Недоволни или измамени

andi

Редовен Потребител
Някой в темата беше писал, че правилата имат смисъл, ако са ясни и когато има наказание, то е по тези правила. Аз съм убеден, че не съм нарушил нито едно правило на форума. В този форум съм от самото му създаване и многократно съм призовавал за спазване на правилата и дори са въвеждане на по строги такива. Многократно, когато съм виждал нередност в някой пост, който нарушава правилата съм натискал бутона информирай модератор, За толкова години, нямам нито едно предупреждение, нито едно наказание и нито един изтрит пост. Не съм бил въвлечен в нито един конфликт.

През години съм работил с много колеги, много колеги са купували нещо от мен или с моя помощ, на много колеги съм правил услуги . Така, като се замисля по няколко колеги на месец от този форум. През последните години сигурно са над 200 човека. Защо никой от тях до сега не е казал лоша дума срещу мен? Защо никой не е казал – не получих от Анди това за което се разбрахме . Където и да прочете човек във форума, навсякъде от различни колеги се споменава, обърни се към Анди, попитай Анди, Анди ще ти помогне, Анди ще ти обясни. И това го има на десетки постове, навсякъде, из целия форум.Писали са го доволни от мен колеги . Повечето колеги, които се обръщат за съдействие към мен, го правят по препоръка на техни познати и приятели, останали доволни от помощта, която съм оказал лично на тях. На много колеги съм правил услуги срещу някакво заплащане – извършвал съм определени действия по пушките им, продавал съм им неща изработени, сглобени от мен. Но на много колеги съм помагал със съдействие, съвет или работа напълно бозплатно. Телефонът ми стои под ника ми, постоянно ми се обаждат много колеги за съвет. На никой не съм отказал такъв, дори това да ми коства едночасов телефонен разговор, време откъснато от работата ми и семейството ми. Няма колега, който да ми се е обадил по телефона или на лично съобщение за съдействие и аз да съм го отрязал и да не съм отделил необходимото време да му помогна.

С годините първоначално от колеги и приятели, впоследствие и от многобройните експерименти и настройки, и тунинги, които съм направил натрупах богат опит свързан с въздушните оръжия. Опит, който споделям с всички колеги от форума. Опит, който обогатява форума откъм техническото му съдържание. Опитвал съм се, повечето ми постове, да не са в дъра-бъра, а в техническите теми, които са гръбнакът на този форум.

Убеден съм, че много колеги научават много неща за въздушното оръжие от моите постове в специализираните теми. В тях не пиша спам, а излагам аргументирано своя опит по темата.

Тази кампания по очернянето ми, определено ме изненада. В нея видях повече от откровено нелепи обвинения. В какво ме обвиняват ? В това, че запазвам за себе си, избора на каква цена да продам труда си, знанията и опита си? Дали това да го направя напълно безплатно или да взема някакви пари за това. Дали когато съм направил една капачка, да я дам на някой за 5лв, за 6лв или да му я подаря? Това само злоба ли е или и завист? Кой има полза от тази кампания срещу мен? На кого преча? С това, което съм, с това което мога и с това което знам? Иили с това което ще науча тепърва .

Когато преди години осъзнах, че наистина имам вече доста опит с въздушните оръжия, а и с огнестрелните, но за това не става дума тук, и нещата, които правим или коментираме тука във форума понякога може да са на ръба на закона, реших да го изуча, да изкарам официален лиценз за оръжеен майстор, за да съм още по-полезен и подготвен в една малко по-различна светлина. Отделих близо 20 дни от семейството си, доста пари от спестяванията си, отидох в София и изкарах курс за лицензиран оръжеен майтор. В 60-часовата практика, в работилницата на МВР, бях най-добрия в групата и взех теорията и практиката с отличен. Знам само за още един колега от форума, който като мен е лицензиран оръжеен майстор, но той се занимава предимно с огнестрелни и почти не пише тук. Без да афиширам до сега това, смятам че така косвено или пряко съм помогнал по-добре на доста колеги. Освен това наличието на този лиценз не ме прави „по” или „ най” , но определено така се получава повече инфо от „кухнята” , научават се разни пътечки , създават се контакти , от които вече са се възползвали някой доверили ми се колеги .

