ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

pellet

Редовен Потребител
Има и други варианти, не е задължително да е този на Sportsmatch. Може да си го намалиш отгоре с пилене/шлайфане. Важното е да остане нещо със стопорен пин.
Не те разбрах за размерите и луфта.....
 

Dominus

Редовен Потребител
Може да се пробва някое лепило да лагери преди да се стегне. Нещо от сорта на осигурител за резба. Имам едно лепило за лагери на вюрт и съм сигурен че с него няма да мръдне. По една капка на всяка повърхност на монтажите. Нещо такова ти трябва.
 

sts1969

Редовен Потребител
http://s.aliexpress.com/BrY3EZzY
Дали е менте ? Някой купувал ли е оптика от алито ?
https://www.amazon.com/UTG-3-9X40-H...SY340_QL65&dpPl=1&dpID=3188QHIoGnL&ref=plSrch
Или от амазон ... ?
На половин цена са от БГ .. дали са ментета ? Или алчноста на наще търговци ..
Същите се продават и в нашите магазини, и цените им са надути х2 и х3, а "менте"...какво означава менте, всичко вече се прави в Китай... ???Оптиката за РСР ще стане, за по-мощна пружинка-не...то и за по-слаба пружинка няма да стане де. ;)
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Същите се продават и в нашите магазини, и цените им са надути х2 и х3, а "менте"...какво означава менте, всичко вече се прави в Китай... ???Оптиката за РСР ще стане, за по-мощна пружинка-не...то и за по-слаба пружинка няма да стане де. ;)
Достатъчно е да знаеш, че има отдавна ментета на добрите китайски изделия, които ментета от своя страна също се "копират" от 3-та ръка производители. Е, на такова менте на китайско менте като попаднеш(нямам предвид само оптики а всякакви стоки), и има да се чудиш.....
Попадали са ми батерии, копие на средно добра китайска марка(реални 1800 мАч от посочени 4000), която пък е копирала друга, по-известна също китайска(реални 3380 от посочени 3600). Като разлепиш брандираното фолио, отдолу картон, + и –, а вътре само пясък.....
Аааа, забавлявахме се и с оптика брандирана като Цайс, пристига със страничен паралакс, който изобщо не прави нищо, а като въртиш увеличението, кръста почва да се разфокусирва, като няма избистряне с диоптричната корекция. И му бяха взели 89€ за тоз бранд. 2 месеца се мъчи да я върне през алито, и на края съсвем "съвестно" я използва за експеримент, дали .308 ще мине през лещите и, и ще нацели снайпериста в окото.
Каза, че куршума е влязъл през предната леща и и излязъл заедно със тумблера за странична корекция, задната леща била цяла. Вътре е имало всичко на всичко 4 лещи само.
 

kosmev

Редовен Потребител
И аз да допълня за aliexpress - ужастно некоректни са станали напоследък китайците, лъжат нагло, диспутите винаги ги губиш. Говоря от името на още няколко колеги, които през ден получават по нещо...
Затова оптиката 2-7х32 Long Eye Relief си я поръчах през ebay - с $1 по-скъпа беше ама поне до момента всеки диспут там е решаван в моя полза...
Е....реалното и увеличение е от 1 до 3, което обаче за мен е много по-добре - за пистолет повече няма смисъл.
Но образът е учудващо ясен, в сумрак даже усещаш как "усилва" светлината.
Та имай едно на ум, че ако все пак да ти дойде нещото... може да е различно от това, което си очаквал ;)
 

Dominus

Редовен Потребител
Ами за това ползвайте ибей. Преди ден, два давам съвет на колега за лист титаний, че може да си го вземе от ибей. Той ми разправя че намерил в алито но не вярвал. Е аз, къде точно написах алиекспрес. Трябва да се прави разлика. В ибей бай китай си го издухва, както си му е редно и там не смеят дори да си помислят за хватки. Отделто че пей пал задържат малко по-големите суми до приключване на сделките и ония шматароци се озъртат като в небрано лозе.
 

Stefan.hs

Потребител
Здравейте ... при моделите на леаперс , йардовете .. какво точно показват ? Примерно със 100 йардов , при по близки дистанции , няма ли да гледа бистро ? И обратното . 35 йардов при по големи дистанции .. ?
 

andi

Редовен Потребител
Здравейте ... при моделите на леаперс , йардовете .. какво точно показват ? Примерно със 100 йардов , при по близки дистанции , няма ли да гледа бистро ? И обратното . 35 йардов при по големи дистанции .. ?

100 ярда - изчистен от паралаксна грешка на 100 ярда (91 метра) . Направен е за стрелба примерно от 60 до 160 м .
35 ярда - изчистен от паралаксна грешка на 35 ярда- направен е специално за дистанциите на въздушните пушки - от 20 до 60 ярда .
Когато ти давах Кометата ти показах точно такъв Липърс (поръчан от друг колега с Кометата му ) и видя , че гледа чисто и надалеч .
 
Последна промяна:

Stefan.hs

Потребител
Демек да разбирам че със 100 йардов ,на 30/40 метра няма да мога да стрелям?
То този 35 йардов , си гледаше доста добре и на 10 и на 60+ метра ..
Явно във бистротата не играе много роля , това на колко йарда е .
А щом си гледа добре на всякаква дистанция .. кое ще ми пречи със 100 йардов да стрелям на 35 метра ? Или със 35 йардов да стрелям на 100 метра ?
 

andi

Редовен Потребител
......кое ще ми пречи със 100 йардов да стрелям на 35 метра ? Или със 35 йардов да стрелям на 100 метра ?......

Горе ти го написах - паралаксната грешка ще ти пречи .Нея не може така от ръка да я видиш лесно , но това не значи че я няма .
ПП. 35 ярдовия под 12-13 м леко замазва . Не е много и може да се стреля , но не е толкова бистро като на 20 м . На 100 ярдовия такова замазване съм виждал и под 30 метра ,
 
Последна промяна:

Emp

Редовен Потребител
Здравейте.С коя куриерска фирма или по друг начин да си прибера проектилите от Турция?Вече почти 2 месеца седят там купени и тези дето щяха уж да ги донесат сега се оправдават че били като крушуми и ще имат проблем на границата.6 кг. са 15 кутии.
То и за въдиците са пак куршуми , какъв проблем може да има за 6 килограма олово , тук при нас половинка град кара със турски акумулатори от Одрин , и те са от олово . Проблема е в това че на никой не му се върши работа , намери някой тираджия да ги метне в тира и казуса ти приключва .
 
7

7842

Гост
То и за въдиците са пак куршуми , какъв проблем може да има за 6 килограма олово , тук при нас половинка град кара със турски акумулатори от Одрин , и те са от олово . Проблема е в това че на никой не му се върши работа , намери някой тираджия да ги метне в тира и казуса ти приключва .
:cheers:
 
Нагоре