Недоволни или измамени

redsox

Редовен Потребител
Напротив. Може една история да има различни версии, но истината винаги е само една.
Не познавам лично никой от замесените, но с оглед на това, че се бях замислил за поръчка на пушка, поне за мен ще е най-малкото информативно да се прочете и мнението на andi.
 

supervizor

Потребител
В България винаги повече права имат измамниците и плестъпниците, а пострадалите- кучета ги яли! Започват едни съжаления, едни кухи похвали.
" Ма то момчето по природа си е такова,малко шмекер си пада. Та така ще си го обичаме!"
..И така пак се връщаме в началото, ....но с нови дрехи!
 

йонко

Потребител
В България винаги повече права имат измамниците и плестъпниците, а пострадалите- кучета ги яли! Започват едни съжаления, едни кухи похвали.
" Ма то момчето по природа си е такова,малко шмекер си пада. Та така ще си го обичаме!"
..И така пак се връщаме в началото, ....но с нови дрехи!
Разгеле имаме познал точния резултат.
 
7

7842

Гост
Преди година и половина купих от колега от Септември-Пловдивски регион бутилка за метан оборудвана със всичко.Един ден се счупи единият накрайник на маркучето от алуминий е и е много тънък.Звъня на колегата и го питам от къде го е поръчал-от Andi,звъня му да си поръчам,каза няма проблем ще струва 75 лева :eek:-ток ме удари,звъня на Petkov от Варна,същата процедура 34-35 лева.
Имах Реклуз 9 мм. поръчах му тежки проектили,тук за цена няма да говоря-пристигнаха при мен след 3 МЕСЕЦА.
:cheers:
 

pavkata_1234

Потребител
Не познавам Г-н 5ко, нито Г-н Анди, нито който и да е от форума лично, няма и да имам тази възможност поради длъжността която заемам в моята професия.
Брях, голям го извади.....
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Брях, голям го извади.....
Еми не знам каква ще да е тая длъжност която пречи на колегата да се събира с други хора, с които практикува едно хоби, обаче си е въпрос на личен избор в крайна сметка, и така си е преценил. Няма смисъл от иронични постове ;):cheers::cheers:
 

barbaron

Редовен Потребител
"Ако ви кажа какво работя - ще трябва да ви ликвидирам всичките - така, че по-добре да не виказвам!"

Това е цитат от филм!!! Да не помислите, че се ебавам с някого!!! Ама го наложете шаблонно в по-горните постове и ако намерите прилики, то да знаете, че е чиста случайност!!!
 
Последна промяна:

cdman

Администратор
Преди година и половина купих от колега от Септември-Пловдивски регион бутилка за метан оборудвана със всичко.Един ден се счупи единият накрайник на маркучето от алуминий е и е много тънък.Звъня на колегата и го питам от къде го е поръчал-от Andi,звъня му да си поръчам,каза няма проблем ще струва 75 лева :eek:-ток ме удари,звъня на Petkov от Варна,същата процедура 34-35 лева.
Имах Реклуз 9 мм. поръчах му тежки проектили,тук за цена няма да говоря-пристигнаха при мен след 3 МЕСЕЦА.

Колеги - не обръщайте темата на ЧАТ, то и без това вече има много талаш тук и ще трябва да се чисти. Това кой какви цени си определя и как си ги смята си е негова работа. Ваша работа е да прозвъните всички места които знаете и да си изберете според цената и възможностите.

Горния пример казва че всички трябва да караме ДАЧИА - защото е най-евтина, и ако някой влезе във фирми като Мерцедес и БМВ трябва да го удари ток от цените щото са скъпчии. Понеже в крайна сметка все е кола, като се качиш в нея те кара от точка А до точка Б ...

Обвиненията почват да стават от смешни по смешни и вече се прекалява.
 
7

7842

Гост
Горния пример казва че всички трябва да караме ДАЧИА - защото е най-евтина, и ако някой влезе във фирми като Мерцедес и БМВ трябва да го удари ток от цените щото са скъпчии. Понеже в крайна сметка все е кола, като се качиш в нея те кара от точка А до точка Б ...

