ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
http://www.aztecoptics.com/ Tова в момента го спрягат като добро за парите си.
Абе като се разровиш и прочетеш навсякъде за нея стигаш до извода че не е толкова добра колкото я хвалят.Бях се зарибил да си я взимам.
И нищо чудно раздали на 20 извесни човека който се занимават с ВО оптики и им платили за реклама из клиповете който снимат да я показват и хвалят,а дефакто не я позват на другите си клипове.
За + 60$ можеш да си вземеш наистина най доброто в този ценови клас
sightron s tac 4-20x50 moa
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
http://www.aztecoptics.com/ Tова в момента го спрягат като добро за парите си.

Бях я загледал покрай клиповете в Тубата, но както се вижда и на ревюто, на по-големи увеличения и разстрояния контраста й меко казано се губи. Аз днес след много перипетии си получих(благодаря на Митко Беров) тази https://www.aliexpress.com/item/New...ml?spm=2114.10010108.1000015.7.27d1cfb1ZWgBMl и направо ме преби с образ! Изключително качествена и масивна изработка. И на минимално и на максимално увеличение гледа кристално, паралакса отцепва идеално за мен.
 

Sen

Редовен Потребител
Бях я загледал покрай клиповете в Тубата, но както се вижда и на ревюто, на по-големи увеличения и разстрояния контраста й меко казано се губи. Аз днес след много перипетии си получих(благодаря на Митко Беров) тази https://www.aliexpress.com/item/New...ml?spm=2114.10010108.1000015.7.27d1cfb1ZWgBMl и направо ме преби с образ! Изключително качествена и масивна изработка. И на минимално и на максимално увеличение гледа кристално, паралакса отцепва идеално за мен.
Браво на братята китайци :D Големите брандове си правят от толкова време при тях оптиките, че те очевидно си придобиха знанията и техните собствени брандове, базирани на този опит, стават все по-добри ;) И аз съм доволен от моя Вектор.
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Пеца нали знаеш кой са правилните оптики за ФТ. не си прави експерименти пак :)
 

Dominus

Редовен Потребител
Бях я загледал покрай клиповете в Тубата, но както се вижда и на ревюто, на по-големи увеличения и разстрояния контраста й меко казано се губи. Аз днес след много перипетии си получих(благодаря на Митко Беров) тази https://www.aliexpress.com/item/New...ml?spm=2114.10010108.1000015.7.27d1cfb1ZWgBMl и направо ме преби с образ! Изключително качествена и масивна изработка. И на минимално и на максимално увеличение гледа кристално, паралакса отцепва идеално за мен.

Китайците отдавна имат хайтек гаражи. Вече не сглобяват нищо на рогозка :lol:

Пеца нали знаеш кой са правилните оптики за ФТ. не си прави експерименти пак :)
Решил е да мине през всичко известно и неизвестно на пазара. Други се отказваха след един опит. Той ще се окаже най-корав.
 

tzocho

Потребител
Последната серия на DISCOVERY вече е ED с FCD100 лещи от Hoya, Japan. Трансмисията на светлина е 99,6%, висок контраст и хроматичен контрол на образа.
Причината да ги харесвам е съотношението цена/качество. Ето и малко инфо от кухнята:
displayinline

displayinline

displayinline

displayinline
 

Attachments

  • Catch.jpg
    Catch.jpg
    884.2 KB · Прегледи: 94
  • Catch3A26.jpg
    Catch3A26.jpg
    137.1 KB · Прегледи: 88
  • CatchE3B8.jpg
    CatchE3B8.jpg
    321.3 KB · Прегледи: 97
  • CatchEE56.jpg
    CatchEE56.jpg
    417 KB · Прегледи: 91
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Да, Цочо е дал линкове към пощата си в АБВ :banana:
Само трябва да ни даде юзърнейм и пасуърд и ще ги прегледаме :p
 

tzocho

Потребител
Павле, бях ги качил директно от мейла и поради това не се виждаха. Сега ги прикачих като файлове.
С търговския мениджър на DISCOVERY поддържам връзка от година и мога да споделя, че ми харесва концепцията и продуктовата им гама. Все пак там е бившия мениджър на VORTEX. Ако не се случи да се откажа от хобито то ще ми е интересно и очаквам да видя модела от последната ED серия FFP с x30 увеличение...
 

dberov

Редовен Потребител
За мен в момента Дискавъри е китайска марка е №1 за бюджетни оптики.
Вкарал съм към 30 оптики и нито една не е имала какъвто и да е проблем, дори и най евтините виждат много бистро а в по скъпия диапазон са просто кристални с много фина скала а подсветката е просто приказка, равномерна по целия кръст на всички степени без никакви разсейки и бие много оптики струващи над 1000лв. За стрес тестовете да не говорим на какво ги подлагат.
Шарвам линк към канала им, там се вижда за какво иде реч, но тоя дето ще го постна ми е любимия.

https://www.youtube.com/channel/UCPAIrej6GTCbz0nF5tl73kA/videos?disable_polymer=1

 

lynx

Редовен Потребител
Митак, има ли според теб модел на Дискавъри-то, който да върши работа като достоен заместник на TS серията на Липърс?
Тоест, да носи на много бой и изпускане по стълбите, без да се разшлякат карантиите на оптиката?
 

dberov

Редовен Потребител
Ама казвайте ги тия неща...по-рано!
Ами за тази оптика съм писал преди една година когато почнах да вкарвам ( пост #2848, 20 страници по назад в темата).
Мисля че не беше редно тогава да твърдя това което казвам сега.
След като вече минаха 30 броя през мен и винаги преди да ги изпратя на поръчителя съм ги проверявал обстойно как са лещите ретрикъла, кликовете на торетите..... т.н. вече имам наблюдения и след поста на Цочо споделих.

Митак, има ли според теб модел на Дискавъри-то, който да върши работа като достоен заместник на TS серията на Липърс?
Тоест, да носи на много бой и изпускане по стълбите, без да се разшлякат карантиите на оптиката?
Рачо, те всичките им модели са дуракоустойчиви. Аз не знам някой да се е оплакал, не съм и видял някой да си пусне оптиката за продан, това за мен означава че хората са доволни. Преди два дни получих една от новите и по скъпи модели която МАХ ми поръча...а тя му е вече четвърта на Дискавъри! Подобна е като на Цочо, но е във втора фокална равнина. Днес е ходил да стреля и после ми писа че е супер доволен. Значи гледал съм и през много маркови оптики по състезания, еми моя Хоук ряпа да яде като подсветка и образ на пълен зум.

Па ако и некоя бракма става криво-ляво за ФТ .....:rolleyes:
Не съм имал възможност да стрелям, оптиките само минават през мен и затова и не мога да кажа нещо по въпроса.
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител

didarai

Редовен Потребител
Днес пострелях малко за установяване на траекторията .
ТоА ЗОС 10-40х60 е пълен шит . Освен че се разхлопа от нищо , от 37 до 50 м е силно субективно точно колко е метража , .т.е 37 или 50 .:wall:
 
Нагоре