Четейки темата ми направи впечатление и друго. Доста колеги направиха опит да ме защитят, много от тях не ме познават лично, но са доволни от помощта и услугите, които съм им оказал. Но когато някой се опитваше да каже нещо в моя защита, веднага биваше атакуван и обиждан брутално от една малка група от няколко човека. Използваха се обидни думи и квалификации, които много рядко са позволявани до сега в този форум. А сега дори не им беше направена някаква забележка. Погледнете колко са хората, които винаги скачат срещу колегите, които се опитват да ме защитят, събират се на пръстите на едната ръка.

Получи се нещо, също много интересно, хора които първоначално бяха увлечени от общата еуфория на развиващия се сеир и цирк, написаха остър и емоционален пост, впоследствие повечето от тях, си промениха коренно тона. И накрая останаха точно двама човека, които непрекъснато пеят мантрата „разпни го” – Оги Пазарджик и 5ко.

Светльо в поста си говори за Правило 13 и описва случая с помпата Хил, която всички стари членове помним. И ... интересно, че именно от Пазарджик бяха купили въпросната помпа и я препродаваха след няколко дни на тройна цена. И когато Оги в събота ми се обади да му дам съвет /дали искаш поредната помощ от човек, на който нямаш доверие/ за една пушка, която се продава в Пловдив и той имал човек за нея, от Монтана /по спомен/, – това какво е, не е ли същата ситуация, като помпата Хил? Повлиян от разговора с мен /човек, на който уж няма доверие/ Оги се е обадил на продавача, че ще я види след обяд, но не е отишъл и човекът е продал пушката на друг. Оги афектиран, от това, че е изпуснал пушката сега се чуди, на кой да си го изкара и сега се спира да излива върху мен и върху тези, които се опитват да ме защитят.

Вторият, който остана да плюе срещу мен е 5ко, който никога не е взел и едно болче от мен, нито аз от него. Никога не сме имали никакви пресечни точки. Никога досега не съм казал и една дума за него или срещу него . В нито едно от писанията си, той не отправя и една конкретна дума срещу мен. Просто висящи обиди и нищо друго. Цялата Пловдивска група знае, от кога и защо е това му лично отношение към мен. Най-големият приятел на 5ко е "известният" пловдивски майстор Тодор Б. . 5ко прави самоделни пушки, които продаваше тук във форума на цена, която той си беше определил и продаде поне 4-5 такива пушки, тук в този форум. Тези пушки 5ко прави заедно с Тодор Б. и в неговата работилница. Като използва неговите машини и инструменти. Минавали са през мен две от тези пушки и въпреки нещата, които съм видял вътре в тях, не съм си позволил да ги коментирам, защото те официално се водят пушки направени от 5ко. Нито да ги ремонтирам . Щото той по нещо дето вече му е излязло от ръцете вече не пипал . Собствениците знаят за какво става дума . А на времето, когато аз започнах да се занимавам с ПЦП, той имаше вече опит и аз винаги съм му имал уважението за това. Обаче последните 2-3 години, ремонтирах доста пушки, които са били постоянни „пациенти” на Тодор Б.. Той разбирайки това, започна да обвинява мен за загубата на постоянните си клиенти. Повтарял е пред много хора,че заради мен, блазнаците му ходели гладни и се принудил да отиде и да работи като нощна охрана. Съответно работилницата е затворена и 5ко няма къде и с кой да прави пушки. . Затова 5ко в последните година и половина – две има такова негативно, лично отношение към мен. Пак повтарям, въпреки че никога не сме имали допирни точки с него. Затова в постовете му сега няма нищо друго, освен гола злоба и завист . Последната година, постоянно се е хвалил, че вече не влиза във форума и не пише и наистина нямам спомен да е писал до преди няколко дни и сега изведнъж цели 20 поста неприкрита злоба. Кой му каза да почне да пише толкова продуктивно точно сега – под чия диктовка . Доста хора са се досетили вече . В постове си, си позволява да пише от името на Пловдивската група. Но той никога не е бил неин член. Никога не е плащал членски внос на пловдивския спортен клуб, никога не е участвал в организацията на състезания, организирани от пловдивчани, никога не е бил в някаква инициатива в помощ на пловдивчани, никога не е ходил на събиранията ни, в които обсъждаме общи въпроси за пловдивчани, никога не е давал пари за някаква инициатива излезла от нас пловдивчани и за нас пловдивчани. Заради сегашното му поведение, много пловдивчани и членове на пловдивската група са му бесни и не са съгласни с позицията му. Щом дори един от старите членове на пловдивската група Робо, който сега е в Щатите, ми се обади да ми каже,че е възмутен от написаното от Петко и че точно той няма никакво права да пише от името на пловдивската група. Вчера по телефона ми се обади Наско, чието име се споменава, а неговото мнение е съвсем противоположно на написаното, а Наско никога не е писал във форума, но много хора го познават в средите ни. Както и много хора помнят кой е Робо. А за мнението на пловдивската група може да попитате истинските й членове. Всички стари членове помнят какво правихме аз и Тихомир за формирането и развитието на на пловдивската група. През това време 5ко ходеще да стреля със сина си и му виждахме очите инцидентно през няколко месеца в годината . Почна да се присламчва към нас когато сина му порасна и вече стрелбата не го вълнуваше . . Пловдивчани и не само помнят как намерих и залата и халетата . Помнят колко търчах за залата за да имаме нещо уникално – 130 метра закрита зала за стрелба . И колко състезания организирах в нея и на открито . Защо ли отделях толкова време от семейството си , защо се раздавах – щото мисля само за пари ли ? Или това е било в полза на всички нас . Защо в никое състезание на което съм бил организатор и съдия не съм стрелял като състезател ? Щото не ми се е стреляло ли , или е било въпрос на вътрешен морал и уважение към участниците , някой пътували стотици километри за да сме заедно .