Обвиненията почват да стават от смешни по смешни и вече се прекалява.
Преди две седмици като продавах проектили и Andi ми се обади да ги купи,бяха на добра цена,но той ги искаше ако му смъкна още 5 лв. за да си избиел Еконта,защото по принцип си ги взимал от Peko без транспортни разходи.И това ли е смешно?Нали искаме да покажем лицето на човека.Значи може да иска двойна цена,а за 5 лв. е проблем.Ето всеки дава пример.Всички трябва да мълчат ли?
 

supervizor

Потребител
Обвиненията ставали смешни?! Значи по- добре да си траем и пак ние да сме простите, нали? Всеки си знае с колко пари разполага и според тази константа харчи. 5 лв за повечето хора е от значение! ....и сега чадър ли му опъваме на този алчен г*з !
А той как може да компенсира моите нерви, моето време,лъжите, разходите по майстори..сигурно и това е смешно!
 
Последна промяна:

sgb1

Потребител
Нали пазарлъците стават м/у продавач и купувач,щом се спазарите след това на кой му пука колко си му смъкнал или кои колко е вдигнал .Аман от дай си ми кърпичките на ти парцалите, вземете се в ръце момци, на един му било гадно че друг взел работата на еди кои си и нямал клиенти, друг се спазарил ама му било гадно че бутнал 2-5-10лв, еми не се пазариш и чакаш някой да се върже на тая цена и твае, ебаси децата:stickfight:
 

zograffa

Редовен Потребител
Ами на магазина бе колега supervizor,там всичко има и всичко е ясно,никой няма да иска 5лв. повече или по-малко.Защо отивате да ви мамят и лъжат,на магазина никой не лъже.
 

andi

Редовен Потребител
5ко, аз ще дам моето обяснение за хората които твърдят че съм ги измамил, но аз също чакам обяснение от теб за какво съм те излъгал или измамил , с какво теб съм те засегнал и кога досега не съм показал нещо различно от уважение към теб ? Все пак това е темата за недоволни или измамени и щом пишеш че съм мошеник, обоснови се . 20 поста злоба, и нищо конкретно досега. Или сега да очакваме примерно една история за химикал от 74 лв ?
 
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител
Доста мислих какво и колко да пиша.

Темата е за недоволни или измамени а не чат, както напомни админа и беше редно тук да пишат само колеги, които считат себе си измамени от мен. Не мога да приема обаче нападките на хора които не спряха да ме плюят без никаква причина.

Разглеждайки темата Недоволни или измамени, отбелязах за себе си няколко неща:

1. Оги от Пазарджик открива темата на 20.12.2012г.

2. На 15.03.2013г. се заформя нова дискусия за личните отношения между продавачи и купувачи във форума, която на 20.05.2013г. предизвиква мнение от Светльо, с което той изказва личната си позиция: че в тази тема Недоволни или измамени може да се използва от някой, за незаслужено очерняне на някой друг. В поста си той пише, че обикновено една ситуация има две гледни точки и е много лесно тя да бъде изкривена, защото в отношения между двама човека има тънки моменти и пропускането им може да почерни лесно името на даден човек.

3. На 10.10.2013г. е следващият спор . Тук Светльо като администратор изказва категорично мнение, че спор в тази теза не е повод за бан, независимо от броя на участниците в него.

В цялата тази тези тема от създаването й, няма и една дума срещу мен, а напротив имам няколко поста, в които дипломатично се опитвам да помиря страните.

Касаещото мен:

