Walther / Umarex

andi

Редовен Потребител
Питаха ме как стреля такъв ВалтероАнди и защо съм го оставил на тази скорост .
- Това ми е "N"ти Валтер минал през мен и знам наизуст какво могат и обичат цевите им . А и сега е зима и навън малко ще падне .
- А за стрелянето собственика казва , че е супер точен на 90 и 140м . И понеже разхода е много изстискан е уникално тиха . Временно съм я оставил със стандартен хатсански модер и въпреки това всички казват , че е най-тихата на Пловдивските халета . Звука е като на 7 дж пружинка, много нехарактерен за ПЦП .
 

kiborga

Потребител
Неска настройх валтера на правоток на 50 джанки на въздух. Има вече направена настройка за реголиране на натега на пружината на ударника. На макс натегнат ударник даде 15 изтрела от 332 м.с. до 309 м.с. с jsb 1.175-5.52 на метан не съм пробвал незнам как ще бъде....

После оставих тази настрока която ме устройва

После оставих тази настрока която ме устройва
Ще има поне 10 15 изтрела ако започне от 260 бара но нямах толкова налягане в бутилката..

И днес теста на мишената беше това на 50 метра при лек вятър ...

5 изтрела забравих да напиша...
 

Attachments

  • 20180216_185757.jpg
    20180216_185757.jpg
    329.1 KB · Прегледи: 124
  • 20180217_122549.jpg
    20180217_122549.jpg
    256 KB · Прегледи: 116
Последна промяна от модератор:

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Нещо ново и интересно да се види и купи.
 
Последна промяна:

coc0lin0

Потребител
R8!
Ама не Ауди, ами Валтер - 5.5мм
Първи впечатления - добра изработка, балансирана - 3.6кг.Отлична 50см цев с мнооого нарези. 200cc бутилка, по характеристика го дават 180 изстрела, 8 заряден пълнител. Лесно зареждане от бутилка с адаптер.
Негативи - пластмасов спусък. Колко ли са спестили от материал и колко би утежнил пушката един месингов спусък примерно...
Усеща се съвсем лек страничен луфт на спусъка, но иначе работи прецизно, има възможност за регулиране.
Цевната кутия е масивна, опростена. Лесна за обслужване. Боядисана отвътре в кръжока по труд и творчество с черна боя... На места боята вече се е изхабила и май ще трябва да се полира...
Всичко е метално с изключение на водача на пружината и един малък водач на обръщача на барабана. Предпазител - двустранен, удобен, но отново пластмасов, усеща се луфт...
Точна. Малък откат. Благодарение на многото нарези и дългата цев пушката е изключително точна-на 25м групи от 15-18мм
Combro показа 155м/с, 14.5гр чашки, 12.8Джаула.
Та въпроса е какво да направя за да увелича джаулите на 15,7 - 15.8?
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Натегни малко ударника с подложка на пружината. Ако не стане само от там ще трябва да се види трансферпорта..
 

coc0lin0

Потребител
Колега, при какво налягане си измерил тези 12.8 джаула?
Заредена е на макс - 270

Натегни малко ударника с подложка на пружината. Ако не стане само от там ще трябва да се види трансферпорта..
Направих го. Сложих 3 шайби на пружината пред водача - около 6мм и разтегнах малко пружината Разлика няма- 150-155м/с, 11.2- 12.4J.
Нещото, което ми прави впечатление е, че изстрелите доста варират. С едни и същи чашки един барабан 8 изстрела - различни скорости-150-160 м/с, джаулите от 11.3 до 12.4....
 

anibis

Редовен Потребител
Тая пружина щом така лесно е разтягаш ми е ясна що за стока е.
Сега виж ако можеш да смениш пружината с по-корава, или същата но да не може да се разтяга или свива,когато си пожелаеш.
Щом има подскоци в скоростта виж в ударната група да нямаш смазка,изчисти всичко и недей мажи с нищо.
Ако с нова пружина по-корава пак скоростите са в тоя диапазон,вече трябва да видиш трансферпорта,да не е затапен на/за/ 16дж.
Отворите от към клапана до цевта,и втулката/трансферпорта/ примерно трябва да са около 4мм-4.5мм ако пушката ти е в 22кал.
И друго, тая пушка имали редуктор?
 

