Обяви от мрежата

Ludjev77

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги минете на лични,че иначе ще сте една крачка назад:D
 
  • Харесвам
Reactions: kid

Raymon

Потребител
На мен ми каза да му дам телефон и като се върне от командировка щял да ми звънни. Чакам го. Странно е че подадох стигнал към OLX.bg, но за сега никакво действие от тяхна страна което доста ме изненадва.
 

B7Safari

Новодошъл
Здравейте ! Нов съм във форума, но на времето (преди около 30 години) тренирах спортна стрелба в "Спартак" Варна (при Ирена Козарова), и воден от носталгия, а и доста се надъхах, четейки темата за "Славия" (http://forum.airguns.bg/index.php?threads/slavia-630-631-634-чешките-пружинни-пушки.55/) във форума, реших да си купя Славия 631. Речено/сторено - търся/намирам съответната обява, за съжаление от горепосоченият Лазар (така пишеше в обявата), а иначе имената му според товарителницата в Еконт са: Лъчезар Янков Найденов, телефонният му номер е: 0876164065. В обявата пишеше, че е от Правец, но в товарителницата е пратил пратката от Ботевград, Изток (2144).
Та въпросният мошеник ми е изпратил парче от стара дървена дограма, отрязана около размерът на една въздушна пушка (ис приблизително правдоподобно тегло), опаковано в кашон и без право на преглед. Съжалявам, че му се вързах, и платих пратката без да я прегледам, но досега съм пращал и получавал доста пратки и досега не съм случвал на толкова нечестни хора.
Накратко получих парче стара дървена рамка от дограма за сумата от 107.20лв, вместо обещаната в.п. Славия 631, това на 13.04.2018, около 17.40 часа.
П.П. Трябвало и можело да поискам преглед на пратката, съответно те му звънят и го питат разрешава ли, ако да, преглеждам пратката и съответно я приемам или не, а ако не разреши - можело директно да я откажа, но никой в офиса това, не ми го обясни предварително. Съответно после му звънях - не вдигна, от офиса на Еконт му звъняха, също не вдигна.
П.П.2 И тези от OLX също не са си свършили работата навреме, след като съфорумец ги е алармирал за мошеника още на 30.03.2018г., а те или даже той, самият я махат чак на 14.04.2018, цели 14 дни по-късно ?!
Ако я бяха махнали навреме, вероятно аз и много други нямаше да се подлъжем...
П.П.3 Дано няма повече излъгани от този мошеник ! (чак ме е срам, че му се вързах, но не съм попадал досега на толкова нечестни хора (за мен - като си дадеш мъжката дума е редно да си изпълниш договорката/обещанието))
 

nelsky

Редовен Потребител
Мъжка дума се дава от мъже, не от джендерасти.

Като се замисля и аз често не си проверявам пратките, въпреки че обикновенно са с опция за преглед.
 

Hidden

Редовен Потребител
Важно е, че вече му има имената. Все някой има познат в Ботевград, който може да познава мошеника, и при желание може да му се търси лично отговорност. А полицията взе ли отношение?
 

pitbula74

Потребител
Дори и с 20 лв. да ме е преметнал,ще запаля колата и ще отида до Правец да го потърся.След като го открия,аз си знам какво ще правя с него.Не обичам да ме правят на балък.Може би ще му завръ дограмата у....
 

Raymon

Потребител
Оплака ли се в OLX. Аз подадох сигнал и то за двете му обяви, но явно бутона подай сигнал е за парлама. Тъпа история наистина. Свържи се с OLX. И ги питай ко прайм.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
...... четейки темата за "Славия" (http://forum.airguns.bg/index.php?threads/slavia-630-631-634-чешките-пружинни-пушки.55/) във форума, реших да си купя Славия 631. .....)
ПП4. Трябваше и в тази тема да почетеш, и нямаше да се "нахакаш" на "дървото".
Тук се дъвче от две седмици този "убавец".
 

B7Safari

Новодошъл
Оплака ли се в OLX. Аз подадох сигнал и то за двете му обяви, но явно бутона подай сигнал е за парлама. Тъпа история наистина. Свържи се с OLX. И ги питай ко прайм.

Не съм се оплаквал в ОЛЕкс. Компа ми е повреден и чак днес имах достъп до комп.
Дано поне някои от съфорумците, които са наблизо докопа мошеника...

Важно е, че вече му има имената. Все някой има познат в Ботевград, който може да познава мошеника, и при желание може да му се търси лично отговорност. А полицията взе ли отношение?
А предполагам, че това са му истинските имена, защото иначе няма да му изплатят парите в офис на Еконт. (би трябвало там да му поискат и лична карта)
Ходих тогава и в полицията, но и те казаха, че нищо не могат да направят - сумата е малка (по-малка от една минимална заплата), а също така в товарителницата пише "дограма" и това съм получил...
 
Последна промяна:

B7Safari

Новодошъл
ПП4. Трябваше и в тази тема да почетеш, и нямаше да се "нахакаш" на "дървото".
Тук се дъвче от две седмици този "убавец".
Определено трябваше, но не ми беше хрумнало да го проверявам. Досега не ми се беше случвало подобно нещо. Най-голямото несъответствие, което се беше получавало досега при поръчка от обява в интернет с мен - бях си поръчал измервателни 20 амперови кабели за мултицет, а пристигнаха 10 амперови (каквито вече имах), обадихме се на човека (от офиса на Еконт) и ми намали цената, защото иначе с куриерските такси в двете посоки ако ги върнех излизаше съвсем нецелесъобразно (сега ми стоят за резерва, но поне получих някаква стока подобна на желаната, а този мошеник е излъгал явно за съжаление сумати и народ :( , а сега си имам гадно дърво за 107 лева...)
 

Hidden

Редовен Потребител
Може да намериш познат полицай, който да влезе в тяхната система за данни, да намери лицето и да му снима мутрата. Ако решиш да действаш, де.
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Я като гледам бая измамени има...направете му едно посещение на човека.
Съберете се и дружно го посетете...
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Ако имаш познат в еконт лесно можеш да му намериш данните. Или по номера на тел го привери в оператора пак при познат. Незаконно е ама понякога се налага
 

SGS

Редовен Потребител
9308772q.jpg
 
Нагоре