Къде беше 5ко тогава ? Какво направи тогава ? Какво направи сега за Халетата ? Лесно е – нищо . Седя както и сега седи с ръце до лактите в джобовете си !

Но това си е характера на 5ко – нали помните с колко хора се кара тук в Форума ?
Кой имаше бан заради него ?
Набележи ли си жертва го атакува безпричинно, настройва останалите колеги срещу него, заформя се една дискусия както тази и не мирясвя, а ако темата започне да замира той отново я подклажда, както в случая. помните ли с колко хора се е карал тук… и ще ми пише на мене за МОРАЛ… Навремето по същия начин нападаше dberov . Какъв морал се иска за да нападаш някой , който в момента има БАН , и знаеш , че не може да се защити ?
Или то си е в теб , по-силно е от теб , изпитваш вътрешна потребност точно тогава да си най-активен ?
Поне сега хората с които се е заяждал и обиждал 5ко през годините ще са спокойни – защото той сам с 20 поста показа открито на всички истинската си същност . И защо е тук във форума .

А някой помни ли дори един полезен пост от него ? Дори един с някаква полезна информация . С някакво позитивно послание , с някава похвала на някой и на нещо . Наистина от много време се занимава с ПЦПта – на някой да е дал съвет , да е помогнал с нещо на някой колега ? Не е чак толкова трудно – отваряте профила му и четете всичките му постове . Няма да отнеме много от времето ви – кратки са . И всичите са заяждане , подигравки и обиди . Към всички , и към всичко .
С какво и на кой е бил полезен през цялото си време във форума ? Освен на сеирджийте разбира се . За които даде всичко от себе си в последните дни – дори на бис излизаше .




Смятам, се вижда че името Анди е опетнено от лична злоба, завист и безпринципни обвинения. И ще направя всичко възможно да го изчистя.
Това е моето име, това съм аз, това е натрупаният ми опит през годините, направените от мен пушки , доволните от помоща ми колеги , страстта към хобито , раздаването и двете ми ръце.
 

staz

Редовен Потребител
Не познавам лично никой от засегнатите страни и не взимам под внимание “дума срещу дума” без доказателства, но:
Анди, имаш една огромна грешка и тя е, че след кражбата на пушките поне да бяхте писали във форума за съдействие. Това щеше да е някакво доказателство, извинение или подобно. Съболезнования за баба ти! Напиши, че ще отговориш на нападките след някакво време. Аз първи написах, че е редно да чуем и твоята версия и ако беше драснал един ред - нямаше да се стига до тук. Сега ситуацията е малко “сестра му е курва”, а той няма сестра... Моля, да бъда поправен ако бъркам!

