не "модели", някои от тях излязоха много сполучливи, мерят точно и не хабят батерия, но имаше такива, които имаха консумация и в изключено състояние и изяждаха батерията за седмица дори без да бъдат използвани. На такъв далекомер, каквато и батерия да му сложиш ти гарантирам че ще я изхаби както си стои а камо ли да мериш редовно с него. Дори и от партидата на Bushnell които имах, някои от тях също скапваха батерията. Преди 3 години си купих един Nikon ACULON AL11 и до момента карам с оригиналната батерия като не е паднала и една чертичка.
Знам ги тия работи Митак , но пусти пари все не стигат , моя далекомер е от ниския клас ,правен е за fnova , купих го за 172 лева от български интернет магазин , не е от Алиекспрес . Като цяло съм доволен от него всичко заявено в упътването си отговаря , не е чак дялан с теслата . Исках само да споделя за въпросните батерии , много са добри .:cheers:
 

gary m

Редовен Потребител
A bit of tolerance. ;)
Probably the incorrect thread but here I go.
Last week I was so proud of the Bulgarian FT team in Poland.
This weekend I am so proud of a charity shoot in England that raised 1100 pounds for a childrens charity. My close mate won the HFT .22 class. The long distance class and the bell target. 3 Trophies.:winner:
He wore a Bulgarian FT shirt. His new lucky charm. FB_IMG_1535969281955.jpg corridor 17 sponsorship.png

This forum spreads its wings.
I had no intention of posting about this. ;)
The Bulgarian shirt and my mate will be in the UK airgun magazines next month.
 

33%

Потребител
Има ли изисквания за съхранение на въздушни пистолети да не стоят на много топло? Примерно в багажника на колата през лятото става сериозна жега. Ако има разни гумени уплътнения може да се развалят.
 

SvilenP

Редовен Потребител
Здравейте днес реших да почистя пушката и по - скоро цевта, защото стрелях известно време с H&N и сега, като намеря време ще стрелям с JSB.

Но с "радост" установих, че отдолу след надулника има ръжда...Не съм стрелял във влажно време, нито съм я намокрил някак, което ще рече, че е от потната ми ръка при зареждане.

Напръсках с Балистол и търках с парцал, това го правих няколко пъти, като позачисти се леко, но не напълно.

Имам преубразувател на ръжда, но не посмях. Някакви идеи?
 

Hidden

Редовен Потребител
Преобразувател - в никакъв случай! Той ще ти свали и оксидацията. Свалянето на ръжда става точно с премерено търкане - колега каза, че с метална четка (май стоманена, а не жълтата) и дремел не се засяга оксидацията, а ръждата пада.
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Къде мога да разгледам,различните видове скали,и приближения на оптиките march.Знам че цените са оТровни.
 

Dominus

Редовен Потребител
Точно това са консумативите. Ползвал съм ги върху доста ръждиви пушки.
 
Нагоре