На 04.02.2018г. Оги Пазарджик започва брутална кампания срещу мен, с много лични обиди. С език, който до сега мисля, че не е допускан във форума. Злостни нападки, без нито едно даказателство, продиктувани от някакъв емоционален момент. И понеже в много постове после се споменаха морални принципи, дори не знам как да нареча многократното споменаване на според него, измислената история за разболяването и смъртта на баба ми, за която му бях казал по телефона, включително за датата, часа и мястото на погребението, което организирах в момента. Мисля, че е много брутално и крайно неморално, да „вдигаш кокалите” на починал възрастен човек . И то няколко пъти – за да затвърдиш мнението за себе си и движещата ти сила . Да поскверниш паметта на човек изживял достойно живота си и дал много на хората около себе си. Тази баба ме е изгледала и аз съм единствения й останал внук. Единственият, който можеше да се опита да организира достойно изпращане в последния й път /на твърдящите , че това е измислена от мен история, ще пусна на лични копие от смъртния акт. /.
Много се чудих, дали изобщо да слизам на това ниво и да се занимавам с нелепите му твърдения, но понеже горе споменах, че ще се опитам да пиша подробно, въпреки вътрешната ми погнуса, ще трябва да го направя. Интересно, че много хора ми се обадиха по телефона и ме попитаха, ама как така нали Оги ти е приятел?! И аз така си мислех, до 04.02.2018г. Наистина се познаваме отдавна с него и сме имали повече от добри отношения. Много пъти ме е търсил за съдействие по различни въпроси и много пъти е искал услуги от мен. Дори хронологията описана от него го потвърждава и винаги отношенията са били, той да иска нещо мен – нормални приятелски отношения. Помагал съм му многократно, винаги с каквото мога. Нещата са доста повече, от описаните от него, но и това което е написал е достатъчно, за да се хване общата тенденция. Ако е бил недоволен от нещо, с което съм му помогнал, той няма да ме търси втори, трети, четвърти , пети и енти път за съвет, услуга или работа. За пример мога да разнищя модератора, който направих за 9мметровото му Бигборе. При мен беше само цевта, за да мога да центровам модератора по нея, защото е с много нестандартна резба. След като взе модератора и цевта от мен си ги е сглобил в Пазарджик, супер въодушевен, че модераторът работи уникално добре – тихо и събира групата. След няколко дни отново ми се обади, че е супер доволен от модератора и с него пушката, която е 200+дж е доста по-тиха от 100дж Бос на Свирепия. По това време Оги от Троян имаше Бигборе и поддържаха връзка между тях си, заради Бигборетата. Оги от Пазарджик нахвалва много модератора ми на Оги от Троян, Оги от Троян се обажда на бай Иван Инина от София, който има също Бигборе, той се обажда да Оги от Пазарджик да го пита дали е доволен и той му казва, че е много доволен и че толкова добра работа на модера не е очаквал.След време се случва инцидент с Бигборето на Оги от Пазарджик и модерът губи съосност и чашките започват леко да докосват една от страните му. Оги се обажда и аз казвам Ок, донеси ми отново цевта и модера, за да оправя каквото се е случило, той казва когато идвам към Пловдив ще ти ги донеса, в момента не стрелям с тази пушка, не ми е спешно. Впоследствие решава, че това е твърде голям калибър за неговите пушки и я продава с модера на Киборга, като му е казал, че модерът се е изкривил. Доста преди това, аз бях отказал да правя каквото и да било на Киборга, защото той в изблик на гняв, че не може да разглоби една пушка беше сложил на менгемето и разрязал с ъглошлаиф на 3 части и после като му минало ми се обади аз да му я оправя и аз му отговорих, че на човек с такова варварско отношение към пушка, отказвам да правя каквото и да било и му казах, че аз решавам на кой да правя нещо и на кой не. И срещу каквито и да било пари не бих правил нещо негово ( в интерес на истината после доста се помъчи , но успя да си я оправи сам , и сега стреля добре – браво на него за това ) . След като Киборга беше купил Борето с модератора, ми се обади дали мога да го оправя, казах че мога но не искам. Тогава Оги от Пазарджик ми се обади да го оправя, все едно, че го правя за него и понеже на него му бях обещал, се съгласих. Киборга трябваше да ми даде модера плюс цевта, даде ми само модера и каза че не може и не иска той да сваля цевта, цял да ходи при Оги да му я сваля. Няколко месеца така и не ми даде цевта. Накрая аз го оправих без нея, което беше много по трудно и без да съм сигурен дали ще стане както трябва. В крайна сметка, когато му го дадох и той го е пробвал, каза че е ок . За което естествено не съм взел и една стотинка, защото бях обещал на Оги от Пазарджик, . След като Оги от Пазарджик продаде Борето, ми се обади и поиска да му намеря евтин Херкулес 6,35, обади ми се сутринта и следобеда беше в ръцете му на уникално ниска цена, без да съм му искал предварително пари, потвърждение или нещо друго. Тогава постоянно обясняваше, колко голям приятел ми е – как да не направя услуга на приятел. След няколко месеца поиска и качествен калъф по поръчка, на цена около 100лв. По спомен беше казал, че иска калъфът да е без екстри и ремък, но когато дойде при мен беше на цена 110лв и имаше екстри, ремък и някакви осигурители вътре. Казах, че ще му спестя транспортните разходи и ще му го закарам до Пазарджик, защото мога да го съчетая с още нещо. Отидох до Пазарджик, дадох му го, той го хареса много, плати го – всичко Ок.

