COMETA - хубавите испанки.

roskokn

Потребител
Колеги знаете ли къде се намират части за комета феникс 400 и по конкретно маншет.Не е спешно но да съм подготвен.
 

roskokn

Потребител
Благодаря люлинския сотис ми е близко.А дали бъркам или ГП за норика и кометата са еднакви като размери и ход демек са взаимнозаменяеми.Имам гп от норика на метеора и ми се струва по силна от кометската.Чудя се като доиде време дали да не я сменя с такава...ако става.
 

roskokn

Потребител
Заради залепената 25мм шаиба отзад или в размерите и хода е несъвместимоста.
 

Licho

Редовен Потребител
Размерите им са различни(На Нориката май беше по-дълга).Спомням си,че тогава нарочно помолих в магазина да сравнят 2-те пружини.Иначе в Булармс продават комплект на ГП и спусък за Комета(май,че беше около 120лв.)Някъде по-назад във форума, в темата за Норика,колегите Линкс и Т.Бакалов бяха така любезни да ми помогнат,насочвайки ме към Булармс.Там е посочен и електр.адрес на магазина.Дано още да има такива комплекти!
 

Hector1988

Потребител
Току-що пристигна кометката...много съм впечатлен от изработката и на мен лично много ми харесва.Пристигна с документ,че е под 24 джаула.От комета ме информираха,че вече не работят с куриерската фирма TNT,а с DPD.Доставката ми беше точно 10 дни и пристигна със Спиди на адрес.При поръчка дават тракинг номер,който става активен 24-48 часа след поръчката и през цялото време чрез него се следи пратката къде се намира.Предстои почистване от заводска смазка и монтиране и прострелка на оптиката.Когато събера впечатления от пушката ще пиша
 

Attachments

  • IMG_20180518_120911.jpg
    IMG_20180518_120911.jpg
    426.7 KB · Прегледи: 203
  • IMG_20180518_120920.jpg
    IMG_20180518_120920.jpg
    428.6 KB · Прегледи: 201
  • IMG_20180518_121015.jpg
    IMG_20180518_121015.jpg
    361.5 KB · Прегледи: 199

andi

Редовен Потребител
Честито !
Имай предвид , ако ще ползваш стопера на монтажа и оптиката дето ти пратих , че пина трябва предварително да се намали за Кометите .
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
COMETA - хубавите испанки.
Дали на някой, който иска да прочете нещо за посочената пушка, ще му е приятно да чете раздумки, които спокойно може да водите като личен разговор, а не в специализирана тема. Затова утре вечер всичкото бла, бла от тук, което няма техническа връзка с пушката, ще отиде на боклука.
Ако някой от авторите на писанията прецени, че написаното от него тук, може да намери място в някоя от другите теми, моля своевременно да си го копира и премести там, където му е мястото.
 

apekov

Потребител
Току-що пристигна кометката...много съм впечатлен от изработката и на мен лично много ми харесва.Пристигна с документ,че е под 24 джаула.От комета ме информираха,че вече не работят с куриерската фирма TNT,а с DPD.Доставката ми беше точно 10 дни и пристигна със Спиди на адрес.При поръчка дават тракинг номер,който става активен 24-48 часа след поръчката и през цялото време чрез него се следи пратката къде се намира.Предстои почистване от заводска смазка и монтиране и прострелка на оптиката.Когато събера впечатления от пушката ще пиша
Здравей колега, от къде си поръча пушката и на каква цена.
 

Hector1988

Потребител
Добър вечер,колега.Поръчах я от този португалски сайт https://www.mundilar.net/pt/ За да поръчаш трябва да имаш карта с която да може да се поръчва по интернет и paypal акаунт.Коректни и точни са и няма от какво да се притесняваш.Имай предвид,че доставката ти е 24евро.Идва за около 10 дни до вратата ти.Ако нещо не ти е ясно пиши и ще помогна.
 

Link

Потребител
Здравей Хектор,
Честито за пушката! Бих искал да те помоля за две неща. Може ли да сканираш и да качиш уведомлението, че пушката е под 24Дж. Не съм виждал такова досега за Комета. Дали ще ти е удобно да снимаш регулиращия по вертикала винт на мерника и да измериш точната дължина на частта, която е с резбата.
Благодаря предварително!
 

nelsky

Редовен Потребител
Здравей Хектор,
Честито за пушката! Бих искал да те помоля за две неща. Може ли да сканираш и да качиш уведомлението, че пушката е под 24Дж. Не съм виждал такова досега за Комета. Дали ще ти е удобно да снимаш регулиращия по вертикала винт на мерника и да измериш точната дължина на частта, която е с резбата.
Благодаря предварително!


Позволявам си да отговоря вместо Hector1988, защото пушката е вече при мен. За което бих искал да му благодаря още веднъж.
Резбата на регулиращия винт е 7,5-8 милиметра (измерено с дърводелски метър). Сега ще пробвам да се преборя със снимките.
_20180622_103309.JPG _20180622_103405.JPG _20180622_103428.JPG

Отрязъл съм горната част на документа, където са данните на колегата.
Пушката е чудесна, ама май не случи на стрелец :)
 

nelsky

Редовен Потребител
Оптиката е Leapers 4x32, чашките JSB 0.67. Мисля, че са достатъчно добри, обаче нещо ми трепери ръката, явно нервите и ЕГН-то изневеряват.
Може да пробвам без оптика, да видим без допълнителната тежест на оптиката, дали няма да мога да я задържа по-стабилно. Отделно имам и една Leapers mini 4x32, трябва да й взема монтажи и да видя как ще е с нея.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Пробвай без оптика. Там е кефа с тези Кометки и ще ти хареса. Ако приклада е без регулируем набузник, трудно се напасва оптика хем да е удобна при прикладване, хем да е балансирана пушката.
Само, ако мерника не му стига вертикалната корекция, трябва да му смениш винта с по-дълъг. А ако не намериш, може да подлепиш нещо в основата, за да надига повече. Не е проблем и до 50 м да се стреля на мерни. Наистина харесват по-тежките чашки.
 

andi

Редовен Потребител
От няколко дена е наличен новия внос от Комета .
Предстоящата седмица заявилите на мен ще могат да си ги вземат .
На повечето съм се обадил .
Но поради смяна на телефонния апарат е възможно да съм пропуснал някой заинтересован . Ще помоля ако има такъв да ми се обади , или пише . 0878 916 789
 

naskocy

Потребител
Пробвай без оптика. Там е кефа с тези Кометки и ще ти хареса. Ако приклада е без регулируем набузник, трудно се напасва оптика хем да е удобна при прикладване, хем да е балансирана пушката.
Само, ако мерника не му стига вертикалната корекция, трябва да му смениш винта с по-дълъг. А ако не намериш, може да подлепиш нещо в основата, за да надига повече. Не е проблем и до 50 м да се стреля на мерни. Наистина харесват по-тежките чашки.
И аз мисля , че е голям кеф на механични , но кометата която взех от колегата Born To Drink няма възможност за регулиране на мерника.
Опитах няколко вида чашки леки и тежки.
На 10м дистанция пушката бие 6 7 см под прицелната точка.
Единствено може да се стреля с оптика .
Конструктора на механичните в ."Комета" трябва да го уволнят.:)
 
Нагоре