Със здраве,
С.
 

zograffa

Редовен Потребител
Анди,пазарджишката десетолевка се е постарал да пише и във всичките ти теми в "Купува-продава".Представям си с каква злорада усмивка и кеф го е правил,сигурно се е подмокрил от кеф,мамин мишок сладък.
 

GEORGI PL

Новодошъл
Познавам Анди от една случайна среща пред един оръжеен магазин. Дъра бъра малко, това е. Не съм купувал от него пликчета по 10 стотинки, болтчета, гайки, нищо и нищо не съм му продавал. Анди, моите съболезнования за баба ти! Бог да я прости! Изчетох цялата одисея. За пушките, разбираема е болката на пострадалата страна, но не разбирам, двете страни разбрали ли са се по проблема и ако да, защо се дискутира публично? Ако не, какви са претенциите и има ли некоректно отношение на някоя от страните, предвид вече създалата се ситуация? Да, има немарливо отношение, но може да се компенсира? Цяла София е в камери, защо своевременно не са взети мерки за издирване на крадците? Нали смисъла на който и да е форум е улесняване на комуникацията, как комуникирахте всички помежду си тук, по телефони, лично, ползвахте услугите на въпросния Анди и сега изведнъж всички се оказаха изненадани какъв злодей е?
 

zograffa

Редовен Потребител
Собственика на въпросните пушки няколко пъти писа,че не иска да се коментира повече ситуацията и очевидно това го дразни.Между другото,като най-пострадал той се държеше най-мъжки в цялата патаклама.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Анди, като настъпана змия се гърчиш и се опитваш да увиеш за последно.
Все ми е тая дали ще си чистиш името, все ми е тая дали ще си баннат.
Имах проблеми с теб описал съм ги тук, където е възможно и при друг да се случи. Всеки си има глава на раменете и може да реши ще пазарува ли от теб или не.
Ще започна да обяснявам отново и за последно, защото или си тъп или на такъв се правиш.
Първо ти поръчах заглушител от евтиния вариант. Ти се направи на неразбрал и започна такъв от скъпия вариант. По късно в разговори между нас за мене стана ясно защо си решил да правиш от скъпия. Решението за това е било, ме си имал започтати елементи за този вид модератор и ти е било по лесно да се направиш на разсеян и недоразбрал. Така цената стана от 170лв.мисля на 250лв.
Когато го обърка 4пъти и ме разкарва напразно по 10лв за моя сметка идвания, този факт нищо не споменаваш за него. А за факта, че допълтителната втулка с която си оправи твоята грешка по модера, че ми взе още 30лв.за твоята грешка.
Както и да е. Несъм за 100лв загуба несъм го и направил на проблем. Продължавам за модера.
След половин кутийка чашки допълнителната втулка която сложи се разхлаби и модера спря да върши работа. Тук споменавам никога ама никога не е имало инцидент с тая пушка, от къде си го измисли тоя инцидент незнам, явно е от последните гърчове все още.
Стоян дойде да купи пушката обясних му какво прави модератора и пред него ти се обадих, за да види че не лъжа. С теб преди това се бяхме разбрали, че ще си управиш грешката. Тук невиждам за какво повече да вземаш пари, след като твое изделие не функзионира както трябва.
Охита се да вземеш обаче от Стоян пари, та се наложи да ти се обаждам, да ти припомням, ме съм платил вече и няма за какво да се плаща повече. Ангажимента ти беше към мен и без това. По телефона когато Стоян взимаше пушката ти каза, че е без значение дали модера е в мен или в него и ме ще си го управиш. И все пак си искал да искараш още левове от твоите грешки и Стоян ще го потвърди това.
До тук да видим кой е без почва в обвиненията.
