ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

lynx

Редовен Потребител
Миро, питай чичко Гугъл, ще ти изкара десетки варианти и повечето работят.
Навремето събирах неработещи и си ги оправях за 10-15 мин.
Естествено, най-ментарливите заминаваха в кофата ако не се съживят на 100%, но при повечето ставаше работата.
Никога няма гаранция за който и да е носител, че може да се съживи и да заживее нов живот както нов от магазина.
 

Dominus

Редовен Потребител
Рачо, то нищо не е сигурно, но читава стока си личи. Аз си уважавам ADATA и до сега не ме е дънила. Тотален тормоз съм им упражнявал. Вадил съм ги често без да ги изключвам софтуерно и пак няма грижи.
Миро, това е много мощен софтуер. https://www.aomeitech.com/download.html
Ако можеш да работиш с него може и да помогне, но ако картата е смотана пак ще се обози.
 

lynx

Редовен Потребител
За 210 лева изглежда отлично.
Интересното е, че паралакса не е отпред.
Понаучиха се вече чайниците да ги изпипват, има фасон определено.
 

kosmev

Редовен Потребител
Изчетох доста за паралакса, но почти всичко описано касае стрелба с пушка.
Сложих евтина оптика на пистолета, стрелям с полу-изпънати ръце, окуляра ми е на около 30 сантиметра от окото.
Много ясно се вижда, кръстът е прекрасен, прицелването е голям кеф, не се напрягаш когато целта е на над 20 метра, както с бързомера...
Проблемът е, че паралаксът и според мен е настроен на около 100 метра.
Когато сложа мишените на 30, оставя пистолета да лежи на упората, при леко движение на окото спрямо окуляра виждам как кръстта играе по мишената, като хода му е колкото капачка от бира.
При пушката ясно, че това се "лекува" с правилно и еднакво прикладване (или с регулируем паралакс), ама при пистолета какви опции имам?
Като е на две педи пред лицето ти трудно можеш да разбереш дали всеки път окото ти е на едно и също място спрямо оптиката.
Нямам идея защо масово пистолетни прицели се правят с паралакс на 100 метра - то с въздушна пушка рядко ще стреляш на толкова.
Има редки (съответно скъпи) маркови модели, на които е указан паралакс 30 метра - това ми изглежда най-смисленото.
С "обикновен" бързомер нещата с паралакса са много по-добре. Там той е настроен в безкрайността, т.е. грешката е толкова, колкото е изместването на точката встрани спрямо центъра на окуляра.
А това лесно се вижда и реално при прицелване знаеш дали окото ти е "центрирано".
Та има ли вариант да имам такава "обратна връзка" и при прицелване с оптика?
 

njatanasow

Редовен Потребител
Изчетох доста за паралакса, но почти всичко описано касае стрелба с пушка.
Сложих евтина оптика на пистолета, стрелям с полу-изпънати ръце, окуляра ми е на около 30 сантиметра от окото.
Много ясно се вижда, кръстът е прекрасен, прицелването е голям кеф, не се напрягаш когато целта е на над 20 метра, както с бързомера...
Проблемът е, че паралаксът и според мен е настроен на около 100 метра.
Когато сложа мишените на 30, оставя пистолета да лежи на упората, при леко движение на окото спрямо окуляра виждам как кръстта играе по мишената, като хода му е колкото капачка от бира.
При пушката ясно, че това се "лекува" с правилно и еднакво прикладване (или с регулируем паралакс), ама при пистолета какви опции имам?
Като е на две педи пред лицето ти трудно можеш да разбереш дали всеки път окото ти е на едно и също място спрямо оптиката.
Нямам идея защо масово пистолетни прицели се правят с паралакс на 100 метра - то с въздушна пушка рядко ще стреляш на толкова.
Има редки (съответно скъпи) маркови модели, на които е указан паралакс 30 метра - това ми изглежда най-смисленото.
С "обикновен" бързомер нещата с паралакса са много по-добре. Там той е настроен в безкрайността, т.е. грешката е толкова, колкото е изместването на точката встрани спрямо центъра на окуляра.
А това лесно се вижда и реално при прицелване знаеш дали окото ти е "центрирано".
Та има ли вариант да имам такава "обратна връзка" и при прицелване с оптика?
Колега затова с пистолет се стреля на механични с една опъната ръка.Всеки път е едно и също меренето!
 

SvilenP

Редовен Потребител
Здравейте от кои онлайн магазини използваме теоретична отстъпка? Предполагам, че си написваме профилното име при поръчка или линк към него?
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Знаете ли от къде мога да закупя съклопласт?Върти ми се една идея тука...ама да видим.
 

batnan

Редовен Потребител
Знаете ли от къде мога да закупя съклопласт?Върти ми се една идея тука...ама да видим.
Стъколопласт, като парче стъколопласт,или как се прави стъколопласт ,защото и сам можеш да си направиш.
 

didarai

Редовен Потребител
Няма ха де. Лов се практикува от ловец .
По документи , не по убеждение.
 

Hidden

Редовен Потребител
Това за ловът с неогнестрелни оръжия се дъвче от години. В лъкоправския форум се коментираше от още по-рано. Хората там бяха стигнали до заключение, че нещата са недомислени и могат да се тълкуват по няколко начина - какъв лък (полиспастен, рефлексен, традиционен и т.н.), колко мощен (с прекалено слаб лък е крайно нехуманно) и кой ще определя дали този или онзи лък стават или не стават. Всичко това е заради липсата на компетентност в съответните органи и липсана на традиции в нашата страна. Вероятно същото ще бъде и пневматиката, дори и човек да има разрешително за лов и всички други документи. А в закона дълго време пишеше, че ловът с лък не е забранен и против закона. А дали е разрешен и при какви условия? Всеки си тълкува сам!
 
Нагоре