Самоделни PCP-та

slavev68

Потребител
Заветните 50м. :))))))
И понеже си повярввх реших , че кабърчето трябва да се закове ! Е , не успях . :))))))
 

Attachments

  • C28BF36B-DB0E-4192-9916-1E542CC9CA2C.jpeg
    C28BF36B-DB0E-4192-9916-1E542CC9CA2C.jpeg
    298.6 KB · Прегледи: 126
  • 10187BB7-B6DF-4708-8F82-2830F3621A97.jpeg
    10187BB7-B6DF-4708-8F82-2830F3621A97.jpeg
    331.9 KB · Прегледи: 132

slavev68

Потребител
Вълкодав или ръчно изработено ПСП
Здравейте , повечето знаят , кой е производителя на въпросната пушка . Понеже мисля , че заслужава внимание в тая тема ще се опитам да покажа възможностите на тая пушка в кал. 4.5 и да се сравнят възможностите и с тези на пушките от 1500 + лв. (така наречените класни пушки ) . Ето го въпросното ПСП :
 

Attachments

  • AA813D3F-5D1F-45DD-AB51-4EAD54656C69.jpeg
    AA813D3F-5D1F-45DD-AB51-4EAD54656C69.jpeg
    478.3 KB · Прегледи: 184
  • 348DD3B7-04E4-45E2-9224-8C8DBEC8C7CD.jpeg
    348DD3B7-04E4-45E2-9224-8C8DBEC8C7CD.jpeg
    389.2 KB · Прегледи: 173
  • C43F691D-B358-448B-B1F0-BED2B1AB4FE4.jpeg
    C43F691D-B358-448B-B1F0-BED2B1AB4FE4.jpeg
    439.7 KB · Прегледи: 168
  • DB5D3BE8-FCD9-4C6A-9B96-64E14D793064.jpeg
    DB5D3BE8-FCD9-4C6A-9B96-64E14D793064.jpeg
    273.6 KB · Прегледи: 168
Последна промяна от модератор:

slavev68

Потребител
Ето първата мишена на 41 м. според далекомера . Не слаб вятър от ляво на дясно . ЖСБ-то е 0,547г. 10 чашки . Не стрелях за група а се мъчех да уцеля кръгчето правейки корекции . :)))) Успеваемост - 50% .
С ЖСБ 0,670 г. опитите бяха плачевни . Явно цевта не ги харесва или скоростта е малка за тях . С тях пуснах 6 чашки и се отказах .
 

Attachments

  • 46686C92-5BE3-46A4-BD4D-21D675F165B8.jpeg
    46686C92-5BE3-46A4-BD4D-21D675F165B8.jpeg
    319.8 KB · Прегледи: 68
  • 38D41CCF-3C6F-44F8-9FD6-5F5B8E59552D.jpeg
    38D41CCF-3C6F-44F8-9FD6-5F5B8E59552D.jpeg
    332.9 KB · Прегледи: 66
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Във вятър за да разбереш кои чашки по-добре се държат, точно за група трябва да стреляш и то ако вятъра е все пак почти константен откъм сила и посока.
Иначе, тези мишени които показваш, не доказват нищо за чашките а само показват твоите опити да се "бориш" с вятъра. За да имаш обективни констатации, трябват си и конкретни обстоятелства.
 
Последна промяна:

slavev68

Потребител
Във вятър за да разбереш кои чашки по-добре се държат, точно за група трябва да стреляш и то ако вятъра е все пак почти константен откъм сила и посока.
Иначе, тези мишени които показваш, не доказват нищо за чашките а само показват твоите опити да се "бориш" с вятъра. За да имаш обективни констатация, трябват си и конкретни обстоятелства.
Може би си прав ! Но в реални условия , на открито ( например състезание , може и бас :winner:) никой няма да ти признае групата а иска свалени мишени , затова се борих с вятъра . А иначе , тежкото ЖСБ е недолюбено от тая пушка или иска други настройки . Ето го в тихо време на 35 м. Горното кръгче е 0,670 а долу 0,547 г. И най-гадното е , че купих последната кутийка 0,547 г. от RBA в Дружба ,а някой беше свалил етикета от дъното на кутийката ! Сега не знам с какво съм стрелял и все още стрелям .:wall:.
 

