HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

buff

Потребител
Колеги
За дулните фаски е писано много
За предната нещата са ясни(ззащо и как)
Интересува ме входната фаска как се прави
Какво трябва да постигнем?
Там нещата са доста деликатни и нямаш право
на втори опит
Благодаря на знаещите предварително

Аз задната фаска правя с молив. Навивам по фина шкурка на върха и въртя докато започне да ми харесва как влиза чашката.
 

Nikola

Потребител
Леле-мале, само да беше на базата на 125 не на 80, за по-голяма мощност. Май Суматрата ще почака.
Много ми прилича на един Теобен, с барабан.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
само да беше на базата на 125 не на 80, за по-голяма мощност
Напротив. Дори е по-добре, че е на базата на малките . Обявената скорост е перфектната за този вид пушка.
Наличието на фабрична ГП и куатро спусъка я правят много добър избор.
Трябва и само да се изчисти, да се оберат чаплъците и да и се направят фаските.
125 идва излишно силен и за да се вкара в пътя много често се налага скоростта да се намали пак до заветните 220 м/сек.
270м/сек с еднограмова чашка не са недостижими. Правил съм го, но това вече не е пушка за удоволствие, а е само мъка.
Мъка да я заредиш, мъка да улучиш, мъка да закрепиш оптика.
 

Nikola

Потребител
Напротив. Дори е по-добре, че е на базата на малките . Обявената скорост е перфектната за този вид пушка.
Наличието на фабрична ГП и куатро спусъка я правят много добър избор.
Трябва и само да се изчисти, да се оберат чаплъците и да и се направят фаските.
125 идва излишно силен и за да се вкара в пътя много често се налага скоростта да се намали пак до заветните 220 м/сек.
270м/сек с еднограмова чашка не са недостижими. Правил съм го, но това вече не е пушка за удоволствие, а е само мъка.
Мъка да я заредиш, мъка да улучиш, мъка да закрепиш оптика.
Аз слушах от един много почитен колега във форума ни, как с 125ца и над 400 метра в сек. прави група 1 лев на 50 метра, БЕЗ Гп.
Скоро ще се опитам да го видя и на живо.
Точно!
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Изглежда добре, ама се сещам за някои проблеми.
Като ги знаем турците, как ли ще е съосието на пълнителя с цевта!?
Как ли ще е уплътнен пътя на въздуха от цилиндъра до напускането през цевта!? Повечето знаят колко е полезно стрелянето с не заредена пружинка.
Цената в турция е около 1150 турски лири, около 500 лв. При нас, като се сметне данък, мито и печалба на вносителя, и...
 

Nikola

Потребител
Изглежда добре, ама се сещам за някои проблеми.
Като ги знаем турците, как ли ще е съосието на пълнителя с цевта!?
Как ли ще е уплътнен пътя на въздуха от цилиндъра до напускането през цевта!? Повечето знаят колко е полезно стрелянето с не заредена пружинка.
Цената в турция е около 1150 турски лири, около 500 лв. При нас, като се сметне данък, мито и печалба на вносителя, и...
За тез пари Диана или Вайх, втора ръка.
 

Nikola

Потребител
И аз смятам, че е грешка за тези пари да се купува турска пружинна пушка.
Как ти се струват наляни 600-700 лева в Страйкър, който 2ра година седи разглобен. Вярно, че правеше добри групи, ама метала не е на ниво и рано или късно се надира, износва и прочие.
От както пипнах Хаенела не искам и да чувам за проблеми с турски сопи. А колко нерви съм потрошил. Приготвям се да излизам с турската сопа, вадя я, зареждам и не ще да проработи спусъка, това го оправих, надра цилиндър и задра в Гп- взех още една за части с гп и като думна при отварянето... и повече турска сопа-не.
Ако вземат да си пооправят качеството може и да се замисля.
Като база и замисъл са наистина добри, ама качеството е под всякаква критика.
 

Hidden

Редовен Потребител
Мисля, че даже ИЖ-то ти може да сложи в джоба си Хатсан, който не е доработван.
 

SvilenP

Редовен Потребител
Здравейте,
Да питам някои неща, дето не намерих тук в темата, но първо:
1. Кой има пушка, като моята: Hatsan 125 TH Vortex 5.5mm (моята е 07.2013 година)
http://www.hatsan.com.tr/en_mod_125th.html ?

2. За Стрелок Про, кои са моите данни за:
2.1 Twist Rate, inches: 12 или 14, макар да мисля, че е 12
2.2 Right hand twist или Left ?

3. Ако има такъв колега с пушка, като моята или някой има данни за замерени скорости на чашки примерно JSB 1.03 и/или JSB 0,93 и/или H&N FFT 0.95 моля да сподели. (Знам, че на всяка пушка данните ще са различни, но нямам за момента хронограф, та за това питам информативно)

Благодаря предварително!
Който иска може и на лични за да не пълним темата...
Поздрави.
 
Нагоре