HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

didarai

Редовен Потребител
Чакаме с нетърпение да видим ся с каква форма ще е дупката , както и колко броя изстрели ще изкарат новите маншет и оптика . Тъй кат гледам (по стара рецепта) , след маншета , си тръгва и оптиката . :goodbye:
Стандарт 125 !:pardon:

ПП
Не забравяй да смазваш добре съчмите . Иначе може по-дълго да го чакаме .
 
Последна промяна:

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Ако е полиуритан HPUR май се водеше материала е добър и може да се каже издръжлив аз на Фанито съм си правил маншет от този материал и съм доволен, просто не помня да е бил чак толкова мек както обяснява колегата,а и не знаех, че в магазините се предлагат вече от такъв материал.
 

nikolela

Потребител
Чакаме с нетърпение да видим ся с каква форма ще е дупката , както и колко броя изстрели ще изкарат новите маншет и оптика . Тъй кат гледам (по стара рецепта) , след маншета , си тръгва и оптиката . :goodbye:
Стандарт 125 !:pardon:

ПП
Не забравяй да смазваш добре съчмите . Иначе може по-дълго да го чакаме .
Неща да смазвам вече сачмите. Две причини- След идеалното почистване на цевта от намазнените сачми ми падна скоростта и второ се развали групата.
Пък може и маншета да си е отишъл от там.
Сега с този мек маншет пушката е доста шумна. За първи път се стряска котката а на мен за пръв път ми пищи дясното ухо.
Макар и нов маншет, буталото се движи лесно на ръка в цилиндъра.
Това са ми първите две групи на 20м с новата оптика Bushell 3-9x40.
FTT 0.95гр
9283183c.jpg

Ще се огранича със стрелбите до понеделник, че нямам моноблок за оптиката. Не ми се иска да я сасипвам.
Кой от двата моноблока да си взема? Този първия попаднах на клипче - Беше разбит и оптиката имаше луфт по вертикалата.
https://www.krale-schietsport.nl/en/mount-diana-bullseye-zr-30mm-high-weaver.html
Или
https://www.arms-bg.com/component/virtuemart/моноблок-sportsmatch-uk-dm60-dampa-1-scope-mount-sportsmatcharms.html?Itemid=0
 
Последна промяна:

Ersan

Новодошъл
Здравейте колеги имам хатцан 125
6.35 ММ пуржината му омекна много чувалсам че от хатцан 80 са ставали по издръжливи и ми кажете нещо читава оптика до 150 лв вече изхвърлих 3 китайски оптики.
 

nikolela

Потребител
Здравейте колеги имам хатцан 125
6.35 ММ пуржината му омекна много чувалсам че от хатцан 80 са ставали по издръжливи и ми кажете нещо читава оптика до 150 лв вече изхвърлих 3 китайски оптики.
На Хатсан 80 му е къса пружината, та не знам за какво ти е.
На тези пушки, най важното е въздушната възглавница, която се създава в края на цилиндъра. Тя омекотява удара на буталото в цилиндъра.
Меката пружина бута буталото бавно или износен маншет не прави добра компресия. И в двата случая не се създава добра въздушна възглавница.
Получава се удар, вибрация, която троши оптиката, разхлабва болтовете на пушката и самата пушка не стреля точно.
На мен ми мина рез акъла втулка да набия на отвора на цилиндъра за да се създаде по-добра въздушна възглавница, но още не съм стигнал до това.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Момчета не говорете за възглавници - това е компресията, генерирана от ГП-то. Тази компресия задвижва чашката. Когато има пробив в системата отнякъде - най-често маншет, тази компресия намалява и буталото блъска в цилиндъра и премазва маншета. Тогава се разбиват оптики и се развиват болтове. Стига с тия възглавници. Колега, казахме ти не мажи нищо в цевта, включително мазни чашки - маншетът ти замина заради това. Дори и да има дизел само в цевта, той достига до вътрешната част на цилиндъра. Надявам се да си го разбрал, макар и по трудния начин.
 

Nikola

Потребител
Според мен Дияната е по-добре-има по голям ход и ще обира по-добре отката (това са си мои разсъждения и не ги натрапвам на никой). Тоя Бушнел, нов прави 40-50 лева, имал съм такъв на Страйкъра ми и го потроших на около 500 чашки.
 

anibis

Редовен Потребител
Според мен Дияната е по-добре-има по голям ход и ще обира по-добре отката (това са си мои разсъждения и не ги натрапвам на никой). Тоя Бушнел, нов прави 40-50 лева, имал съм такъв на Страйкъра ми и го потроших на около 500 чашки.
Никола пробвал ли си го тоя моноблок,че си сигурен? То името му е Диана ама... А другия дампа блок хората от форума са го пробвали и са доволни от него,та заради това и аз съм му го препоръчал на колегата .На нещо което не е пробвано от колеги от форума,а само рекламки в тубата аз не разчитам.
 

nikolela

Потребител
Добре, ще взема този моноблок, но какво точно омекотява? Дори гледах клип на забавен каданс, но пак не видях кое поема отката?
https://www.arms-bg.com/component/v...a-1-scope-mount-sportsmatcharms.html?Itemid=0
По друг въпрос. Днес ми пристигна хроното от Митака. Имам 6 вида сачми 0.95 и 1гр. Със всичките пушката е 36J Имам и по тежки Баракуда Мач 1.37гр. с тях е 34J, GSB 1.175гр. 35J. Ако утежня по някакъв начин буталото, какъв приръс може да се достигне, че гп вече е понапомпана на 160 атм? Дали пък гумения маншет не е виновен.
 

rabbeat

Потребител
Ако утежня по някакъв начин буталото, какъв приръс може да се достигне, че гп вече е понапомпана на 160 атм? Дали пък гумения маншет не е виновен.

Мисля, че на колегите вече им омръзна да говорят на стената...
 

Nikola

Потребител
Обикновенната пружина, при стегнато има по-висока сила отколкото при отпуснато състояние, затова се утежнява буталото, за да има по-голяма инерция. Но при Гп и в стегнато и отпуснато няма разлика в силата. Колкото и да утежняваш буталото, прираст в скороста няма да имаш. По-добре го разпробий (през 5 мм 11мм дупки) и по този начин ще го улекотиш и ще намалиш отката, но не и мощноста.
 

Link

Потребител
Здравейте колеги,
Много ми хареса идеята и визията на Хатсан Проксима http://www.hatsan.com.tr/en_proxima.html и сериозно се замислих по въпроса, но в никой от нашите магазини не я намерих (даже в Заримекс). Някой има ли информация дали изобщо ще я пускат в БГ?
Благодаря предварително!
 
Нагоре