Attachments

  • A0BB173C-5F42-4BFE-87B1-05EA7CFFEDE7.jpeg
    A0BB173C-5F42-4BFE-87B1-05EA7CFFEDE7.jpeg
    263.5 KB · Прегледи: 66
Последна промяна:

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Чак пък нова тема?! Ние много сравнения сме направили, и от отдавна. А и те са индивидуални - мен например на външен вид не ми харесва, ако ще и да стреля като бластер, щото съм и естет.
 

Dominus

Редовен Потребител
Така е щото мяза на БАМ :D
Като се загледам и механично е неква реплика.

АЗ все още вярвам,че скоро ще се продава.
 

slavev68

Потребител
Сладури сте ! Добреееее.... :))))
Изтрийте темата , заключете я или там я заличете от вселената , аз така или иначе няма да пиша повече в нея но май не мога да я изтрия . Само за сведение на гадателите и шаманите , които гледат в бъдещето : преди да пусна темата имах няколко запитвания дали продавам пушката , затова реших , че ще бъде интересно . Както и да е , явно темата дразни . Сега четете хубаво ! Пушката я купих за 180 лв. ( не съм седнал , не съм ги изпил ) .Няма да се продава . А дали е хубава или грозна не ми пука , аз съм от гората и не съм естет а прагматик , демек един инструмет трябва да си върши работата а дали е Убав .... на изложба няма да го пращам . Айде с здраве .....
Сетих се още нещо , забелязвам неприязън към определени хора , които не познавам лично , но са ми помогнали страшно много със съвети и работа ! Това не е хубаво момчета , учете се от тях ! Досега ,( за моите пушки , включвам и тая сега ) каквото са казали те и попа , какво е изпял - това е ! Рекламации нямам ! :lol: Хубава вечер на всички !
 
Последна промяна:

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Нищо лично - ти си си абсолютно прав за себе си. Казах само, че по вкус и цвет - товарищи нет.
 

DeadShot

Редовен Потребител
За повечето тук едно пцп не прави ли група 10-15мм на 50м не е пушка,а боклук,заготовка,сопа,която за нищо не става.За мен стреля много добре,а за парите за които си я взел е просто отлична.Предполагам в тихо време ще прави групи от 20-25мм.Едва ли ще ходи на световно с нея,че да иска 7мм групи.Джелязо за 180лв,колко да стреля и как да изглежда?Като дейстейт?Е може би нямаше нужда от нова тема,а можеше да се коментира и в другата но както и да е.
 

Dominus

Редовен Потребител
Колега, нямам нищо против пушката ти. Виждам че й се кефиш. Супер. Стреляй си, прави си пофтата, ама чак пък и отделна тема. Все едно ще пишем за некакво ейлиън същество. Реших, че наистина ще я продаваш и си решил, да я напомпаш рекламно. Всъщност все още го мисля. Колкото до останалите глупости от кого и за колко си я взел, кой и какво ти е направил и какво ти е обещал, смяташ ли че на някого му пука?
 

batnan

Редовен Потребител
Взе добра пушка на добра цена , и какво? Искаш някой да ти завижда, затова ли са хилядите постове и новата тема която отвори?Първо си мислех че се кефиш на новата пушка и като всяко дете се радваш на нея .Това не единствената пушка тук която е
ръчно изработено ПСП . Ако всеки вземе да си възхвалява ръчно изработеното ПСП тука ще стане лудница.Хах това ме върна към първия в БГ псп автомат :lol:
 

slavev68

Потребител
:lol:
Колега, нямам нищо против пушката ти. Виждам че й се кефиш. Супер. Стреляй си, прави си пофтата, ама чак пък и отделна тема. Все едно ще пишем за некакво ейлиън същество. Реших, че наистина ще я продаваш и си решил, да я напомпаш рекламно. Всъщност все още го мисля. Колкото до останалите глупости от кого и за колко си я взел, кой и какво ти е направил и какво ти е обещал, смяташ ли че на някого му пука?
А бе хора , защо се плашите да говорите открито ? Според мен не виждам причина да не се знае цената , освен ако не искам да спекулирам и да и сложа четворна цена минимум ! ,, Останалите глупости ‘’ , а ? А какво да кажа за твоите предположенията за моите мисли и планове ( обявени най безцеремонно ) ? Глупости ли са или лъжа ? Това , какво мислиш не , че ми пука но лекичко ме Възпалява . :))))))
Това беше ! До тука бях наистина ! Я ..... темата се прелива ! Хахахааа...
Всъщност , на всеки трябва да му пука кой колко може и какво е направил относно подобренията и тунинга на ВО . И да знае може ли да разчита на даден човек или не ! ( лично мнение ) . Хайде лека вечер и да се наспите , не ми мислете желязото и мненията !
 
