diana 350 magnum n-tec, 5,5 или gamo 1250 mach1, 5,5

plyaksan

Новодошъл
Здравейте! Заделил съм около 1000 лв. за нова въздушна пушка, моноблок и оптика, но не мога да реша, коя от тези две хубавици да избера?! Имал съм Гамо 220 и Хатсан 125 калибър 5,5, но ги продадох наскоро. Гамото беше точна, но не и мощна. Хатсана беше мощна, но рядко улучвах. След много четене из форума, вниманието ми привлякоха тези две пушки, които по мое мнение, се доближават до това, което търся - мощ, точност, качество и цена. Ще ползвам пушката на разстояния 20-50 м. по капачки и шишета, когато ходя за риба. Ще се радвам да ми помогнете за избора с някои съвети!
 
Последна промяна:

luft9waffe

Редовен Потребител
Редактирай си поста-махни частта за стрелба по животни.Този форум има правила,чети.
Имал съм диана350м с телена пружина-малко по-добре е от х125.Бих взел средна Диана с ГП и т06 спусък.Примерно 340 н-тек.
 

sts1969

Редовен Потребител
Ще ползвам пушката на разстояния 20-50 м. срещу водни плъхове и гризачи, които редовно ми прегрзват живарниците, когато ходя за риба. Ще се радвам да ми помогнете за избора с някои съвети!
Здравей! Има какво още да прочетеш в темите на форума (особено правилата), преди да започнеш да пишеш. Колкото до избора на марките: Диана -да, Гамо-не. Успех в търсенето! :cheers:
 

plyaksan

Новодошъл
Благодаря за бързите отговори! Гамото отпада. Дианата, магнум или компакт?
 

sts1969

Редовен Потребител
Благодаря за бързите отговори! Гамото отпада. Дианата, магнум или компакт?
За всяка пружинна пушка важи правилото:
- Имаш голяма сила-нямаш голяма точност.
- Колкото е по-голям калибъра- толкова е по-силен ритника...от там пада и точността.
Всеки от по-старите колеги би ти препоръчал малкият калибър 4,5мм. заради добрата точност, малкия откат...а и по-евтините чашки ;) . Само да вметна, че пружинна пушка 4,5мм. 16 Джаула, безпроблемно чупи пълна бутилка с шампанско на 60-70м. Така че сам прецени от колко силна пушка имаш нужда. :cheers:
 

sevdaka80

Редовен Потребител
За парите дето си приготвил можеш да си вземеш пцп в момента има 1 за 500 и за оптика ще ти останат.
 

zograffa

Редовен Потребител
Ще му трябват пари и да го помпи с нещо,защото това ПЦП прави 18 изстрела и дотам.
 

sts1969

Редовен Потребител
Ще му трябват пари и да го помпи с нещо,защото това ПЦП прави 18 изстрела и дотам.
Уеблито е добра алтернатива, ако на колегата му се взема пушка втора ръка....всеки си има предпочитания. До колкото си спомням, тази пушка Уебли райдър е оригинала на Хатсан Ат-44. Ако са сходни, то резервоара и е 180сс и при правилните тунинг и настройки (без редуктор), би трябвало да прави 32-33 изстрела в плато със средна скорост около 260м/с. с 1.03гр. на JSB. Ако изстрелите са само 18, това означава огромен преразход. :eek::cheers:
 
Последна промяна:

venciru

Редовен Потребител
"Ебльото",както го наричахме моето, след правилния тЮнинг, редуктор и сменена цев 55 см. ,правеше 4 пълнителя -40 бр. JSB 1.175 с 260 м/с - близо 40 джаула. Групи на 50 метра на закрито (не в моите ръце разбира се !) - 5 сливащи се попадения. Та много добра алтернатива си е наистина.
 

