HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Щом попаденията ти са пръснати в кръг, може да има проблем със заключването на цевта, но по-вероятно е да имаш проблем и с прикладването.
5 мм напред, назад или в страни на окото с което се прицелваш дават друга точка на прицелване в мишената.
Затова си направи някакъв белег, който да спазваш. На моя син, като му залепих за приклада едно парченце дунапрен на определено място(един вид набузник, но малък) и започна винаги да си слага спрямо него бузата на едно и също положение. С китайче Б3 започна да цели кабърчета на 25 м. Преди това и кенче не успяваше.
 

xpresident

Редовен Потребител
Това ми е крайната мечта за пушка а точността не ме интересува толкова.
Това ни е ясно.
Пратих ти по-горе от къде да си вземеш ГП. Може да се "донапомпа" лесно, само да не се "пренапомпа" щото "отнапомпването" е трудно.
Не случайно ти пратих и цев, в калибар 4.5 ще имаш достатъчно изправена парабула за да целиш на механични топка за тенис от 10 до 50м, а освен това ще минеш на свръхзвукова скорост и пушката ще трещи подобаващо.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ей това вече прилича на моя хатсан с чисто нова телена пружина, както по шум, така и по сила. Това ми е крайната мечта за пушка а точността не ме интересува толкова.
Явно си от дрелкаджиите.........
 

Hidden

Редовен Потребител
За смяната на цевта ще помисля. Виждам, че номера на пушката е написан там и не знам как става работата с полицията и отписването на номера и вписването на другия номер.
Номерът е написан на цевната кутия, не на цевта. Остава си същия след като се смени цевта.
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Тия пари дето ги даваш вземи 1 кометка 2ра ръка и почни поне да стреляш по-точно.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
ПичУе.. Той чиляка на механика. Нормално е да няма голяма разлика между двете нули и зенита. Все пак сетете се на каква височина са мушката и мерника. Тая височина я сложе в чеиргън и ще видите за разсеяните групи си е нормално човека да си цели от 10-12 метра до към 40 без корекция кой знае каква. Тук за Асан 125 набримчен на макс на механични говорим.. Това са си идеални групи за това желЕзо.
По добре вече нищо да не му се бара. Стреля така докат му писне и после един хубав слънчев ден стреля с ПЦП-то на приятел. Вижда огромната разлика и почва да поглежда касичката със съдистки поглед...
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Колега, не си мисли че като донапомпиш газово бутало пушката става по-силна. Просто ще ти блъска с по-голяма сила буталото в цилиндъра, ще претоварваш конструкцията, ще повишиш отката, ще загубиш точност, ще натовариш спусъка. Ще стане опасно за теб, околните, за газовото бутало и за пушката. Ще премажеш и маншета или ще го повредиш в даден момент. При газовото бутало идва един момент, когато колкото и да го помпиш не дава повече сила. Това е така, защото силата, която търсиш зависи и от други фактори - ход на буталото, големина на цилиндъра и др., които ти не можеш да промениш. Същото важи и за телената пружина. Тази пушка работи оптимално на около 36 джаула и то след доработки. Тръгнеш ли да я изнасилваш - губиш. Липсата на точност може да се дължи на тесен отвор на надулника, недобро закопчаване на цевната кутия, неразработена пружина и т.н. Мерните прибори не са добри и не стават за стрелба за групи. Иска си оптика.
 

didarai

Редовен Потребител
Колега, не си мисли че като донапомпиш газово бутало пушката става по-силна. Просто ще ти блъска с по-голяма сила буталото в цилиндъра, ще претоварваш конструкцията, ще повишиш отката, ще загубиш точност, ще натовариш спусъка. Ще стане опасно за теб, околните, за газовото бутало и за пушката. Ще премажеш и маншета или ще го повредиш в даден момент. При газовото бутало идва един момент, когато колкото и да го помпиш не дава повече сила. Това е така, защото силата, която търсиш зависи и от други фактори - ход на буталото, големина на цилиндъра и др., които ти не можеш да промениш. Същото важи и за телената пружина. Тази пушка работи оптимално на около 36 джаула и то след доработки. Тръгнеш ли да я изнасилваш - губиш. Липсата на точност може да се дължи на тесен отвор на надулника, недобро закопчаване на цевната кутия, неразработена пружина и т.н. Мерните прибори не са добри и не стават за стрелба за групи. Иска си оптика.
Тюх ! ... Развали изненадата . :pardon::D:D:D
 

nikolela

Потребител
Аз ли на криво ви разбрах, че пишете хубави работи за хатсан 125, който след една фаска на цевта, полиране на спусък и утежняване на приклада - Все безплатни доработки и пушката става идеален конкурент на пушка от 600лв.
Какво се оказва: пушка 300лв, газово бутало 50лв и имаш нещо приличащо на пушка. За да я позасилиш ще похарчиш още 250лв за помпа с която да си донапомпиш пружината. Като дръпнеш чертата ще имаш похарчени 600лв а ще имаш една изнасилена пушка, която отново се оказва по слаба и по неточна от купена пушка за 600лв. Примерно тази. Май ще събирам пари за друг модел пушка.
http://www.pushka.eu/product/Въздушна-пушка_Gamo-G--Magnum-1250-IGT-Mach1-кал-5.5-мм
ПЦП не ми е в акъла, че трябва да се снабдявам и бутилка като на водолаз с която да зареждам малката бутилка на пушката. Не ми се занимава с такова нещо, при положение, че може да постигна целта и с газова пружина.
 