Втори случай на описана претенция към мен в темата – Супервайзер - Кямран Себахидин Садък от Силистра . Купувал е от мен бутилка за метан преди 3 години и останал доволен . Търси ме пак за Еваникс Ка 550, пита ме мога ли да намеря, казвам му ще проверя и питам човек с такава дали иска да я продаде и той се съгласява. Супервайзер ме пита наред ли е пушката, казвам му да, пушката преди една година е купена от мен и си стреляше безпроблемно. Преди една година, още като нова, само съм й пренаредил предните камери в шрауда и сега е много, много тиха. Супервайзер я купува от човека (не от мен) , пълни я с метан и казва: - Да, супер е. Не мога да повярвам, колко е тиха, за толкова джаули- беше около 80 на въздух, смятайте колко е станала на метан , и това в 5,5мм . . В някакъв момент дава пушката на негов братовчед или приятел, не помня вече, и той му я връща с изкормен шрауд Какво е станало те си знаят ( и аз де – да поясня - К 550 е с барабан на АР6 , като на Суматра и чашките се зареждат непривично – с полите напред) . Той ми праща шрауда и аз му правя нова капачка, прегради вътре и му ги давам без да му искам една стотинка. Повече не ми е казал да има проблем с въпросната пушка. Преди 2-3 месеца ми се обажда по телефона и казва Анди, аз съм Супервайзор , Кямран Садък от Силистра , на който намери Еваникс Ка 550, сега търся модератор за Суматра, казаха ми, че твоите са много хубави, по някаква специална схема, можеш ли да ми направиш такъв и колко пари. Казах му, че мога, по тази схема излизат 250лв.Той почна да се пазари,- аз съм купувал пушка от твой познат, бутилка от теб - дай ми го по-евтино. Казах му, че мога да му го дам за 200лв – много ми е, не може ли да ми го дадеш за 140,150лв. – Не, не може за под 200лв на никой не мога да го направя, но Марио в Пещера продава един правен от мен, за 130лв – Ама същия ли е като този, който ти сега можеш да ми дадеш за 200? –Не, не е същия правен е преди , по съвсем различна схема, но и те работят добре. – Толкова добре, колкото новия ли работи? – Не, новият работи доста по-добре, защото е по различна схема. – Ама дай ми новия за 140-150лв. – Не мога да ти го направя по новата схема за под 200лв. –Еии Анди, голям си скъпар. - Аз си знам кое колко ми струва и на каква цена мога да го дам. –Чао. – Чао.

Явно ми е сърдит, че не му дадох модера, който той искаше и струва 250лв, за предложените от него 140-150лв. Въпреки, че му казах къде има много добър модер за 130лв. Сега използва момента, да си го върне и твърди, че съм бил сменил оригиналния шрауд на Еваникс Ка 550, с такъв от шевна тръба. А оригиналния съм пуснал да се продава за 25-30лв. /не помня вече точно/. Ха-ха-ха. Всеки, който си има дори малко представа, може да прецени колко ще ми излезе, да правя нов шрауд, с две резби, песъкоструй и перфектна дълбока анодация, която да е толкова добра, колкото фабричната, за да не си личи, че не е оригиналният шрауд и каква разправия ще ми е, при монтажа, ако използвам шевна тръба. А въпросният шрауд, за който бях пуснал обява, е свален от Макс МЛ, на който смених 43см цев с 60см /писал съм за него, и съм го снимал във форума/. Е то е ясно, че за новата цев трябва нов дълъг шрауд и оригиналният става излишен и собственикът каза, да го пусна за продаване. Е , има и една очебийна разлика в модерите на К 550 и МАХ , но трябва да си видял и двете пушки на живо , а Кямрян Садък не е е . Което не му пречи да пише разпалено .

Все пак сме големи хора и можем заедно тук да се посмеем на вица за найлончето и десетте стотинки.
Със същия успех можеше да се напише и примерно за зареждачката от 999 лв , или за накрайника от 1498,91 лв .


Бай Митко е отделна тема. Помоли ме за приятелска услуга, след като му казах, че ще ходя след известно време в София. Допуснах грешка и не оправдах доверието му . Дали е било случайност , или са ме проследили не е важно . Аз оставих колата за малко без надзор и това си моя грешка .Сигурно като разбрах съм направил и друга. Той пише , че сме се разбрали още на следващия ден . Че няма претенций към мен , и не е искал някой да ме наказва . Темата не му е приятна и няма да я засягам повече .
 
Нагоре