ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

SvilenP

Редовен Потребител
Ок мерси. Бях и хвърлил един поглед, но имаше неща които не ми бяха много ясни и я оставих за по нататък. Имам и Стрелок + и с нея така постъпих. Ще ги погледна отново.

Сега съм заръчал доста неща и живот и здраве ще взема и хронограф, та тогава ще се види какво може реално моята гега.
 

SvilenP

Редовен Потребител
Да питам ... От arms-bg.com бях поръчал: Моноблок Sportsmatch UK DM60 Dampa 1" 11мм Scope mount Sportsmatch
https://arms-bg.com/component/virtu...a-1-scope-mount-sportsmatcharms.html?Itemid=0 , но чак сега ми писаха, че го нямат...:mad: Писах на Булармс понеже видях на сайта, че са вносители и ще видя какво ще ми отговорят, но ако някой е виждал "някъде" скоро да помага моля.
 

andi

Редовен Потребител
Логиката ми е такава : Булармс са вносителите (това всички го знаем ) , армсбг в случая за тази марка са прекупвачи . За да не връзва пари на Е магазина на търговеца има от пиле мляко , в реалността налично няма нищо . Като има купувач ми се казва че утре ще му я изкарат от склада . Търговеца звъни на вносителя и си "вика " стоката за другия ден . Ако вносителя я няма , на клиента се казва - грешка в системата ,в склада ни са свършили, продали сме ги .
За нещо друго (друга марка) ролите се сменят .
Или стоката я няма при търговеца , или са му останали 1-2 бройки да си ги продава той .
 

apapazov

Редовен Потребител
15 евро е доставката от Мундилър до БГ.
Днес си поръчах от там повдигачи за оптика и монтажи FX No Limit.
Ако знаех че искаш нещо , щях да го включа в моята поръчка
 

Hidden

Редовен Потребител
Не съм сигурен до колко е изяснен един въпрос, та ще питам тук - колко вредно е за нарезите на цевта на една пушка (да речем 20 джаула) ако се ползват стомамени топчета за пистолети?
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Не съм сигурен до колко е изяснен един въпрос, та ще питам тук - колко вредно е за нарезите на цевта на една пушка (да речем 20 джаула) ако се ползват стомамени топчета за пистолети?

Достатъчно!
Каква е идеята и надеждата, за да замениш чашките с BBS?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Топчетата са доста подкалибрени(ако наведеш пушката ще падне) и при стрелбата вибрират силно вътре в цевта, натъртвайки и накъртвайки нарезите. Със същия успех, можеш да пробваш и с подходящ размер пирон да стреляш...............
 

sts1969

Редовен Потребител
Според мен, при 20 J оловната чашка ще нанесе повече поражения на мишената от едно стоманено топче BBS. Да не говорим че при топчето има доста неприятен рикошет при среща с твърда повърхност, преди да се усетиш може да те е праснало в окото при връщане с голяма скорост. ???
 
Последна промяна:

Hidden

Редовен Потребител
Достатъчно!
Каква е идеята и надеждата, за да замениш чашките с BBS?

За жалост идеята е била на собственик на една добра пушка, която ще ходя да спазарявам. Не съм сигурен каква е била неговата цел, но в разговор с него на няколко пъти се хващах за главата и се питах с какъв човек говоря.

Топчетата са доста подкалибрени(ако наведеш пушката ще падне) и при стрелбата вибрират силно вътре в цевта, натъртвайки и накъртвайки нарезите. Със същия успех, можеш да пробваш и с подходящ размер пирон да стреляш...............

Задължително ще прегледам цевта отвътре.

Според мен, при 20 J оловната чашка ще нанесе повече поражения на мишената от едно сроманено топче BBS. Да не говорим че има доста неприятен рикошет при среща с твърда повърхност, преди да се усетиш може да те е праснало в окото при връшане с голяма скорост. ???

Напълно подкрепям. Важна е енергията на проектила, а после твърдостта му. Все пак кумулативните снаряди на РПГ-тата си дупчат танкова броня от дебела стомана, а разчитат главно на ускорени газове и метална пластинка. Но газовете са със скорост около 10 км/сек.
 

SvilenP

Редовен Потребител
Здравейте,
Да питам някой от форума използва ли още пушка с чупеща цев и ГП, като мен?
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Последна промяна:

sess84

Редовен Потребител
Гледал съм през таргетмастера - същата е като сентинела :cheers: ...Вече дали ще мери коректно не знам
 

apapazov

Редовен Потребител
Ицо и Павката говорят за оптиката от втория линк.
Тва от третият линк не е от Даймънд серията независимо че това пише
 

lynx

Редовен Потребител
Таргетмастъра определено не е добра за ФТ, въпреки че някои хора се мъчат с такива.
Просто не мери добре и няма оправия.
Даймънд Спортсмен 10-50х60 я бива, имам 2 такива и вършат работа.
Лошото е, че са скъпички и по-трудно се намират.
Може да се намери и втора ръка или рециклирана, но няма гаранция дали няма да е с дефекти някакви...
 
Нагоре