anibis

Редовен Потребител
Уеблито е добра алтернатива, ако на колегата му се взема пушка втора ръка....всеки си има предпочитания. До колкото си спомням, тази пушка Уебли райдър е оригинала на Хатсан Ат-44. Ако са сходни, то резервоара и е 180сс и при правилните тунинг и настройки (без редуктор), би трябвало да прави 32-33 изстрела в плато със средна скорост около 260м/с. с 1.03гр. на JSB. Ако изстрелите са само 18, това означава огромен преразход. :eek::cheers:
Резервоара е много по малък от Хатсанския,за това прави толкова малко изстрели,преразход няма.
 

lynx

Редовен Потребител
...или за 120-150лв. на старо, тъкмо ще е отваряна/рециклирана вече и няма да има зорове с първото развиване.
Най-добре с бутилка, но там е друга бира.
 

plyaksan

Новодошъл
ПЦП-то нещо ми се струва сложничко, пък и не съм голям стрелец. Във форума за Диана имаше доста положителни отзиви и най-малко критики, та затова реших да е нова Дианка. Оказа се, че Д 350 н-тек в България още няма, а и е трудна работа да се достави по куп причини. По съвет на Луфтвафе, ще разгледам Д 340 н-тек.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
https://www.krale-schietsport.nl/en/weihrauch-hw97-k.html#all_specifications Само идея...в 20" (5,00мм)!
Бюджета не ти е лош...инече +1 за Дианата[/URL]

20 джаула за начинаещ е малко, а HW97 в 4.5 дори не достига 20, въпреки че я дават. HW80 е пушката, има и истински механични мерници. :

https://www.krale-schietsport.nl/en/weihrauch-hw80-9306.html#all_specifications
 
Последна промяна:

xpresident

Редовен Потребител
20 джаула за начинаещ е малко, а HW97 в 4.5 дори не достига 20, въпреки че я дават. HW80 е пушката, има и истински механични мерници.
 

sevdaka80

Редовен Потребител
...или за 120-150лв. на старо, тъкмо ще е отваряна/рециклирана вече и няма да има зорове с първото развиване.
Най-добре с бутилка, но там е друга бира.
...или за 120-150лв. на старо, тъкмо ще е отваряна/рециклирана вече и няма да има зорове с първото развиване.
Най-добре с бутилка, но там е друга бира.
...или за 120-150лв. на старо, тъкмо ще е отваряна/рециклирана вече и няма да има зорове с първото развиване.
Най-добре с бутилка, но там е друга бира.



На мен във форума навремето ми го намахаха със дефектирала помпа,бих купил нова,нямаше шанс за отремонтирване.не помня от кого я купих но човека е знаел 100% за това,после я продадох без пари извън форума,и взех нова.А я бях взел за около 170/80
 

zograffa

Редовен Потребител
Извинявам се за спама,но цилиндрите на ПЦП-тата имат ли някакъв срок на годност.Ако вземем примерно 15 годишна пушка,колкото и добре да е гледана,може ли да очакваме неприятни изненади,да не кажа фатални.
 

anibis

Редовен Потребител
Извинявам се за спама,но цилиндрите на ПЦП-тата имат ли някакъв срок на годност.Ако вземем примерно 15 годишна пушка,колкото и добре да е гледана,може ли да очакваме неприятни изненади,да не кажа фатални.
Зависи какъв ти е цилиндъра,ако е железен те имат много повече живот,ако е алуминиев 10г и трябва да се подмени.
 

plyaksan

Новодошъл
Благодаря господа! /Малко ми е неловко да се обръщам към Вас с думата колеги!/ Общата картина, която започна да ми се оформя е следната: Диана 340 н-тек, калибър 22 /5.5/, цена 860 лв. Оптика Лийпърс 4Х32, цена 130 лв. Моноблок, цена 40 лв. Чашки ЖСБ Диаболо, 1,03 гр., цена за голяма кутия 20 лв. Всичко 1050 лв. Ще изчакам за още съвети ако трябва нещо да променям и другата седмица смятам да я поръчам.
 

anibis

Редовен Потребител
Защо държиш да е толкова Дианката в 22кал?
И оптиката потърси поне с х6 увелиичене,това х4 ще ти е малко.
 
Нагоре