anibis

Редовен Потребител
Като дръпнеш чертата ще имаш похарчени 600лв
Колега ти още не го ли разбра,заводска пушка 42дж с 1гр чашка е мисия невъзможна!
Няма такъв дзвер,не гледай какво пише по-цевната кутия,просто карантията и цевта не може да ги докара тия джанки с 1гр.чашка.
Имаше един Хатсан 135 във форума който беше здраво пипан, по-спомен с 1.175гр ЖСБ 300-310м/с с уголемен диаметър на цилиндъра,по -голям ход,съответно цевта беше сменена с 600мм ЛВ
И чак тогава колегата,е пусна във форума да се види.По едно време се продаваше на 600лв която цена е никаква за такъв туннг,то само цевта му струва 330-340лв а си представи другите работи които са правени на стругар,и те хич ,ама хич не са евтини.Питай колегата и ако още се продава този Хатсан 135 то нищо общо няма с Хатсан де,питай го колегата може да ти го продаде когато не искаш да се занимаваш с ПЦП-та,но може вече някой да та е изпреварил. Много добър тунинг на такъв вид пушка.
 

apapazov

Редовен Потребител
Колега ти още не го ли разбра,заводска пушка 42дж с 1гр чашка е мисия невъзможна!
Няма такъв дзвер,не гледай какво пише по-цевната кутия,просто карантията и цевта не може да ги докара тия джанки с 1гр.чашка.
Имаше един Хатсан 135 във форума който беше здраво пипан, по-спомен с 1.175гр ЖСБ 300-310м/с с уголемен диаметър на цилиндъра,по -голям ход,съответно цевта беше сменена с 600мм ЛВ
И чак тогава колегата,е пусна във форума да се види.По едно време се продаваше на 600лв която цена е никаква за такъв туннг,то само цевта му струва 330-340лв а си представи другите работи които са правени на стругар,и те хич ,ама хич не са евтини.Питай колегата и ако още се продава този Хатсан 135 то нищо общо няма с Хатсан де,питай го колегата може да ти го продаде когато не искаш да се занимаваш с ПЦП-та,но може вече някой да та е изпреварил. Много добър тунинг на такъв вид пушка.
http://forum.airguns.bg/index.php?threads/Хатсан-135-кал-5-5-60-дж.6540/
Ето я пушката! Както се казва "мечта идиота" Ако имаш интерес потърси контакт с продавача, но гледам че не е влизал във форума отдавана.
Успех!
П.С Сега видях че е оставил и телефон, така че ти си на ред.
 

SvilenP

Редовен Потребител
Ето колега: Hatsan 135 QE Vortex Air Rifle 7.62 mm вземай я и пиши само, като си го обмислил, а не каквото ти мине през главата, че даже и аз взех да се напрягам :mad:
 

Paparak

Новодошъл
Някой има ли практическо наблюдение над въпросната Hatsan 135 Vortex .30 Чак ме е срам даа питам, бях решен да си я купя, но колегите от форума/раздел онлайн магазини, няма общо с предходните постове/ гледат много негативно на подобен тип покупка. Много писано има, но ми се иска да се доверя на съвет от сънародници :) Благодаря.
 
Последна промяна от модератор:

Sen

Редовен Потребител
Здравейте, колеги.
Имам приятел с Хатсан Страйкър 1000S 5.5. Оплака ми се, че усеща стържене при зареждане. Взех я пушката, наистина при сгъването на цевта се усеща стържене на метал в метал. Пак се зарежда, но, разбира се, му казах да спре да я ползва. Махнах приклада, огледах отгоре-отгоре, не видях някъде проблем... Не посмях да разглобявам, не й разбирам на тая пущина. Преди само месец и половина я бях занесъл на Иводок за доработки, тогава и беше сменен маншета заедно с ред други подобрения. Писах на Иван, но виждам, че не е влизал от известно време, затова питам и тук някой дали не е "страдал" от същите симптоми... Благодаря предварително на отзовалите се.
 

Hidden

Редовен Потребител
Май Никола ще има да разказва тук.
П.С. И аз забелязах, че Иводок се позагуби от форума - нетипично за него.
 

nikolela

Потребител
Някой замервал ли е през хроно, колко джаула се губят от отката на Хатсан 125?
Примерно приклада опрян в стена срещу приклада опрян в рамото?
Моят Хатсан порасна и вече тежи 7.5гк. заради оловно металния приклад. Откат няма, само леко разстрисане достатъчно да изхвърля 10лв за оптика Метеор 4х20 за тест.
Цял ден я мъча и издържа една кутийка съчми. Пушкалото от време на време погръмва като на свръхзвук. За това метнах пушката на рамо и отидох там където асан не проби а само оставаше отпечатък с чисто новата пружина. Дебел ламаринен покрив на една изоставена вила и хоп - дупка.
До няколко дена ще имам и газова пружина, че с тази всеки ден развъртвам мерния прибор с две щраквания. За 30 дена съм развъртял 2 пълни оборота на механичния прибор а пружината е на 500 изстрела.
Зле е работата с телената пружина, най малкото заради изхабените съчми по всекидневното прострелване на пушката.
 
Нагоре