Последна промяна:

Ludjev77

Редовен Потребител
ФТКС
Колега не се нерви на коментари.Подготвяй ВЪЛКОДАВА за следващото ФТ състезание.Ще се радвам да присъстваш и да те зарадва истински пушката.
 

slavev68

Потребител
Колега не се нерви на коментари.Подготвяй ВЪЛКОДАВА за следващото ФТ състезание.Ще се радвам да присъстваш и да те зарадва истински пушката.
:)))))))) ....колега , аз дори не зная правилата ! Стрелям за разтоварване , но с удоволствие . Може би трябва да започна с Б.Р. , като начало ? ;) Вижда ми се по- лесно . :))))))
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Е колега,ти пък веднага се стягаш.Той Dominus може и тайничко да се надява,да я купи изгодно(то в Русе де да види хубава пушка) :)!
А сега сериозно... ако това е истина от снимките пушката наистина е хубава а цената подарък, една хубава оптика и си готов за стъпка две...ФТ ,има рима и е верно!
 

slavev68

Потребител
Е колега,ти пък веднага се стягаш.Той Dominus може и тайничко да се надява,да я купи изгодно(то в Русе де да види хубава пушка) :)!
А сега сериозно... ако това е истина от снимките пушката наистина е хубава а цената подарък, една хубава оптика и си готов за стъпка две...ФТ ,има рима и е верно!
:))))).... малко застарях да стрелям от упор и да качвам снимки . :)))))) Разтоянията и снимките са истина .
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
:lol:
А бе хора , защо се плашите да говорите открито ? Според мен не виждам причина да се знае цената , освен ако не искам да спекулирам и да и сложа четворна цена минимум ! ,, Останалите глупости ‘’ , а ? А какво да кажа за твоите предположенията за моите мисли и планове ( обявени най безцеремонно ) ? Глупости ли са или лъжа ? Това , какво мислиш не , че ми пука но лекичко ме Възпалява . :))))))
Това беше ! До тука бях наистина ! Я ..... темата се прелива ! Хахахааа...
Всъщност , на всеки трябва да му пука кой колко може и какво е направил относно подобренията и тунинга на ВО . И да знае може ли да разчита на даден човек или не ! ( лично мнение ) . Хайде лека вечер и да се наспите , не ми мислете желязото и мненията !
Ти на колко си годинки, с това държание какво очакваш да получиш ? Има си тема тука трябва да се пише, какво не разбра ?
А кажи ни кой е тоя майстор щото не са длъжни всички да го знаят. И аз имам самоделка искаш ли да си ги премерим п...шките ? Знаеш ли защо съм си бях взел самоделка, а ..... щото нямах пари за друго, и то за класна пушка, ама мен не ме е срам да си го призная! Щото знаех, че и от среден клас да взема все кур, трябва преработка за да почне да стреля как трябва! Изпадна и моята за без пари, благодарение на Робо, който я направи така както исках пушката, после и аз я доработвах да и изчистя проблемчетата, и стана супер....ама самоделка. На края може да съм имал добри резултати с нея ама не съм я прехвалвал, че видиш ли по-добра от скъпите пушки на еди кой си .....пълни глупости. Там е работата, че аз не страдам от комплекси, вземи се стегни малко и не се оправдава с разни други хора, че заради тях видиш ли си пуснал нова тема!
 

Ludjev77

Редовен Потребител
ФТКС
:)))))))) ....колега , аз дори не зная правилата ! Стрелям за разтоварване , но с удоволствие . Може би трябва да започна с Б.Р. , като начало ? ;) Вижда ми се по- лесно . :))))))
И аз не ги знам на 100%.И аз и много от стрелящите участваме заради разтоварването.Повечето от нас не ги интересува с какво пушки стрелят.Повечето от нас ги интересува да се съберем съмишленици,да обменим опит,да коментираме проблеми свързани със спорта.Пак казвам ще се радвам на следващото мероприятие да се присъедините с ВЪЛКОДАВА:cheers:
 
Нагоре