ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

xpresident

Редовен Потребител
Можеш ли да го пуснеш да поработи под Линукс (лайв) да видим дали ще се изключва пак?
 

zograffa

Редовен Потребител
Някой ползвал ли е монтажите на Discovery,които се предлагат към оптиките.Поръчах си оптика и монтажи от бай-Али,но не знам колко са стока,иначе поразително приличат на липърските.
 

didarai

Редовен Потребител
Събота -Неделя ако остане време може да пробвам . Продължава да го прави мамка му . Ся му пуснах последната уин актуализация . Ще видим дали ще се оправи.
 

barbaron

Редовен Потребител
Някой ползвал ли е монтажите на Discovery,които се предлагат към оптиките.Поръчах си оптика и монтажи от бай-Али,но не знам колко са стока,иначе поразително приличат на липърските.
На мен ми се видяха кекави и си поръчах пак от "бай али" стоманени. Даже 2 различни височини. Скоро ще махна излишните (дори не помня с кои си оставих дискавърито). Определено стоманените са БЕТОН - и двата монтажа са със "зъб" за уивър-а. Виж какво ще ти дойде и ако не те задоволи - можеш да ъпгрейдваш с китайска стомана на скромна цена(15-тина 20 лева за комплекта)
 

zograffa

Редовен Потребител
Ще видим какво ще дойде.Ако е за 20лв. по-добре липърски от сотис,поне са се доказали,аз за тази цена по-добро не знам да се продава у нас.Оптиката,която поръчах е 5-20х44sf,някой има ли такава да каже мнение,то след дъжд качулка ама все пак.
 

barbaron

Редовен Потребител
Прекрасна е даже! Прилича малко на джъмбо играчка, но е супер!!! Липсваше ми само подсветка, но си реших проблема с оптика за нощно виждане и сега не ми липсва нищо!
 

danail

Новодошъл
Здравейте! Искам да попитам дали е възможно на въздушна пушка да и се засили силата? Струва ми се, че нещо не стреля като преди, да и сменя пружината или?
 

pitbula74

Потребител
Зависи от разстоянието на което стреляш.Ако стреляш на 10-15 метра според мен няма нужда,но за по далечни мишени оптиката си е предимство.
 

lynx

Редовен Потребител
Зависи и каква е пушката, ако е китайка от 50 лева ще е еднакво неточна както с мушка/мерник така и с оптика :)
А когато и двете(пушка и оптика) са ментаци, стават 2 възможностите да не уцелваш. Проблемите може да са от кекава оптика или кекава пушка.
Стрелецът също е фактор. ;)
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Според вас има ли нужда от оптика на въздушна пушка?
Тук хора, които стрелят на механични са единици, от което следва, че да.
Има нужда. Освен ако пушката е от тези, които не заслужават оптика.
Това са пружинните пушки от ниския ценови диапазон и тези с дулна енергия над 25-30 Джаула.
В първия случай - не си струва, във втория - оцеляването на оптиката е под въпрос.
 

Stefan.hs

Потребител
Дали нещо такова от Али’то .. ще върши работа ? Да пази оптиката една идея повече ?
 

Attachments

  • 9B584ADC-F225-4410-A7CC-938D0B385097.jpeg
    9B584ADC-F225-4410-A7CC-938D0B385097.jpeg
    183.1 KB · Прегледи: 65

Sen

Редовен Потребител
Колеги, тая фраза взе да звучи банално, но все пак - пиша тук, тъй като не намерих по-подходящо място във форума... Темата за безопасност при боравенето с ВО е заключена за коментари.
Прилагам две малко отрезвяващи снимки, които напомнят колко опасно може да е хобито, когато човек дори и за малко подходи с невнимание...
Снимките са на колега от чужбина. Входна и изходна рана. Edgun Lelya 5.5 мм, 240 м/с, JSB 1.03 грама. Макар и далеч от най-мощните пушки, за които сме чували и сме виждали във форума, с тези 30 джаула чашката е пронизала пръста му и е продължила полета си след като е счупила и костта. Утре му предстои операция за наместване на фрагментите. Тел, обездвижване за дълъг период, сещате се, "красота"...
Повечето сме виждали Лелката поне на снимки и знаем колко малко е разстоянието между предната ръкохватка и дулото. Прекаленото съсредоточаване в целта очевидно може да се окаже опасно, ако се игнорира всичко останало при толкова компактен булпап... А бих искал да уточня, че става въпрос за опитен стрелец. Никой не е застрахован. Бъдете внимателни, колеги.
 

Attachments

  • IMG-20180511-WA0010.jpg
    IMG-20180511-WA0010.jpg
    163.3 KB · Прегледи: 70
  • IMG-20180511-WA0009.jpg
    IMG-20180511-WA0009.jpg
    154.4 KB · Прегледи: 72

anibis

Редовен Потребител
Колеги, тая фраза взе да звучи банално, но все пак - пиша тук, тъй като не намерих по-подходящо място във форума... Темата за безопасност при боравенето с ВО е заключена за коментари.
Прилагам две малко отрезвяващи снимки, които напомнят колко опасно може да е хобито, когато човек дори и за малко подходи с невнимание...
Снимките са на колега от чужбина. Входна и изходна рана. Edgun Lelya 5.5 мм, 240 м/с, JSB 1.03 грама. Макар и далеч от най-мощните пушки, за които сме чували и сме виждали във форума, с тези 30 джаула чашката е пронизала пръста му и е продължила полета си след като е счупила и костта. Утре му предстои операция за наместване на фрагментите. Тел, обездвижване за дълъг период, сещате се, "красота"...
Повечето сме виждали Лелката поне на снимки и знаем колко малко е разстоянието между предната ръкохватка и дулото. Прекаленото съсредоточаване в целта очевидно може да се окаже опасно, ако се игнорира всичко останало при толкова компактен булпап... А бих искал да уточня, че става въпрос за опитен стрелец. Никой не е застрахован. Бъдете внимателни, колеги.
Хубаво че е излязла чашката,иначе става още повече мазало...
По добре да махнат модераторите моя пост, и твоя за да не виждан лоши хора за какво иде реч.
Че е въздушно,въздушно оръжие ок,ама и то били прави.
 

batnan

Редовен Потребител
да уточня, че става въпрос за опитен стрелец

Кой каквото сам си направи и Господ не може да му го направи.
п.п Преди време гледах клип в който един с 20-тина джаулова пушка дупчеше отрязани глави на прасета от 3-4 метра,а тоя се е прострелял от упор . Да се радва че е въздухарка,че можеше да му отлети целия пръст.
 
Последна промяна:

nikolela

Потребител
Дали нещо такова от Али’то .. ще върши работа ? Да пази оптиката една идея повече ?
Това нещо има голям ход, появяват се луфтове и прострелката не е на едно и също място. После ще се чудиш оптиката ли е виновна или моноблка, който е пак на цената на една оптика, та дали оптика ще смениш за 120лв или моноблока от 120лв е все тая.
 

Stefan.hs

Потребител
В али’то е евтино ... 10-14 евро .. някаква реплика ще да е на диана
Което ще е хептен зле демек ... :D
 

zograffa

Редовен Потребител
Купи си един липърс 4х32 и един техен моноблок и няма да имаш проблеми ,не се занимавай с експерименти.
 
Нагоре