Hatsan Hercules , Хатсан нова компакт

Gadnqra

Редовен Потребител
За да стане пушка, трябва да направиш някои неща. Най-важното е да докараш и да изправиш платото. В темата за Хатсаните има написано, какво трябва да се направи. Конусен отвор на цевта, откъм трансферпорта, сменя се пружината на клапана с по-твърда, сменя се и пружината на ударника с по-дълга и по-пъргава, премахва се онази клапа, която отваря и затваря зарядния порт, сменя се и болтът, който затваря отвора на трансферпорта. Сваля се шраудът и се изкарват отвътре пластмасовите карантии, които не вършат никаква работа и пречат на точната стрелба. Сменят се и о-пръстените на цевта и на клапана, защото от завода идват на салата. Когато направиш тези интервенции, пушката ще има един барабан в добро плато и равни изстрели и ще работи добре и на въздух и на метан.
 

ToHKa

Редовен Потребител
Ползвам негова пушка ,която не е Херкулес ,и пак стреля страхотно така,че можеш да му се довериш персонално одмаа :p
 
7

7842

Гост
Ако е мой, бих му кръцнал малко от шината за оптиката.
По-добре ще му стои, нещо такова евентуално:
View attachment 71191
Ето новата му визия.Срязах дългата и грозна шина,махнах пластмасата върху бутилката и сложих ниски монтажи.Сега вече ми харесва.Gadnqra му докара плато 270 м/с,бях го изоставил,но от вчера го почнах-разпилях го на парчета.Полирах ударника,полирах леглото където се движи,подострих дотиквача като молив-е не толкова остър,но доста по тънък,сложих още една шайба на пружината на бойният клапан,без да пипам пружината на ударника за да видя каква е разликата.Би следвало скоростта да падне с по коравата пружина с подложка.Да ама не :D.Барабанът има 9 гнезда.JSB 5.25 гр.Забравих да напиша 260 бара-220 бара.
1-284.9
2-error
3-289.8
4-285.7
5-288.1
6-288.1
7-286.5
8-280.8
9-279.3
 

Attachments

  • 20180701_195057.jpg
    20180701_195057.jpg
    305.3 KB · Прегледи: 375
Последна промяна от модератор:
7

7842

Гост
Следваща стъпка-модератор.Само с шрауда не се получават нещата,много трещи.Модератора ще е комбинация с шрауда.
 

glavanov55

Редовен Потребител
Та за заглушитеите да кажем. Днес като колегата надялках един глушак
за херкулеса 7,62 но дапоясня ,че му бях скъсил тръбата със 100 мм че не се побираше
никъде. Дължина на глушака 180 мм ф 30 х 1,2 тръба. 45 мм експанзионна камера
и 6 елемента подобни на тия на Алекс.Отвори направих 8,5 мм за двата крайни 9.
Глуши без грешка но смъкна групата с 25 санта-ужас.
Никии хелп!!! Получил съвет,изпълнил съвет и групата на място.Глушака боядисан
и чака да спре дъжда.За ой ли път Гадняра е прав?????
 
7

7842

Гост
Следваща стъпка-модератор.Само с шрауда не се получават нещата,много трещи.Модератора ще е комбинация с шрауда.
Ето новата карантия за шрауда,че ония ролки за коса дето са ги сложили никаква работа не вършат.По късно и модератор.Утре ще изляза да го чуя как му е звукът и къде е преместил групата.
 

Attachments

  • 20180710_184258.jpg
    20180710_184258.jpg
    322.9 KB · Прегледи: 367

lynx

Редовен Потребител
Всеки "глушак" ще свали групата надолу, все пак си тежи на края на цевта.
Затова ги правим максимално леки, всичките хубави оригинални са под 100 грама.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
25 сантиметра надолу на 25 метра дистанция са прекалено много, Рачо. След, като Данчо коригира отворите групите си дойдоха на мястото. Нормално е модерът да премести групата с 2, 3 до 5 см, но не повече и то на 50 метра. Идеята е да не се налага да разбутва оптиката много, ако се наложи да стреля без модер.
 

lynx

Редовен Потребител
И на мен ми се стори прекалено много, но помислих че е правописна грешка (2-5 см.)
Радвам се, че сте го намерили и оправили. :cheers:
 

glavanov55

Редовен Потребител
Трудно ще се сгъне цевта на херкулеса със 100-200 гр. Както е спъната
тази цев коремното може да направи човек на нея. Убеждавам се за пореден
път че ако взме да прави нещо човек по добре е от начало още да пита някое патило
че работата му да стане от първия път.Поздрав на всички отзовали се!!!
 

p.petrov

Потребител
Моя съм го направил така но е три камерен след разговори с Оги влиза си идеално в шрауда. За тишината си върши страхотно работата .След поставянето на тихото нямах промяна на точноста не е пропадала или изместена. За група не съм стрелял не ме интересува групата в момента кадето стрелна кърти :D. Направих и втулка отпред на шрауда с отвор 7.8 става въпрос за калибар 6.35 .На снимката съм показал в началото отворите ги разпробих с свредло 1,5 но после ги разшерих с 3,5 на снимката са с малките отвори.
 

Attachments

  • P5030003.JPG
    P5030003.JPG
    391.9 KB · Прегледи: 344

Gadnqra

Редовен Потребител
Подкарах 2 булпапа Херкулеси, на колеги. В 6.35 са и ми направи впечатление, че турците са добавили 3-степенен регулатор на мощността, подобен на FX. Нямам забележки по железарията. Засега.
 
7

7842

Гост
Направих интервенция на БК,противно на писанията в сайта,не посмях много да променям да не го повредя.Но като закачих хронографа направо се счупи за първите 3 изстрела :D,зачудих се да не съм сложил редуктор :)
1-288,1 260 бара
2-288,1
3-288,1
4-287,3
5-285,7
6-286,5
7-305,8 220 бара
8-285,7
9-291,5
:cheers:
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Гоше, не го изтънявай много, че съм виждал и счупени. От меко турско желязо са им клапаните.
 
Нагоре