ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

lynx

Редовен Потребител
Нека да видим как ще групират новите модели чашки, ние бързаме да ги съдим но може да се окажат приятна изненада.
Мощните пушки може лесно да се намалят(като скоростта се запази), обратното е малко по-трудно :)
Естествено, който ще цели други цели, ще иска по-тежки чашки :p
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Искаме или не - това е. Все някога трябваше да се случи - отравянето на почвата, водите и въздуха с олово трябва да спре. Ако няма проблем с точността, вероятно ще навлязат масово - тогава, може би ще има и други грамажи и пълнотели проектили. Дано да измислят какво да правят със стотиците тонове оловни отпадъци - куршуми, чашки и рибарски тежести, пръснати по целия свят във водите и почвата.
 
7

7842

Гост
Понеже не ми се скопява пушката,реших да уголемя проектила.JSB 6.35 мм. 2.2 гр.+........,оловни съчми от ловен патрон 3.0:cheers:
 

Attachments

  • 20180421_093618.jpg
    20180421_093618.jpg
    195 KB · Прегледи: 100
  • 20180421_093644.jpg
    20180421_093644.jpg
    139.8 KB · Прегледи: 100
  • 20180421_093718.jpg
    20180421_093718.jpg
    180.3 KB · Прегледи: 100
  • 20180421_094044.jpg
    20180421_094044.jpg
    112.7 KB · Прегледи: 101

nikolai89

Редовен Потребител
Някой тества ли вече новите jsb monster .22, 1.645? Качвайте групи на 50+ метра. Взех си една кутия за тест и утре ще пробвам, вече ги има и в армса по 12.50
 

bleu81

Редовен Потребител
Привет, някой пробвал ли е да стреля със стругован от някакъв полимер куршум?
А сабо с подкалибрен fmj или сабо с лагерна сачма толкова лагер?
Гледах в Ютюб стрелба с подкалибрен с обвивка от восък и резултата беше плачевен.
В друг клип показаха подкалибрен със сабо което пада след изстрел но куршума по разбираеми причини не е добре стабилизиран.

Идеята ми е слабото да има чашковидна форма за да компенсира недостатъчната жироскопична стабилизация с аеродинамична.

А защо? За за се стреля с леки бързи проектили по мишени в голям калибър.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Не са точни за съжаление и искат много високи скорости за да са стабилни.
 

bleu81

Редовен Потребител
Не са точни за съжаление и искат много високи скорости за да са стабилни.

Ако пцп стреля оловна чашка 5 грама с 300 м/с с колко ще изстреля плътен полимерен куршум с тегло около грам ?

Интересно ми е как ще лети свръхзвуков
плътен полимерна куршум с добър бк изработен прецизно на снс струг

Текстолит, инженерни полимери, хдф?
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Трябва да се пробва. Ако се подбере правилно материалът може и да има изненади.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Интересно ми е как ще лети свръхзвуков
плътен полимерна куршум с добър бк
Много зле.За добър БК трябват освен скорост и форма,но и маса и подходящ спин.Полимери при свръхзвукови проектили се ползват само за върхове(tips,.17HMR).
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Жалко, че засега ELEY правят само плоскоглави модели чашки.
Иначе с тия чашки трима състезатели са спечелили 4 медала + Световен рекорд на Европейското и Световната купа в Мексико-2018.
 

bleu81

Редовен Потребител
luft9waffpost: 255281 написа:
Много зле.За добър БК трябват освен скорост и форма,но и маса и подходящ спин.Полимери при свръхзвукови проектили се ползват само за върхове(tips,.17HMR).

Във формулите бк зависи линейно както от масата така и от коефициента на формата , така, че теоритично ако намалим 5 пъти масата но подобрим 5 пъти коефициента на челно съпротивление чрез формата на проектили при запазване на напречното сечение ще запазим бк високо.

Оказа се че такива куршуми вече има. Смесват меден прах с полимер и ги шприцоват по класическа технология. Красота.. това означава че плътността може да не е 1/5 спрямо тази на оловото а например 1/2 и сметките да се получат.
 
Последна промяна от модератор:

luft9waffe

Редовен Потребител
Смесват меден прах с полимер и ги
Това не е полимерен проектил.И БК-то му ще е далеч от истината,защото колкото и перфектна аеродинамика да има,няма да му върши работа,няма да е стабилен,защото няма да се нарязва и завърта както трябва.Отделно точността му ще е трагедия спрямо оловен.
 

anibis

Редовен Потребител
Тия новите чашки на ЖСБ редизайнед в 22кал. 1.64гр. ги пробвахме с колега,при мен летят перфектно!:)
Стрелях с Daystate AirWolf, колегата ги пробва на БТ65-булпап,при него на 50м. леко отвориха групата,отколкото 1.175гр.
Но ако се стреля на 70-80м примерно,тия "редизайнед" ще дадат по-добра групираемост отколкото жсб 1.175гр.
 

lynx

Редовен Потребител
Това дано се внесе скоро у нас, че ще са ми интересни тия чашки да ги пробвам :)
https://www.iwa.info/en/ausstellerprodukte/iwa18/product-9945564/h-n-baracuda-ft
hn_baracuda_ft-1.jpg
 

nikolai89

Редовен Потребител
Тия новите чашки на ЖСБ редизайнед в 22кал. 1.64гр. ги пробвахме с колега,при мен летят перфектно!:)
Стрелях с Daystate AirWolf, колегата ги пробва на БТ65-булпап,при него на 50м. леко отвориха групата,отколкото 1.175гр.
Но ако се стреля на 70-80м примерно,тия "редизайнед" ще дадат по-добра групираемост отколкото жсб 1.175гр.

Скорости мерихте ли с тях, че при 250 м/с работата е много зле и май си трябва по - сериозна скорост за да ги групира
 

Dominus

Редовен Потребител
Рачо, чашките на H&N винаги са ми изглеждали атрактивни на снимка.
 

Nikola

Потребител
Пробвах hn econ 7лева 500 бр. 4,5 с Хаенел 312 и Иж38 със скорост около 180 мв сек. Групират доста добре, няма подкалибрени, кочеството е много добро. Въобще не мога да ги сравнявам с Гамо и сръбските. Бих казал, че са и по добри от Рвс.
 
Последна промяна:
Нагоре