ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Конкретно гризлитата, имат и малко дълбоки дупета и при някои пушки може да не се дотикват добре. Полите им явно не уплътняват достатъчно и затова не вадят и максимума. Сплавта също си оказва явно влиянието. Единствено формата при летежа дава малко надежда, но като не се държи добре вътре в цевта, след като излезе вече не върши очакваното. Аз също съм ги пробвал и с по-ниска скорост пак не летят добре. При .35 калибър също са зле.
 

andi

Редовен Потребител
но нямам пушка Импакт да ги проверя.
На импакта цевта си е стандартен СТ . Доста тестове съм направил с една от първите 6,35 СТ в БГ и с втория Импакт в БГ , пак в 6,35 . Определено съм стрелял доста по далеч от 30 м .
Та за 6,35 СТ не съм съгласен . При 5,5 СТ не знам как ще е .
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Не ми се навлиза в спорове. Всички пишещи тук могат и да четат, ако нямат налични дадени цеви и пушки.
Със здраве.
 

andi

Редовен Потребител
Конкретно гризлитата, имат и малко дълбоки дупета и при някои пушки може да не се дотикват добре.
То гризлитата почти нямат пола , най-плиткото дупе на фабрична съчма което съм виждал .
Жоро , когато твоя Рейнджър беше в мен , Гризлитата ги нямаше още . Та не съм пробвал как летят с него .
На миналата Копринка носих един направен Еваникс 6,35 . При натройка 300-305 мс с 2,2 при тестовете на 90 м правеше еднакви групи с 2,2 и с Гризли , Баракудата беше по отворена . На 90 м Гризлито занасяше най-много енергия от трите , заради много по-доброто си БК .
Та на Копринка доста колеги стреляха с този Еваникс по мишените и бяха впечатлени от точността при 100 дж . А им го зареждах точно с гризлита .
Наистина зависи от това каква е цевта
 
7

7842

Гост
,оказа се че са подкалибрени като ги сложа в барабана направо падат долу и в цевта не се усеща като ги вкарваш.Даже летят с по малка скорост,ето десет изстрела и един контролен да видя да не е измръзнало хроното:D,да ама не работеше си.Поредната излагация от конкуренцията.
Ходих да ги меря с микрометър - 6.34 мм.
 

Frankeiy

Потребител
IMG_20180129_103713.jpg IMG_20180129_103643.jpg това ми бе дадено от приятел.Прилича на коршум,който е обут в пласмасова обвивка с борд от долу.Въпросът е как ще го понесе цевта,защото съм чел,че всичко друго освен олово не е готино да влиза в нея.Според човека който ми подари тез проектили са супер(трошат джамо на голф без проблеми).Бих ги използвал за малко фън,но само след ваше одобрение и само за Кометата.За Леиди Ди само jsb.
П.п.- вижда се къде свършва обвивката,мисля,че само тя контактува с цевта,но чакам компетентните Ви мнения,за което Ви благодаря.
Поздрави.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Месингов боклук с нулева точност. Съсипва цевта, ако е по-мека доста успешно. Джам на Голф троши всеки проектил, освен ако не е от хартия или пластелин.
 

Frankeiy

Потребител
http://pushka.eu/product/Сачми-въздушно-оръжие_месинг-Daisy-Matrix-5.5-100-бр.
Е сега ги намерих-и цената им цена,хората не питат ,плащат за боклук,стрелят от 3 метра в разни ,,мишени,, и се кефят,че си съсъпват пушките без да го знаят.Поздрави към целия форум и персонално на Ники,въпреки,че не се познаваме.За пореден път си отворих очите.
Е сега ще звънна на аверчето да му кажа да си види каналите на старото готино Иж-че.И като ме пита от каде знам...еее не е от продавача,който му ги е продал със сигурност.
Поздрави и Благодаря отново.
 

Sen

Редовен Потребител
http://pushka.eu/product/Сачми-въздушно-оръжие_месинг-Daisy-Matrix-5.5-100-бр.
Е сега ги намерих-и цената им цена,хората не питат ,плащат за боклук,стрелят от 3 метра в разни ,,мишени,, и се кефят,че си съсъпват пушките без да го знаят.Поздрави към целия форум и персонално на Ники,въпреки,че не се познаваме.За пореден път си отворих очите.
Е сега ще звънна на аверчето да му кажа да си види каналите на старото готино Иж-че.И като ме пита от каде знам...еее не е от продавача,който му ги е продал със сигурност.
Поздрави и Благодаря отново.
Ужас, че и нарушаване на авторски права с тоя боклук - като погледнеш кутията... Ще прощавате, не се сдържах, кино-феновете ще ме разберат.
 

SvilenP

Редовен Потребител
Това е нормално в България :mad: На мен ми продадоха комплект за почистване на огнестрелно оръжие, когато купих пушката по тяхна препоръка и ... цевта трябваше да се ремонтира. :mad:
 

burrago

Потребител
Здрасти колега, изстрелях няколко кутии с тези чашки и мога да кажа че не са лоши. Разбира се не могат да се сравняват с ЖСБ, но спокойно може да се сравняват с Гамо и предвид цената им си заслужава да стреляш с тях, освен ако не търсиш някаква изключителна точност.
 

buff

Потребител

На времето купих 4.5мм от всичките видове по една кутия да пробвам, няма да повторя. На външен вид изглеждат добре, ама на грамаж и на подкалибър една с една няма еднакви.
 

andi

Редовен Потребител
Като се казва за някакви съчми , за да е използваемо инфото , е добре да се каже и с каква цев и с каква приблизителна скорост са постигнати добрите , или лошите резултати .
За пример горе съм писал за Гризли 6,35
- Еваникс около 310 , страхотна стрелба , Пробвал съм я до 90 м - много добре
- СТ цев на Импакт (270) и Гладиатор (280) - много зле , няма група изобщо , дори на 60 м .
- Хатсан , на 260 много зле , на 290 има подобрение на 60 м , но е далеч от желаното . Нз какво ще стане тук ако се засили над 300 .
- ЛВ полигон , не помня в момента скоростите , но пробвах и под 300 и над 300 . Много интересно : до 50-60м добра група , не идеална , но използваема . На 100 още има нещо като група , но вече много отворена и се отказах от тази съчма за тази цев .
Наистина имат много висок БК , и си заслужават ако цевта ги хареса .
 

nikolela

Потребител
Всички пишат, че трябва цевта да ги хареса. Аз цев не съм сменял а телена пружина замених с газово бутало.
С тези сачми имах дупка в дупката, но въпреки, че съм със същата цев сега нямам добри резултати с тези сачми.
Стигам до извода, че всяка сачма си иска определена скорост не определена цев.
За да не звучи като празни приказки, слагам два клипа на KRM и H/N
H/N ми дадоха прекалено крива стрелба на няколкщо метра в 1лев и на 25м с един метър отклонение заради което прибрах сачмите.
След като ми омекна пружината и закъсах за сачми се сетих за тях и се оказаха доста прецизни сачми, но с доста по ниска скорост.
За това съм на мнение, че всяка сачма е добра, но в определена скорост. Сигурно за това и на доста кутийки сачми има препорачителен надпис за минимални джаули.
Вземи стреляй сачми за 16J с пушка на 50J и няма да извадиш никаква точност.
 
Нагоре