Snow Peak AirGun - SPA P12, P10, M10, M11, M10, M20, M22, ......

andi

Редовен Потребител
Пореден тунинг на едно от любимите ми творения П 10 .
Този път е само външно - пълна промяна на приклада : смяна на задтилъка с по-лек и малък , изрязване отвор в задната част . , нова ергономична форма на ръкохватката , равна площадка отпред за уивър базата , смяна на цвета .
Резултата е удобство , индивидуален дизайн и олекотяване с 310 гр .
( на синия фон е оригиналния приклад за сравнение, фенера е от Митака естествено)
3.jpg IMG_5920.JPG
 

Attachments

  • 4.jpg
    4.jpg
    83.9 KB · Прегледи: 38
Последна промяна:

jako_1

Редовен Потребител
Колеги здравейте. Днес ми пристигна новата предобивка SPA P-10 от кашона изглежда изненадващто добре, мисля че е редукторна на 250бар до 140бар с 1.030 281.6м/с дп 284м/с прави 55 истрела а с 1.175 от 250бар до 140бар с 168.8 м/с до 272м/с също 55 истрела незнам дали е добре.? Има регулатор на удърната пружина дали я натягам или не разлика няма това нормално ли е? И снимки след малко

Ако имам правописни грешки сори превъзбуден съм

IMG-e05ca557582d2ae5a6f4bed309f9f155-V.jpg IMG-1a76830be8db20636595d434ffcdd201-V.jpg IMG-20390a143af3673dfdd681f3e11e8100-V.jpg IMG-3d94ea03a77b7a3f7079aeafd2a518e0-V.jpg IMG-d9e72cc742c42801c35ac4bd3bda2aac-V.jpg
 
Последна промяна от модератор:

sevdaka80

Редовен Потребител
Честито скоро ще се включа и аз.От къде поръча,и колко пари ти стъпа.Би ли снимал пълнителя,четох че имали проблеми.
 

jako_1

Редовен Потребител
От Крале 577€ снимка слд малко

За 200бр истрела се държи супер

Това е за сега

Който иска инфо няма проблем

Открих още нещо незнам колко е достоверно. Но съм се сдобил с P10 25MPa bar with REGULATOR това ми звучи редуктор

Някой има ли информация за това китайско чудо???
 

Attachments

  • IMG-fedf4bdd4c3e2aa9710bea705419a2f8-V.jpg
    IMG-fedf4bdd4c3e2aa9710bea705419a2f8-V.jpg
    47.1 KB · Прегледи: 118
  • IMG-e3f69ac41bc43fdbd5475e850997f6f2-V.jpg
    IMG-e3f69ac41bc43fdbd5475e850997f6f2-V.jpg
    52.3 KB · Прегледи: 115
  • IMG-4c574e1bc2727fcee7219dc2e52241a9-V.jpg
    IMG-4c574e1bc2727fcee7219dc2e52241a9-V.jpg
    137.9 KB · Прегледи: 120
  • IMG-1a76830be8db20636595d434ffcdd201-V.jpg
    IMG-1a76830be8db20636595d434ffcdd201-V.jpg
    73.6 KB · Прегледи: 122
Последна промяна от модератор:

DeadShot

Редовен Потребител
Човече, 6 поста един след друг.Редактирай си предния има такава опция.Неее не се дразня! Просто правилата го изискват,че темата става много дълга и пълна с постове с 3 думи.Затова се обадих.Просто събирай инфото на 1-2 поста.
Честита придобивка!Хубава пушка.
 
Последна промяна:

SGS

Редовен Потребител
...
Открих още нещо незнам колко е достоверно. Но съм се сдобил с P10 25MPa bar with REGULATOR това ми звучи редуктор???
Да има някакъв редуктор, обаче съм чел, че някои го махат китайския и слагат HUMA.
Късмет с новата придобивка и много 10-ки.
 

andi

Редовен Потребител
Честито за придобивката .
Точно вчера и завчера стрелях с тази дето я правих .
Много хора които са виждали как стреля на мишена , са ме питали дали да си купят такава .
Но не знам дали сега са с такива уникални цеви . И ще е интересно дали твоята стреля на свръх звук толкова добре . И дали е толкова всеядна .
пп . Най добрите групи на 100 м са с 1,17 с 390 мс - 3-4 см
 

anibis

Редовен Потребител
Анди ако ми направиш 5 последователни групи х 4см не казвам 3см с тая пушка и с оригиналната и цев ще ти подаря която пушка искаш от моите.
Ние трева пасем и не знаем що са 100м. Но ако не ги направиш последователно,какво правим?
 

lynx

Редовен Потребител
.....Но ако не ги направиш последователно,какво правим?
Как какво?
Ти си избираш една от неговите пушки :D ...майтапа на страна.
И на мен ми се вижда пресилено, 3-4см. групи на 100 метра.
Постижимо е с много пушки, но не е често.
Трябва пълно безветрие и още куп щастливи обстоятелства.
 
