ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

Nikola

Потребител
Всички пишат, че трябва цевта да ги хареса. Аз цев не съм сменял а телена пружина замених с газово бутало.
С тези сачми имах дупка в дупката, но въпреки, че съм със същата цев сега нямам добри резултати с тези сачми.
Стигам до извода, че всяка сачма си иска определена скорост не определена цев.
За да не звучи като празни приказки, слагам два клипа на KRM и H/N
H/N ми дадоха прекалено крива стрелба на няколкщо метра в 1лев и на 25м с един метър отклонение заради което прибрах сачмите.
След като ми омекна пружината и закъсах за сачми се сетих за тях и се оказаха доста прецизни сачми, но с доста по ниска скорост.
За това съм на мнение, че всяка сачма е добра, но в определена скорост. Сигурно за това и на доста кутийки сачми има препорачителен надпис за минимални джаули.
Вземи стреляй сачми за 16J с пушка на 50J и няма да извадиш никаква точност.
За мен е по вероятно келявата оптика да се е разбила.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Аз мисля, че ти написахме няколко човека, с какви чашки да стреляш и защо.
 

nikolela

Потребител
Аз мисля, че ти написахме няколко човека, с какви чашки да стреляш и защо.
Не намирам предложените чашки в нито един сайт. Някой би ли поставил линк за продажбата на такива сачми в калибър 5.5?
Виждам медни сачми, но не знам дали е добре за цевта, отделно че на кутийката пише за над 50J , като е дописано от сайта, че стават за пушки над 25J, ама на сайта или на производителя да вярвам?
http://www.guns.bg/HN_Field_Target_...tOrder=&items=12&promo=&ref=&needReg=&outlet=

По твое мнение, пушката ми е около 36J. Не се знае как ще ги плюе слабата ми пушка. До 20-ти би трябвало да знам точните джаули на пушката ми.
Изглежда са заредили в един магазин от предложените сачми, ще поръчам.
 
Последна промяна:

DeadShot

Редовен Потребител
Ти не разбра ли,че докато не ги пробваш няма кой да ти каже как ще ги стреля?Ръсиш се 30-40 за различни модели чашки и пробваш. На 36джаула пружинна пушка кое му е слабото?Вземи се поспри малко.
 

nikolela

Потребител
Тука явно никой не чете. Предлагате ми несъществуващи сачми с тегло 0.93гр. После аз да се поспра. Сега намерих едни ftt 0.95гр и се оказа че ги нямало в наличност. Още чакам линк към магазин с такива сачми в калибър 5.5. :wall:
Зададох и въпрос, дали е проблем, че има подобни сачми, които не са оловни а с медно покритие, но и там сигурно няма да получа отговор.
 

Hidden

Редовен Потребител
Тука явно никой не чете. Предлагате ми несъществуващи сачми с тегло 0.93гр. После аз да се поспра. Сега намерих едни ftt 0.95гр и се оказа че ги нямало в наличност. Още чакам линк към магазин с такива сачми в калибър 5.5. :wall:
Зададох и въпрос, дали е проблем, че има подобни сачми, които не са оловни а с медно покритие, но и там сигурно няма да получа отговор.
Поздозирам, че колегите имат предвид тези:
https://arms-bg.com/component/virtuemart/chashki-h-n-target-trophy-5-53mmarms.html?Itemid=0
Преди няколко седмици имаха в магазина - обади им се и ги питай.
 

nikolela

Потребител
Поздозирам, че колегите имат предвид тези:
https://arms-bg.com/component/virtuemart/chashki-h-n-target-trophy-5-53mmarms.html?Itemid=0
Преди няколко седмици имаха в магазина - обади им се и ги питай.
Звънях, имат помеднени. Медта до колкото ми е известно не може да промаже цевта. Тя отделя меден прах и медна стружка. Малко нямам желание да ги прекарвам през цевта си.
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител

Sen

Редовен Потребител
Тука явно никой не чете. Предлагате ми несъществуващи сачми с тегло 0.93гр. После аз да се поспра. Сега намерих едни ftt 0.95гр и се оказа че ги нямало в наличност. Още чакам линк към магазин с такива сачми в калибър 5.5. :wall:
Зададох и въпрос, дали е проблем, че има подобни сачми, които не са оловни а с медно покритие, но и там сигурно няма да получа отговор.
Колегите ти предлагат следната марка и модел чашки: JSB Exact Jumbo Express 5.5 mm 0.93 g, точния диаметър на главата е 5.52.
Това е названието на модела и марката. Има ги в разфасовки от по 250 и 500 броя.
Както Калоян ти е посочил по-горе, има ги в повечето оръжейни магазини, били те онлайн или не. Дал ти е и линк към темата на колегата Пеко, който ги внася директно от завода в Чехия. Можеш на по-атрактивна цена да си ги поръчаш от него. Последната актуализация на наличните количества показва, че още има две кутии от тях. Свържи се с него на лично съобщение и можеш да си ги поръчаш.
Успех :)

Зададох и въпрос, дали е проблем, че има подобни сачми, които не са оловни а с медно покритие, но и там сигурно няма да получа отговор.
Опитай и тези чашки, щом желаеш, но не прекалявай с тях. Няма да се отразят добре на цевта ти заради това по-твърдо медно покритие, правилно си разбрал. Моето лично мнение е да не ги пробваш изобщо. Още нещо - не знам и какво точно смяташ да правиш с тях, но имай предвид, че са "по-склонни" да рикошират от твърди повърхности.
 
