ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

7

7842

Гост
Ако си продаваш пушката-новият собственик отива с договора м/у двамата.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Какво пише в уведомлението:
Марка, модел, калибър, сериен номер.
Данни за собственика- пълни.
Ако е от друг собственик - прилага се копие от договора и неговото уведомление(ако е уведомена).
 

andi

Редовен Потребител
прилага се копие от неговото уведомление(ако е уведомена).

За това сме спорили с КОСаджии .
В кой нормативен документ е записано това изискване ?
Закон , правилник , наредба ???
Ще черпя 2 л бира който ми го цитира !
 

SvilenP

Редовен Потребител
Здравейте колеги, някой може ли да ме насочи към някаква програмка за Уин 10 с която да си правя превръщането от "капиталистически" :) в метрични данните докато си чета в нета или гледам в тубата, че тази дето я има към операционната система нещо не ми допада, а калкулаторите от форума са добри, но трябва да търся къде между многото страници е тази на форума, та да отворя калкулаторите....да още не мога да си превръщам данните на ум :oops::rolleyes:

Предварително благодаря!
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Здравейте,някъде бях чел,а може и да си съчинявам за зависимостта на трансферпортовете.Ако на цилиндъра ми е 4мм,а на цевта 3 това довежда до дроселирване на струята и увеличение оттам на скоростта?(може и да бъркам).
Та дилемата ми е дали да я разпробия и нея на 4мм?
 

lynx

Редовен Потребител
По-добрият вариант е, да разпробиеш на цевта да е Ф4, а трансферпорта на конус.
В единия край на входа ф5мм. в другия се стеснява на ф4мм.
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
До сега всичко ми беше 4мм,като почна от клапана,преходника,цевната кутия,цевта.Та мога и от 6(5,5) до 4 да стигна без много грижи,клапана ми е от АТ44 като съм оставил само 1 отвор.
 

anibis

Редовен Потребител
Да му имам на тоя балкона,направо се изкефих на руснака всичко сам си прави, и железарията,и прикладите.
Евала на такива хора правя,просто кунките му не са в гъзунки. Всякакъв вид самоделки прави,полуавтомати,електрички и обикновени 10-зарядни булпапи,с преден взвод. Няма кой знае какви машини,има едно китайско настолно стругче,и фреза която оригинално не е цифрова ,а той си е правил.
Разгледайте му клиповете за да видите за какво става на въпрос.


 
Последна промяна:

SvilenP

Редовен Потребител
Здравейте колеги, имам няколко въпроса:
1. Тези имат ли редуктор фабрично:
1.1. Benjamin Marauder .25
1.2. Evanix Blizzard II .25
1.3. Walther MaximaThor .25

2. На тези махали се резервоара:
2.1 Benjamin Marauder .25
2.2 Evanix Blizzard II .25
2.3 Cometa Lynx V10 .25
2.4 Walther MaximaThor .25

Благодаря предварително!
 

DeadShot

Редовен Потребител
Мародера наскоро му сложиха редуктор фабрично (нов модел)ама като гледам стреля с 27-28 джаула в 5.5. На старите няма редуктор.Цилиндъра не се развива като на Хасан ат44.
 
Последна промяна:

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
http://forum.airguns.bg/index.php?threads/Самоделни-pcp-та.185/page-62 От темата на Anibis ми стана интересно :та за тези ли Марсианки става въпрос...много добра работа има ли пушки ,които още да се ползват и някой да ги прави и въобще какво се е случило с проекта?
 

anibis

Редовен Потребител
Човека почина за съжелене,аз искам много да купя една от неговите пушки от Бат Ники/Бургас/ но надали ще ми е продаде,те там са без ударна група,и може в 22 кал да се вдигне яко над 400м/с
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Бог да го прости човека!Трябвало е да предаде майсторлъка на някой!Кво хубаво ПЦП вместо да купуваме турски,китайски и кави ли не изчадия....както и да е разбрах!
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Бог да го прости човека!Трябвало е да предаде майсторлъка на някой!Кво хубаво ПЦП вместо да купуваме турски,китайски и кави ли не изчадия....както и да е разбрах!

Няма и как да си предаде майстролъка човека. Нали виждаме какво е отношението към знаещите!? Винаги се намират все по-разбиращи и дори на истински ценните хора с познания и ищах им се отщява да споделят, макар и неангажиращо от опита и мнението си. Все по-зле ще става според мен.
 

Ctan4o

Потребител
Лека му пръст.
Не съм съгласен с написаното от фатален. Ако човека беше искал да си предаде уменията щеше да го направи. Нямаше да обяснява наляво и надясно а само на един или двама в които забележи потенциал и желание за развитие. Дървени философи е имало и ще има винаги.
Ако всеки се придържа към горният пост ще загубим всеки знаещ доктор, професор, авио пилот, инженер, техник, хлебар, шивач и т.н.
Айде, че много се разписах. Успешна седмица на всички.
 
Нагоре