Рекламите които метях за анди във форума ме караха да си мисля, че само при мен има грешка някаква и си веках айде няма да го правя на проблем. Мина време и поръчах хуркулеса от него и всичко беше ток и жица и по тази покупка нямам забележки. Дойде време да взимам калъф за херкулеса. Поръчах го с уговорката да е до 100лв. Когато го получих цената беше 110лв. Анди ми го донесе лично калъфа и това не е някаква супер услуга, да обясня защо го донесе, защото по неговите обяснение е супер услуга. Бях му запазил за новата му флоберка патрони на ниски цени в Пазарджишки магазин, та за това дойде до тук, ама угодно е забравил.
Магазинерката ме познава и може да потвърди това мое твърдение ако на змията паметта е къса. Ако му е къса паметта да му я опресня, като сложа номера на разрешителното тук във форума, дааа разбира се даде ми го да отида с него да взема патроните, аз тогава несе съгласих и предпочетох да му ги запазя.
На змията опашката е дълга, но паметта или е къса или се прави с къса памет.
Покрай срещите ни за модератора му бях казал как фани300 ме кефи и бих си взел една ако има на добра оферта. Змията обеща че ще намери.
Обади се змията и каза, че фанито била при него цената 450лв. с диоптрики и тн......
Помолих да я запази пушката. Отивам да гледам пушката и о изненада пушка няма, няма и обяснение защо със се разкарал напразно.
След 100хил.уговорки, когато всички от пловдивската група си тръгнаха, пушка се появи.
Бяхме там Аз, Йонко, Злати и късата памет те могат да кажат лъжа или не.
Пробвахме пушката и когато дойде време за плащането хоп ново двайсе, цената станала 650лв. без диоптрика. Има свидетели които могат да припомнят на гн. къса памет.
Казах му че е луд и си тръгнах. 650лв за добър екземпляр фани300 не е лоша цена, но при обявена преди тов 450лв.няма как на броя на алчната змия 650лв.
Казах си повече нищо няма да вземам от тоя.
Змиьо след като се опита да ме метнеш с фанито, никога няма как да сме приятели ама никога.
Това с пушката миналата седмица.
Казвам и ако несъм сигурен и нямам доказателства, никога няма да го напиша тук и да се излагам.
Имам разговорите с човека който искаше да вземе пушката и там се вижда как съм му пратил ликове към 3-4 обяви от форума. Човека е видял цените на пушките аз горница няма как да си сложа аз трябваше да му я купя и да му я пазя докато дойде да си я вземе. Но както и да е.
В разговора ни по телефона змията разбра, че пушката е станала точно 1250лв. нахвали ми я и тн....
Трябваше да отида в събота да я видя, но се объркаха нещата и го отложих за неделя.
Тоя с починалата баба дето много я обича, пък аз и вдигам кокалите, забравил че в събота говорихме по телефона и изведнъж баба му вде че умря. На вас ако баба ви е умряла или някой друг близък ще говорите ли по тел.за някакви си пушки 1час дето има една дума.
В неделя му се обадих на алчния да му кажа че е постъпил педалската и тогава разбрах, че любимата му баба била умряла и не му било до далавери с пушки итн.......
До екипа на форума.
Обсъдете това, а аз мога да пратя линкове шотове от тел. на някой от вас, прегледайте ги вежте какво имам срещу змията и вижте как тоя истъква за баба си и тн......
Аз имам доказателство че той е взел пушката и сам вдига кокалите на баба си. Тези неща ще ви докажат кой лъже. Пък от вас се иска да кажете кой лъже. Неискам да излагам лични разговори тук пред всички, но пред 4-5 чонека мога да го направя.

По въпроса с 5ко от Пловдив на мене ми е помагал със съвети и с услуга, ненярвам да е само на мен. Мисля че който го питал все ще му е отговорил с нещичко.