Последна промяна:

nikolela

Потребител
Колегите ти предлагат следната марка и модел чашки: JSB Exact Jumbo Express 5.5 mm 0.93 g, точния диаметър на главата е 5.52.
Това е названието на модела и марката. Има ги в разфасовки от по 250 и 500 броя.
Както Калоян ти е посочил по-горе, има ги в повечето оръжейни магазини, били те онлайн или не. Дал ти е и линк към темата на колегата Пеко, който ги внася директно от завода в Чехия. Можеш на по-атрактивна цена да си ги поръчаш от него. Последната актуализация на наличните количества показва, че още има две кутии от тях. Свържи се с него на лично съобщение и можеш да си ги поръчаш.
Успех :)
Вече съм на мнение, че трябва да ми пристигне Хроното с което да разбера с каква скорост мятам сачмите. На базата на тази скорост ще си подбера марка и грамаж.
Затвърдява се мнението ми, че сачмата за да е прецизна иска определена скорост.
Exact Jumbo Express е по - лекия вариант на Exact Jumbo, по - бързия и точен. За пушки с по - ниска мощност. Първокласно качество и изработка.

  • Калибър: 5.5 mm
  • Тегло: 0.930гр (14.35 grаin)
  • Количество: 250 бр
При първия резултат на търсене се попада на следния тест, в който става ясно, че сачмата иска 23J пушка или 222м/s. Това няма да ми свърши работа.:stop:
Ще почакам хроното, че май е доста важна част от арсенала на това хоби.
 

zograffa

Редовен Потребител
Прекалено много се задълбочаваш в гледане на клипове.Хората не случайно ти препоръчват JSB,просто това са най-добрите чашки,които можем да си купим тук сравнително лесно.Има достатъчно голям избор на грамажи за да откриеш този ,който е най-добър за твоята пушка-0,87/0,93/1,03/1,175.Ако хасаня е 36дж. смятам,че 1,03 ще е добре,но това ще разбереш ако пробваш.За пробиване на тенджери и дъски JSB-то не стават,оловото им е меко и се сплескват,но цевта ти ще стреля по-дълго и ще летят по-добре понеже полата им се раздува по-лесно.Не случайно хората ги произвеждат от такъв материал.Гледах клипа,нормално е тези леки чашки да искат по-ниска скорост,това за пробивността им е пълна глупост,но руснаците са си такива.Нагледал съм се на руски малоумщини,тяхните тестове са предимно,колко по-дебела ръждива ламарина ще пробият или колко по-дебел пирон ще отрежат с нож за стотици левове.
 
Последна промяна:

nikolela

Потребител
Тези ми казаха да им се обадя след обяд за да проверят по складовете. Преди малко ми казаха, че имат и ще ми изпратят за утре.
За неговата пушка JSB вече не стават. Трябват му FTT 0.95. Утре ще му изпратя.
Благодаря, но аз намерих. Не е проблем да взема и от две места, но така ли ще ги търся със зор този модел?
За момента GSB 1.03гр ми е давал най добър резултат, дори и след минаването към газова пружина. Под 1гр някак летяха със собствено мнение а над 1.3гр ми идват тежки.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Брато, ще ти го напиша за последен път понеже вече темата започна да става банална. Понеже газовата ти пружина е много силна, когато стреля с jsb от които и да е, налягането, което се създава пред буталото, започва да изкарва чашките преди ГП-то напълно да се е разгънала и преди да е създала максимално налягане. Това се получава с jsb защото са малко по-хлабави в хатсанската цев и са от по-меко олово - тоест тръгват по-леко в цевта. Затова съответно тези проектили вече не стават за твоята пушка. Остават Баракуда и ФТТ. Баракудата е тежка и пушката я стреля с около 230 м/с. ФТТ-то е идеалния вариант, защото е твърда чашка, лети много добре и пушката ти ще я стреля с около 295 м/с. Всичко това е пробвано с над 10 125-ци с ГП. И моята. Нямаше нужда темата да се претоварва с излишни простотии и идиотщини. Просто ако ще пробваш пробвай, ако не - това е всичко, което е налично и като възможности.
 

andi

Редовен Потребител
Преди време , имахме Бенджамин Хтрайл нитро пистън ХЛ 5,5 мм( което си е Гамо 1250 , Хатсан 125 ... ) . По това време беше първата заводска ПП с ГП второ поколение . Пушката стреляше най добре с JSB 1,17 5,52 ( тогава нямаше 5,53) и с тях беше 36-37 дж . Дори първото и мерене беше в Русе , на орехите . С 1,03 , с РВС 1,03 , с гамо про хънт , про маг , с с ФТТ , даваше почти същата скорост като с 1,17 - съответно и по-малко дж . с Баракуда и с ТС 22 беше с малко повече дж , отколкото с 1,17 , но по-неточна .
И така след доста тестове на мишена и хронограф се оказа , че за тази 36+ дж пушка с газова пружина 1,17 са най доброто .

пп . Накрая разбрахме , че каквото и да правим 36-37 дж ПП си е е голям катър и нищо повече . След като вече бяхме имали по няколко ПЦПта , стрелбата с катър нямаше никакъв кеф и смисъл . Доста бързо се продаде и оставихме само по-малкия Хтрайл ( пак 5,5 и с ГП ) , който с неговите двадесет и няколко дж беше много по-приятен за стрелба . И доста години радваше тази средна ПП .
 
Последна промяна:

zograffa

Редовен Потребител
Днес взех една кутийка 500бр. JSB 1,03 5,52 от Булармс,че взетите от Пеко свършиха.Половината чашки са с намачкани поли,имало ли е такава партида или нещо друго ги е окепазило.Номера на партидата е 18561917.
 

anibis

Редовен Потребител
Случва се ако кутията е изтървана,или нещо от транспорта,но когато и да съм вземал чашки от Булармс, винаги чашките им са биле на ниво!
 
Нагоре