lynx

Редовен Потребител
И аз за редуктора щях да питам.
Такива вариации в скоростите не трябва да има при наличието на редуктор.
 

coc0lin0

Потребител
Тая пружина щом така лесно е разтягаш ми е ясна що за стока е.
Сега виж ако можеш да смениш пружината с по-корава, или същата но да не може да се разтяга или свива,когато си пожелаеш.
Щом има подскоци в скоростта виж в ударната група да нямаш смазка,изчисти всичко и недей мажи с нищо.
Ако с нова пружина по-корава пак скоростите са в тоя диапазон,вече трябва да видиш трансферпорта,да не е затапен на/за/ 16дж.
Отворите от към клапана до цевта,и втулката/трансферпорта/ примерно трябва да са около 4мм-4.5мм ако пушката ти е в 22кал.
И друго, тая пушка имали редуктор?

Пружината е твърда, разтегнах я малко на ръка, предполагам 2, 3мм. Почистих де що имаше смазка, полирах всички движещи се детайли. Разликите сега са по малки - 11.5 - 11.8 джаула, доста далеч от заветните 15.6 джаула. Скоростта е около 150 м/с плюс минус 3, 4 м/с. Пушката по принцип е за английския пазар и е ограничена на 15.5, 15.6 джаула.
Сложил съм и модератор от Вайхраух, но не мисля че трябва да оказва голямо влияние.
Ето снимка как се получи отвътре.
 

Attachments

  • 20180615_193521.jpg
    20180615_193521.jpg
    358.6 KB · Прегледи: 172

Коварен

Редовен Потребител
И моя О пръстен на дотиквача на максиматора даде фира.Търсих оригинален (зелен) от магазина от който купих пушката нямат никакви резервни.Някой да има инфо от къде мога да поръчам ?
 

lynx

Редовен Потребител
Дай размери да видим дали някой няма нещо из шкафовете, което да свърши работа.
Може на първо време да сложиш обикновен черен или обърни оригиналния о-пръстен, ако съвсем не се е разпаднал.
Може да попиташ и най-близките климатикаджии дали нямат подходящия о-ринг за теб.
 

Коварен

Редовен Потребител
Няма как да го замеря тъй като липсва...даже не знам кога се е скъсал !
Комшията се занимава с климатици вечерта ще го питам за малки О пръстенчета дали няма да намеря подходящо нещо.

ПП Не намерих О пръстен... но замерих на хроното без О пръстена с JSB то 1.175гр 5.52 ги мята с 309 - 307 м/с а преди да се скъса пръстена ги мяташе с 320 - 318 м/с.
 
Последна промяна:

nikolai89

Редовен Потребител
Някой знае ли дали може да се вдигне налягането на редуктора на Валтер Ротекс? Четох темата и от прочетеното мисля, че сега е 140 бара, гледах и клипове в ютуб, но там показват само броя и подребата на шайбите за 16 и 28 джаула
 

nikolai89

Редовен Потребител
Колеги, на някой да му се намира някоя друга шайба за валтерски редуктор?
 

nikolai89

Редовен Потребител
Май само аз пиша в тази тема :D, някъде назад бях чел, че валтера има вторичен удар при изстрел и наистина чувам и усещам нещо такова, затова вчера отворих цевната кутия от интерес, пружината на ударника е по- къса и не го докосва , освен при зареждане, малката пружина отпред на ударника го връща след контакт с щока на клапана и понеже ударната пружина е по - къса , при връщането си ударника че чуква в нея, това по - скоро създава илюзия за вторичен удар. Пушката няма преразход и изстрелите са в 1 м/с коридор.
 

nikolai89

Редовен Потребител
Купих си тарелки эа редуктора и го наредих, както го дават эа 30 джаула ))(())(())(( сглобих иэмерих и от 16 джаула беше паднала на 7. Пружината на ударника си е эа 16 джанки, понатегнах пружината и качи скорост с 60 м/с , но пак беше малко под 16 джаула. Ще търся пружина от 40 дж. Доминатор, но дали само това ще е достатъчно да качи до 28-30J
 
Нагоре