  • Харесвам
Reactions: Sen

Gadnqra

Редовен Потребител
На мен това с 1,17 с 390 м/с ми се иска да е истина. Тия дни ще пробвам с моята и ще кажа какви са ми резултатите. Иначе групата на 100 метра е напълно постижима, но с тази скорост чак не знам какво да кажа. С Гошо онзи ден стрелях с Дейстейта му на 129 метра от страшно неудобна позиция и въпреки това ги групирва добре пушката. Но 1.17 с 390 м/с да направи такава група на 100 метра означава много неща. За мен е в границите на фантастиката.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Адаш, на Гошо Дейстейта много ме изненада наистина. Но е 6.35 и стреля с 2.2 гр.
 

andi

Редовен Потребител
Анди ако ми направиш 5 последователни групи х 4см не казвам 3см с тая пушка и с оригиналната и цев ще ти подаря която пушка искаш от моите.
Ние трева пасем и не знаем що са 100м.
Миро, споко , никоя пушка от твоите не представлява интерес за мен .
Ама и ти нещо май не си ги харесваш , щом така говориш за тях .

Знам много добре що са 100 м . Не знам какво са 25 м , отдавна почти не стрелям и на 50 м . Отдавна не стрелям от рестове и маси . Отдавна не стрелям и с 30х и 40х оптики , а с по-малки .
Стрелям с ПЦПта основно на 60 и 100 м и по рядко на 80 и 150 м , с други пушки стрелям основно на 100 , 150 и 200 м и по рядко на 300 и на 400 м. Така , че знам какво са 100 м .

След лиричното отклонение да се върнем към китаеца - Не е мой (за съжаление ) ,няма да се продава , така , че няма за какво да го прехвалвам .
Казвам , че оригиналната тръба , дето прилича на цев стреля уникално добре на свъх звук . А по нея нищо не съм правил - нито фаски , нито полиране - нищо не е докоснато и намествано . Дори до скоро не се бях сетил да премеря каква и е толкова важната стъпка . Ама си стреля тръбичката , , въпреки всички теории и теоретици . Радвам се , че не съм и попречил , защото правилото ми е - нещо което работи , не се пипа .
А това дали някой вярва , или не, как стреля въпросната тръбичка на свръх звук , определено не е неин проблем . Нито на сегашния и собственик (каза , че като е прочел горните постове много се е смял ) .
Откакто китаеца дойде от изложението в Германия (беше работещ прототип на около 3 дж) в БГ , има наляти много работа и пари в него . Които си заслужават само заради възможностите на оригиналната тръбичкоцев .
Първия собственик си я получи от мен на около 60 дж , ненатегната докрай . И еднакво добре стреляща с тези настройки и с 1,03 , и с 1,17 . Докато беше при втория собственик , се появиха JSB биист 2,2 г . Той ги е пробвал с китаеца и са му харесали как ги стреля . Само е натегнал пружината максимално и е станала малко над 100 дж с 2,2г . 12-13 изстрела в 10 мс коридор и 20 изстрела в 20 мс коридор . Сегашния собственик я купува на 100 дж (+ няколко кутии 2,2г) , и ме вика да и сложа оптика и да прострелям .
Отивам със Стефан , нося оптика, монтирам я , стреляме на 60 м - ок . Разпъваме на 100 м , Стефан седи с маркерите отстрани на мишената в някакви тръстики , аз стрелям . 2-3 групи - бива , ама знам че китаеца може повече . Без да го предупредя. както си е на 100 дж пускам 1 група с 1,17г . Отива да зачертава и по станцията ми казва : групата е супер , ама защо стреляш с флоберката , знаеш ли как гърми при мен тоя свръх звук . Казвам че стрелям с китаеца с леките 1,17 и стрелям пак .
Ами сега : с 2,2 става , ама с 1,17 е уникално . Звъня на собственика да дойде да каже какво правим . Идва , стреляме пак с 2,2 и с 1,17 - същата работа . Казва - правиш я с 1,17 , но я намаляш малко под звука , че така много гърми . Намалям , намалям и някъде около 340 мс млъкна . Оставих я по спомен 337 .
Лятото добре , ама като застуди 2-3 пъти мина пак на свръх звук и трябваше да се намалява.
И зимата като докопах новото 1,65 редизайн го пробвах , хареса ми . И реших - това е съчмата за нея - хем точна , хем силна , хем като я оставя 315-320 няма да гърми дори зимата .