По въпроса че съм нападал приятелчетата ти змийо.
Не аз те започнаха мен да ме нападат тук.
Даже тоя зографения докато пиша този пост пак се опитва да хапе.
Недей бе недей да апеш кокала е дебел, ще счупиш някой зъб и хептем пумяр ша заприличаш.
Доказателства имам за всичко и ги давам при поискване нищо не крия.
Неискам да банвате змията или приятелките и.
Искам някой като прочете тук да знае че е имало проблем и тн......
 

zograffa

Редовен Потребител
Втори път те докладвам за обида.Не искам да давам акъл на модераторите,но според правилата на форума вече си за бан.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Все ми е тая.
Ти се месиш там където нямаш работа и не пишеш по темата.
Ти също си за бананче.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Съгласен. Но нека хора нямащи пряко отношение спрат да хапят. Иначе съм си спокоен. Същия господин не е лошо да го проверите за двойна регистрация, защото имам дълбоко съмнение че е фалшив профил.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Съгласен. Но нека хора нямащи пряко отношение спрат да хапят. Иначе съм си спокоен. Същия господин не е лошо да го проверите за двойна регистрация, защото имам дълбоко съмнение че е фалшив профил.
Оги моля те коригирай поста, не е красиво не си го причинявай на себе си и съвестта си, един ден като се сетиш какво си писал пред познати и не познати. Каквото и да е станало и колкото и да сме избеснели няма смисъл човече!


Втори път те докладвам за обида.Не искам да давам акъл на модераторите,но според правилата на форума вече си за бан.
Аз да те питам, ти вярно нещо адвокат ли го раздаваш ?
Познавам Анди от една случайна среща пред един оръжеен магазин. Дъра бъра малко, това е. Не съм купувал от него пликчета по 10 стотинки, болтчета, гайки, нищо и нищо не съм му продавал. Анди, моите съболезнования за баба ти! Бог да я прости! Изчетох цялата одисея. За пушките, разбираема е болката на пострадалата страна, но не разбирам, двете страни разбрали ли са се по проблема и ако да, защо се дискутира публично? Ако не, какви са претенциите и има ли некоректно отношение на някоя от страните, предвид вече създалата се ситуация? Да, има немарливо отношение, но може да се компенсира? Цяла София е в камери, защо своевременно не са взети мерки за издирване на крадците? Нали смисъла на който и да е форум е улесняване на комуникацията, как комуникирахте всички помежду си тук, по телефони, лично, ползвахте услугите на въпросния Анди и сега изведнъж всички се оказаха изненадани какъв злодей е?
Като цяло виждам, че имаш разумно мислене и се опитваш с разбиране да се отнесеш към ситуацията, обаче няма как да си наясно с всичко.
Да форума е за улесняване и помагане, а как си комуникираме освен форума си е лично наша работа и е много неприятно друг да ни търси сметка, както и ние не ти дирим на тебе сметка как и с кой си комуникираш нали така (без лоши чувства ти го пиша). Сега то като четеш поста на Анди може да си останал с впечатление,че едва ли не на всички ни е барал пушките и едва ли не до тогава не стреляли, което лично мен искрено ме издразни в поста на Анди и ей как го разбират хората, но те не са виновни в случая явно не са чели достатъчно форума пък и не ни познават което си е техен личен избор в крайна сметка. И не не сме изненадани, явно не си чел добре междуредията.....но чак пък злодей не бих казал че някой го е мислил.
Анди и моля те недей разправя само ти колко си помагал, и видиш ли само ти си си губил времето в писане, говорене и т.н. и само ти си бил отделен от семейството за да правиш нещо за другите, тука масово го правим повечето колеги който сме ядрото и никой не се е изтъквал с подобни доводи, всеки го прави с цел помощ, всеотдайност, и за да може да се развива хобито ни, всеки се е лишил от времето си да пише не малко тука и то не само врели некипели, както и с тебе доста сме си говорили по телефона аз да ти кажа неща които по принцип ти много добре знаеш, че не е много добре да ги казвам. Никой ама никой не оспорва, че Анди е и помагал на хората, много хора не са им притрябвали услугите му не за друго ами просто си можем да си направим сами каквото ни трябва, и за това няма и как да сме били опарени (друг е въпроса какво сме чували)........нали така Анди! Много интересно ми бе мнението на един колега в което се казва как си плюл по уважавани майстори от форума .... сега изпадаме в една интересна диалема и ще я подчертая!
Значи тоя колега, който го казва може да кажем, че някой нов и веднага по тая причина да го оплюем и да кажем, че лъже, ама същото може и да кажем пък и за почти всички останали, които те защитават в момента Анди!

