ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

dberov

Редовен Потребител
Моите наблюдения за Баракуда че летят най добре със скорост 300-315 м/с и съм правил перфектни мишени на тия скорости но това преди години.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Моите наблюдения за Баракуда че летят най добре със скорост 300-315 м/с и съм правил перфектни мишени на тия скорости но това преди години.
Все още е валидно. С Теобена ги стрелям с 305-306 м/с и правят отлични групи, изключително рядко има флаери.
 

andi

Редовен Потребител
Аз исках да вкарат магнума и още едни пълнотелни тежки , но като се прави поръчката имаше само лайта . Прецених , че няма смисъл да се рискува да се връзват пари в цял кашон , щото се покриват с екпреса на жсб .
Аз несъм виждал да се продават при нас.
 

Sen

Редовен Потребител
Кое му е екзотичното на формата на Баракуда?
Говорех за Монстърите предимно в случая. Да, Баракудите са със стандартна форма, но главите им са заострени леко. Винаги съм се чудел доколко това леко връхче е симетрично спрямо главата на чашката. Там винаги си стои и проблема със самата сплав, както знаем всички.
 

Sen

Редовен Потребител
Аз несъм виждал да се продават при нас.
Намерих ги у нас. Предлагат ги в Arms.bg.
На този линк заглавието е правилно, но е объркана снимката:
http://arms.bg/product/4916/chashki-h-n-sniper-magnum-5-5-mm.html
На този линк снимката е правилна, но е объркано заглавието:
http://arms.bg/product/4917/chashki-h-n-baracuda-hunter-4-5-mm.html

Обадих се, провериха, имат ги, казаха ми, че са заредили около 400 кутии (четиристотин).
Направих поръчката направо по телефона, тъй като грешките на страницата им кой знае до какво ще доведат.
Пращат по Еконт. Утре са при мен, ще ги тествам в близките дни, когато намеря време.
Благодаря за подсказката, надявам се Вулканът да ги хареса :) Още един експеримент, но нека е по-вълнуващо хобито ;)
 

33%

Потребител
Взех едни чашки с остър връх (червен пластмасов) с цел ползване с пистолет. Обаче се оказа, че заради върха са по-дълги, стърчат от барабанчето и то не може да влезе на мястото си. Явно стават, но за пушка. Въпросът е дали ще се повторят нещата, ако взема други примерно тия:
http://weapon.bg/product/406/chashki-gamo-armor-4-5-mm.html

Нямат ли стандарти чашките, че пускат нестандартни модели и даже не поясняват, че не стават за пистолети.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Няма нестандартни модели.Всичко се ползва. Ограниченията от барабана са си в "твоята градина".
Когато си купуваш гуми за колата не хващаш най-хубавите а взимаш твоя размер.
Приложението на чашките зависи от ползвателя. Стават за пищови, но с големи барабани, като моя например или за единчна. Ти трябва да си знаеш габаритните размери които може да ползваш с твоя.
 

Sen

Редовен Потребител
Взех едни чашки с остър връх (червен пластмасов) с цел ползване с пистолет. Обаче се оказа, че заради върха са по-дълги, стърчат от барабанчето и то не може да влезе на мястото си. Явно стават, но за пушка. Въпросът е дали ще се повторят нещата, ако взема други примерно тия:
http://weapon.bg/product/406/chashki-gamo-armor-4-5-mm.html

Нямат ли стандарти чашките, че пускат нестандартни модели и даже не поясняват, че не стават за пистолети.

Здравей, колега.
Предполагам, че чашките, които описваш, са или Gamo Red Fire, или Predator Polymag. Има и други подобни с полимерни червени върхове, но тези два модела са най-достъпните в Бг по мои наблюдения.
Чашки на Gamo не ти препоръчвам за каквото и да било.
Ето ти линк към уебсайта на JSB и полимаг-секцията: http://www.schulzdiabolo.cz/en/pellets/predator-polymag/
Ако пистолетът ти е калибър 4.5 или 5.5 мм можеш да си вземеш Polymag Shorts, показани са най-долу на страницата, създадени са специално с цел да се побират в пълнителите.
Стандартните Polymag са с дължина 10.7 мм, Polymag Shorts са значително по-къси. Ето ти едно видео, което демонстрира разликата в дължината им нагледно:

Чашките от линка към weapons.bg, които си показал: стрелял съм с тях и с Gamo Rocket (идентични са). Може би най-неточната чашка, която съм опитвал. Не ти ги препоръчвам. Препоръчвам ти Polymag Shorts.

П.П.: можеш да си ги вземеш от колегата Peko, гледам, че му е останала една кутия в калибър 5.5 мм, ако имаш мерак да ги тестваш. Или да си поръчаш, май се задава нова групова поръчка. Линк към темата:
http://forum.airguns.bg/index.php?threads/jsb-директно-от-фабриката-Обединена-поръчка-с-моя-помощ.3061/page-22
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
JSB-Predator-Polymag-Air-Rifle-Pellets.jpg

Явно си купил Полимаг чашки :), на тях изрично пише, че са за хънтинг.
При пушките също са проблемни тия чашки заради дължината.
Някои колеги които ги ползуват с барабан, предварително им подстригват връхчетата с макетен нож или нокторезачка.
Ако са прекалено дълги, барабана закача и не може да се завърти.
Вместо да откриваш топлата вода, пусни една питанка във форума да кажат хората с СО2 пистолетите, кой какви чашки ползува.
 

33%

Потребител
Чашките от линка към weapons.bg, които си показал: стрелял съм с тях и с Gamo Rocket (идентични са). Може би най-неточната чашка, която съм опитвал. Не ти ги препоръчвам. Препоръчвам ти Polymag Shorts.
Тия от типа на Gamo Rocket съм ги набелязал, защото имат някаква метална сачма за връх. "Оплакването" ми от стандартните оловни чашки е, че не могат да счупят шише. Явно оловото се смачква и не става работата. С BB сачма се чупи от раз. Затова търсех нещо с не-оловен връх, но ако ще е полимерен ми се струва, че точно за стъкло няма да е по-силно от оловото. Гледах един клип с някакви не-оловни (изцяло) чашки, но не разбрах какъв модел се водят точно. Казваха, че са доста пробивни.
 

Sen

Редовен Потребител
от тези и чеп за зеле не бих купил..не коректни са да еб.......----
Колега, оказа се прав. След три разговора и прехвърляне на топката от един служител на другмафията, пак нищо не ми пратиха. Arms.bg ми влязоха в черния списък. Про хънтър имат почти всичко на H&N, правили са зареждане миналата седмица.

Взех си H&N Grizzly 6.35 от любопитство. Останах приятно изненадан, макар и само донякъде; мислех, че ще е сеитба из целия лист. Това са 12 изстрела от 40 м, лек бриз, предна торбичка от капака на колата с Крикета. Първите 4 бяха в страни, следващите осем се събраха в монета от 5 ст. Резултатите от маса със свестен рест сигурно ще са по-добри. Въпреки всичко, JSB са си доста по-напред. Малките дупчици вдясно са „отсколки” от някоя от чашките.
 

Attachments

  • IMG_20170910_115416.jpg
    IMG_20170910_115416.jpg
    171.3 KB · Прегледи: 60
  • IMG_20170910_115445.jpg
    IMG_20170910_115445.jpg
    159.6 KB · Прегледи: 57
Последна промяна от модератор:
Нагоре