Понеделник, след Великден ми я носят да я глася с тях . Привечер я нося на халетата и там на прима виста я натягам до около 320-325 с 1,65 . Меря я с 1,17 - малко над 360 мс . Оптиката още не простреляна , но колегите от групата постреляха с нея и всички чуха гърмежите с 1,17 . Стана тъмно , ама мерак да стрелна и аз . Сложих мишената на 60 м и закачих фенера на пушката . И на фенер - една група с 1,65 и една с 1,17 с 360 мс . Ангел седеше зад фенера и вижда съчмите - не мърдат , никакви спирали . Отиваме да зачертаваме - и с двете уникални групи , на еднаква височина , с 1,17 по добра . Ангел с Вулкана стреля с 1,03 , вика дай да пробваме с моите как ще е една група . Скорост не мерихме , ще е била около 380 , или малко над 380 . Същата работа - много стегната група и никакви спирали . И странното - пак на почти същата височина .
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Миро, споко , никоя пушка от твоите не представлява интерес за мен .
Ама и ти нещо май не си ги харесваш , щом така говориш за тях .
Абе ти ми направи групи последователно 5х5,на 100м 4см а пък ако щеш ми харесвай пушките.Аз знам какво могат моите....
Ей тук ти пускам една от моите мишени,вярно 5 последователни пъти не мога да е направя тая група,но ти е направи само един път,но със същия диаметър на 80м пушка ,една от многото...

038559809.jpg
 
Последна промяна:

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Лятото добре , ама като застуди 2-3 пъти мина пак на свръх звук и трябваше да се намалява.
И зимата като докопах новото 1,65 редизайн го пробвах , хареса ми . И реших - това е съчмата за нея - хем точна , хем силна , хем като я оставя 315-320 няма да гърми дори зимата.

Или има нова теория за звука или съм бягал от часовете по физика. За бягане от часове не съм...

Абе ти ми направи групи последователно 5х5,на 100м 4см а пък ако щеш ми харесвай пушките.Аз знам какво могат моите....
Ей тук ти пускам една от моите мишени,вярно 5 последователни пъти не мога да е направя тая група,но ти е направи само един път,но със същия диаметър на 80м пушка ,една от многото...

038559809.jpg

Миро, преди години го правех редовно с първото ми РСР. Беше AirForce Condor и се постигаше с Баракуди на около 305-310 м/с. Наскоро я видях да се продава във Форума, но изглеждаше доста изтормозена, иначе бих си я откупил (макар че не знам какво ще я правя).
 
Последна промяна от модератор:

andi

Редовен Потребител
Или има нова теория за звука или съм бягал от часовете по физика. За бягане от часове не съм...
По скоро си забравил .
И аз съм го учил - и в училище , и в казармата , и изпит съм държал . Но и аз бях забравил точните стойности .И заради Китаеца са наложи да си ги припомня .
Скороста на звука във въздуха не е константа . Дори има програма за изчисляването и .
Скоростта на звука зависи от температурата, надморската височина и някои други фактори. Така например скоростта на звука в сух въздух при -20 °C е 319 m/s, а при температура +30 °C скоростта е 349 m/s.
Основният фактор, който влияе, е температурата. Влажността и запрашеността имат малък ефект, докато налягането няма никакъв ефект.
Като я настройвах лятото бях отишъл с тръбния ми хронограф , той отчита няколко метра под рогатите ми . По него гърмежа от свръхзвука изчезна някъде м/у 340 - 345 мс . Вече знаех , че тази цев харесва много високите скорости с 1,17 , и я оставих малко под границата на гърмене при онази температура . Знаех , че при ниски Т , скоростта на звука ще намалее , но не помнех с колко точно .
Както знаем скоростта на всяко ПЦП пада с падането на Т , и предположих (грешно , както се оказа на практика) , че двете скорости ( на китаеца и на звука ) ще намаляват паралелно .
Но се оказа , че скоростта на китаеца намалява по-малко от тази на звука и при по-ниска Т , той започва да стреля на свръх звук и да гърми .

ПП. предполагам това е за темата за балистиката , и там ще е полезна и откриваема . Защото е общовалидно , просто аз съм го забелязал и проследил с китайския булпап .
 
Последна промяна:
Нагоре