Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

anibis

Редовен Потребител
Графитна смазка,аз с такава графитна смазка си смазвам моите дотиквачи/лостчетата/
Светльо вярно е за ударника,аз нищо не слагам-мажа просто си се движи на суха.Но за дотиквача е хубаво графитна смазка,това си е мое мнение.
 

staif

Редовен Потребител
лоста на дотиквача с графитно-силиконова смазка-просто така си я правя и не прекалявам със смазването че е нож с две остриета ако се натрупа прах става шлайф.. а вътре в "червата" обилно само с графит на прах ;)
п.п сухото триене не е доказано за полезно в секса и физиката -лично мнение :D
 

dberov

Редовен Потребител
п.п сухото триене не е доказано за полезно в секса и физиката -лично мнение
Светльо, не съм съгласен с това твое мнение.
Смазва се там където е нужно. Когато смажеш лоста за презареждане, той се движи мазно и плавно но не това е целта при ударната група. Там трябва да е сухо и чисто понеже всяка смазка или мръсотия оказват съпротивление на ударника при неговото движение, което пък води до не еднаква повтаряемост на ударите по иглата а от там и не еднаква начална скорост и платото няма да е равно а с подскоци.
Да вземем за пример две сухи стъкла, наложи ги едно върху друго и плъзни горното спрямо долното а после смажи между двете стъкла и пак ги плъзни, според теб при кой вариант ще се движат по лесно и с по малко съпротивление.....,това е от фиизката не от секса :)
 

staif

Редовен Потребител
по принцип е така но на Бетето освен ударника трябва да се полира идеално и цилиндъра на ударната група,но това пък ще води до голяма хлабина между двата детайла..ако халтави ударника вътре пак няма да е добре..като се има в предвид "прецизната" им изработка после секса е голям-трябва да се прави нов ударник с подходящия диаметър
 

NTec340

Потребител
Преди седмица се свързах с Ники (Гадняра). Поръча ми Хатсан херкулес-6,35 и оптика. Използвах неговата отстъпка от магазина. Направи задължителния за пушката тунинг, който той самият е описал подробно на 329 страница от тази тема. Днес получих пушката и оптиката. Пушката стреля със 118 J, при рекламирани от турците 87 J. Прави 40 изстрела в плато със скорост 310-316дж с 2.2грама сачми. Аз стрелях вече извън платото (със 170бара и на долу) и пак се стресирах от мощността й :) . Направих поне 50 изстрела. Сега чакам зарядната станция. Пак от Никито. Няма друг такъв гадняр :)

Ники, гад мръсна, огромна благодарност!

тук описах пътя ми до тази пушка: http://forum.airguns.bg/index.php?threads/Как-аз-избрах-първата-си-пушка.8991/
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Да си ми жив и здрав, Живич и се подготвяй за по-голяма бутилка.
 
Последна промяна:

petrovb4

Новодошъл
колега полиамиден пръстен нямат нито в сотис нито в заримекс дай други предложения от къде или кой може да я ремонтира .благодаря
 

kostakosta

Новодошъл
Този модел мисля, че е нов. Някой да има впечатление? Не откривам нищо с търсачката.
Въздушна пушка Hatsan Airmax 5.5
 

dberov

Редовен Потребител
Щом търсачката тук не открива използвай другата G.... дето открива навсякъде.
Например в тубата има доста клипове и това го намерих за секунди, ако ровна ще изкарам и по форуми,
Който търси - намира...

https://www.youtube.com/results?search_query=Hatsan+Airmax+5.5++
 
Последна промяна:

glavanov55

Редовен Потребител
Колеги , моля за помощ. Ники ми прави един херкулес 7,62 но поради грешка в проектила
(в кутия 30 кал сложили сачми 25кал ) а си беше и неделя и магазините не работеха не успяхме да и видим скоростите.
Търси се колега с хронограф окло Павликени да я мернем тази толкова изненадващо за мен балансирана пушчица.
Чакам с нетърпение да ми пратят жсб та и съм готов за проба Ако някой се смили моля да пише
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Бате Данчо, ти приготви проектилите, а хронографа го имаш. Ако никой около теб няма, ще наглася хроното и ще се срещнем на половината път.
 

glavanov

Потребител
Аз от няколко години заобикалям въпроса с хроното, но сега като зарита и стареца да мери скорости, взех че вербувах Митака за едно изделие и да мирясаме.
Вълкът е полудял! :)
И аз исках да се разходя в неделя, ама службата много ме натисна... друг път.
 

glavanov55

Редовен Потребител
Ники, у дома вече всички са луди. Главанов младши се прибра в къщи и
от вратата още заяви-Че аз хронито го поръчах бе тате .другат седмица е тука.
Както ти казах пълно изкрейзване............. така че за сега отбой
 
Последна промяна:

Павел Петров

Потребител
Моля за помощ, на цилиндъра на АТ44 на резбата на зарядния клапан дето се навива на тръбата колко о-пръстена има. един в началото и един в края или само един е. Какви са им размерите ако са два. Благодаря
 

lynx

Редовен Потребител
Само един е.
Размерите на о-пръстените може да откриеш в първи пост на темата.
Ето го тялото на клапана:
PIC-0101_500.jpg
 

TheStarlingHunter

Редовен Потребител
Доколкото разбрах, се пита за зарядния клапан, не за бойния.
Там също трябва да е само един пръстен с размери 22х2,5 :)
ba5dcf2261.jpg
 

Павел Петров

Потребител
Да, за зарядния клапан става дума, изпуска по малко при сменен о-пръстен. От тези с въртящата се запушалка на отвора за щуцера, ще видя как се отваря нацяло сигурно има боклуци някъде
 
Нагоре