Темата е за недоволни или измамени а не чат, както напомни админа и беше редно тук да пишат само колеги, които считат себе си измамени от мен. Не мога да приема обаче нападките на хора които не спряха да ме плюят без никаква причина.
Не Анди в темата винаги сме писали и останалите, включително и ти, и ако някой се е включил е защото има мнение, а отделно, че се засяга и честа на форума и е добре да се разбере толкова ли е черна работата, а отделно по тая логика и защитниците ти не е трябвало да пишат инак!
Сега ако искаш се обиждай, ако искаш не ще ти кажа и следните неща. По-рано писах един пост, че сме знаели, че не всичко което си правил е било хубаво и е имало и преди години недоволни, това са го знаели много хора, но също така са знаели и че си помагал и вършил услуги в крайна сметка, и никой по никаква причина не е искал да ти навреди ето защо и няма писано за тебе. Няма безгрешни хора, всеки е грешил, но на база грешките си сме се развивали и ставали по-добри. Не намесвай и не искай да се оплакват още хора от теб, едва ли го искат едва ли всеки те помни с лошо. Много хора знаят и че си осигурявал и намирал пушки,аксесоари и оптики на добри цени, това даже и хората които се оплакват от теб в тая тема едва ли ще го отрекат!
Другото което ми е било много неприятно е, че винаги си хвалил до безобразие стоките които си продавал във форума, а някои от тях не са си стрували парите, как пък не оплю един Еваникс ....и ако се чудиш за кой модел визирим ще кажа само за един с който съм имал досег, това е Автоматиния модел на Еваникс не помня как се казваше, големи хвалби, голямо чудо ама за никакъв хуй не става реално само сее олово, и специално за това съм писал и в темата в която си го рекламираш. За другите недоволни, обаче нито съм видял нито съм барнал, ако искат те да си кажат.
Отделно това да помогнеш на някой да събереш пушката му и да си му взел не помня колко каза колегата, ми е смешно просто, от кога да си помагаме за нещо подобно е бизнес, ако всички го правихме тука така само плювни по нас щеше да има и грам развитие нямаше да имаме като общество, че и Хора! И определено техническите теми щяха да са без никаква информация, щото ще искаме пари за подобни глупости! И съм Убеден, че човека все пак щеше да ти бъде благодарен и отплати по един или друг начин така или иначе, ама вече няма как да го разбереш, но това си е лично твое решение и даже не е редно и да те обвинявам в интерес на истината, ако само с това си изкарваш прехраната! Все пак ми е интересно посъветва ли все пак човека сам да пробва да си я оправя, и поне обясни ли му как и защо трябва да се сглобява пушката за напред след като си си свършил работата. А отделно, че и си отделял новите хора и си ги държал на страна от Пловдивската група, това ако е вярно е просто жалко вече, това също го пишеше по напред в темата! Но това иде дойде, пика при мен дойде когато разбрах преди повече от година от нов колега, че си се хвалил, че имаш едва ли не Админски (или модераторски бяха) права във форума, и си можел да му затриеш темата или постовете беше, ако се оплаквал много :wall: И да ти кажа просто не ми побра главата как някой пък може да си измисли нещо подобно, и НЕ, човека НЕ искаше да те плюе, НЕ искаше да ти навреди, той бе просто обиден от отношението ти, и НЕ вярвам да иска да ти навреди и все още. Един съвет, така бизнес не се прави! И въпреки това което съм знаел, не съм предполагал, че ще се стигне до подобни откровения из форума относно тебе, и все още като си ми звънял съм ти отговарял и съм си отделял от личното време, и до като съм бил на работа, или съм се отделял от семейството, и приятелите(нали така беше), за каквото ТЕБ те е интересувало, ама не съм се оплаквал или хвалел из форума, защото както на теб така и на други хора съм помагал както и с каквото мога и съм им отделял внимание....ама да не забравяме, че не само ние сме в тоя форум, а това още много хора го правят и то сигурно повече от нас двамата. Айде друг е въпроса, че ние повечето не искаме нищо в замяна! От мен толкова Анди, съжалявам, че се стигна до тука, успех ти желая в живота и работата ти дано се развиеш, и дано повече никога не позволяваш да се стигне до подобни ситуации, но за това се иска честност, а тя се цени!
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
...и както винаги става, истината е някъде там по средата. Бих предложил темата да се заключи за известно време за да се поуспокоят страстите. И двете страни имат своите истини, както и своите трески за дялане. Ще се повторя за незнамкойси път - всички имаме недостатъци и е хубаво да се научим да се приемаме с тях. Това ни прави зрели хора, за разлика от децата. Уважавам всички тук, макар че не очаквам че всички ще уважават мен. Така е било винаги, и така ще бъде.
 

