ВСИЧКО ЗА БЕНЧРЕСТА - стойки, маси, мишени, правила и др. свързано с темата.

dberov

Редовен Потребител
Зависи торбата дали е от плат или от кожа, също и каква е формата.
Ако е просото платняна торба я пълни с едър пясък а ако е кожа със ситен кварцов.
 

andi

Редовен Потребител
А полигранулат не става ли?
Аз съм с някакъв такъв специален - като ситен ориз , много тежко( точно колкото пясъка) и много твърди зърна ( и еднакви) . Грапави са и торбите държат перфектно формата си . За 3 години , не са мръднали . Дал съм на много колеги из страната , всички са доволни .,
 

dberov

Редовен Потребител
Аз съм с някакъв такъв специален - като ситен ориз , много тежко( точно колкото пясъка) и много твърди зърна ( и еднакви) . Грапави са и торбите държат перфектно формата си . За 3 години , не са мръднали . Дал съм на много колеги из страната , всички са доволни .,
+1
Аз също съм с такъв пълнеж който ми даде Анди и съм супер доволен.
Ще допълня само че ако торбата се зацапа а е зашита може да се изпере с пълнежа понеже не поема влага.
Върху моята торба се бе изсипало едно не добре затворено шише синтетично масло което бе останало при обслужване на двигателя.
Изпра се и изсъхна за отрицателно време. И още нещо, пробвах да запаля пълнежа но не гори, става на прах...
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Като и гледам конструкцията едва ли ще бъде стабилна и няма да се клати,пък и едва ли някой ще знае със сигурност и да я пробвал.
Пък и цената е доста солена за две желязни рамки и плот.
Разгледай темата има доста показани модела на дядо Данчо,Атанасов скоро гледах модела на Севдака и си избери кострукция и всеки който се занимава със железа ще ти я направи за 100-150 лева според какъв материал си избереш и после си сложи какъвто искаш плот отгоре..
 

lamer4o333

Потребител
Писнало ми е да се занимавам с пишман майстори в нашия град. До сега каквото съм поръчал да ми направят не става за нищо и после си го купувам ново. Затова предпочитам да си спестя тичането за материали и майстори и да дам пари и да си взема нещо направо готово !!!
 

sts1969

Редовен Потребител
Писнало ми е да се занимавам с пишман майстори в нашия град. До сега каквото съм поръчал да ми направят не става за нищо и после си го купувам ново. Затова предпочитам да си спестя тичането за материали и майстори и да дам пари и да си взема нещо направо готово !!!
Къде смяташ да я ползваш тази маса, в близките години не виждам някой да организира турнир по бенчрест. Ако е за собствено удоволствие, направи като мен: Купих си сгъваема маса за майстори-дърводелци , намерих я в промоция за 19лв. в един от големите магазини, май беше Практикер. Махнах и двата дървени плота, и на тяхно място монтирах една по-голяма и дебела ламинирана плоскост. Масата пак си е сгъваема, достатъчно стабилна е, издържа тежест над 100кг.(моя милост) безпроблемно. Ето линк към същият модел, но малко по-скъпа:
http://www.onlinemashini.bg/rabotna-masa-raider/16857

А ето как изглежда моята в полева обстановка:
DSC_08543222 (3).JPG DSC_094212555 (1).JPG
 
Последна промяна:

оги-пз

Редовен Потребител
Това е най добрия вариант за маса, който колегата sts1969 е показал. Сгъва се и се разгъва за секунди и една от най, стабилните за бенч.
Моята беше подобна, но от доста по-стабилна конструкция. Имаш да изрежеш плот, и да направиш краката да се регулират за по-голямо удобство при стрелба.
 

lamer4o333

Потребител
След много размишления и стотици клипове в тубата направих това. Според мен стана много добре , събира се на малко пространство , сгъва се лесно и най важното СТАБИЛНА е !!!
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    70.9 KB · Прегледи: 190
  • 2.jpg
    2.jpg
    78.3 KB · Прегледи: 193

Gadnqra

Редовен Потребител
Масата ми за бенч. Вдъхнових се от Светльо и отидох до Практикер. Останалото е ясно. Плотът е 82/40 см. Височина разгъната-76 см. Тегло-12 кг. Много стабилна и удобна маса стана.
 

Attachments

  • 20180506_162645.jpg
    20180506_162645.jpg
    396.8 KB · Прегледи: 190
  • 20180506_162626.jpg
    20180506_162626.jpg
    733.7 KB · Прегледи: 182
  • 20180506_162608.jpg
    20180506_162608.jpg
    300.7 KB · Прегледи: 182
  • 20180507_033921.jpg
    20180507_033921.jpg
    223.8 KB · Прегледи: 181
Последна промяна:

xpresident

Редовен Потребител
Би ли дал линк към масата от сайта на Практикер, че и на мен ми хареса.
 

dberov

Редовен Потребител
Понеже зе започна дискусия за бенреста в темата за мишени а не е там мястото да пишем за това, преместих тук долните цитати и ще продължа.
Състезания по БР ще има,нека първо да направя вилата терена,разстояние има достатъчно.
ако бенчреста се възроди в България, бих участвал с удоволствие

Бенчреста въобще не е скучна дисциплина, както изглежда и си мислят по незапознатите - поне за мен. Вярно, емоцията е различна от ФТ, но и в БР спортния хъс го има и адреналина се вдига, изисква се прецизна стрелба и т.н. Вярно, че всеки си има предпочитание за дисциплина в нашето хоби, но дори и ФТ състезатели са участвали в БР турнири и са взимали медали, както и БР стрелци се пренасочиха към ФТ. Важно е да не угасва искрата и да се стреля.
А с теб Ице, не знам дали помниш, сефте се видяхме на едно състезание в Пазарджик, което бе с голяма посещаемост и се бе запалил, но малко след това работите умряха и ти се пренасочи към ФТ.
Относно начинанието на Миро, независимо от нашите взаимотношения - адмирации и дано нещата при него се получат, понеже при мен захецнаха по множество причини и дай Боже да има такива и всякакви други състезания, пък дори и да не мога да участвам ще наблюдавам с кеф.
Хайде, раздвижихме темата след една година застой.

Опс, намерих снимки с Облачето на бенча 2015 в Пазарджик ;)
...Хубави времена бяха.

2019-04-16_102358.jpg 2019-04-16_102358-11111111111111.jpg
 
Нагоре