zograffa

Редовен Потребител
Аз да те питам, ти вярно нещо адвокат ли го раздаваш ?


Приятеля ти ме нападна лично,естествено,че ще се защитя.Да адвокат съм на себе си.Чети по-внимателно какво е писало Оли-то за да не пълним темата с излишни постове.Поздрави.
 

йонко

Потребител
Някой неща който са написани от Диан не отговарят на истината но това е нормално.Темата ми хареса защото всеки свободно си каза мнението и нека кой каква поука ще получи сам да си прецени какво,как и защо.Не смятам тук да се обяснявам на Диан за каквото и да е като го видя ще му го обясня. Лека на всички.
 

supervizor

Потребител
Здравей, скъпи ми Анди!
1. Преди да купя пушката ти ми каза че си я тунинговал. За тапата платих само стругарските услуги. На никой не съм давал пушката да стреля, кви братовчеди те гонят! Дадох пушката на 'cilindura' за фаска и той установи всички нередности по пушката. Даже тапата хвръкна у тях втория път и откърти перваза на вратата му.Ако той реши може да ги опише!

2. ЗА МОДЕР ТИ МИ СЕ ОБАДИ ! След като прочете пусната от мен обява,която мисля че още стои. И тогава ти казах че от теб вече нищо не искам, че вече не ми се рискува! Никакви пазарлъци съм правил с теб.пожеже нищо не исках от теб. Ти ме държа 40 минути на телефона като ме убеждаваше,колко качествени си ги правил,от какъв материал, по какъв си метод и т.н. Не ти прави чест тея лъжи! Доказваш какъв си. Спирам...Няма смисъл,аз вече те познавам! Жив и здрав да си!
 

оги-пз

Редовен Потребител
Казвам това и спирам да пиша вече, каквото и да се случи или напише от тук на там.
Само прочетете на Анди постовете двата последни.
Пише продадох продадох направих и тн....
Та той самия казва, че не си е вадил пушката 2г.
Самия казва че за да взема легално пари е карал курсове за оръжейник. Да ама е позабравил да позаплати рицензи и тн.... щото вече не е любител.
Прочетете постовете внимателно.

Пп колега Supervizor не се шашкай. Аз те разбирам за лъжите на Анди. Ако ще никой да те вярва аз ти вярвам, а и има и други хора които ти вярват.
 

staif

Редовен Потребител
njatanasow ""Що не вземете да се спрете вече,нали сте големи хора.Казвам го като най стария след Бати Иван""
ето това е приказка :cheers:

аз страна не взимам ама форума е на всички! малко или много всеки чете и се пали от тази одисея..и всеки в нея има право на мнение-да му мислят съдиите" (админите) че няма да им е лесно... Моето мнение е
"ако бяхте в рокерси бар кракът от масата отдавна щеше да е изкъртен" -образно казано ;)

разполовихте форума-осрахте го и ако утре ако някой допре до другия за нещо, ония ще каже-а ся шибай се..
бъдете братя в хобито-ебем ви далаверите!!!!!
айде мирясвайте че на хората им писна..
 
Нагоре