CO2 пистолети, револвери и пушки

Necronom

Новодошъл
Здравейте и от мен по тази тема. Много ме зарадва този Sig Sauer MCX CO2, .177. В Pyramid Air са го пуснали вече и много се чудя, дали да си поръчам един. Чудя се защото от официална страница в нета се споменава че компанията ще пуска през 2017, същия модел в ПЦП вариант...малиии. Ще изчакам още малко да видим примерната цена за ПЦП-то. Незнам дали може някак да се "барне" и CO2-то в ПЦП?
Нека знаещите и можещи колеги да споделят. Някъде се продават комплекти за тази операция но бутилката трябва да е закачена постоянно към оръжието, което никак не е добре.
Aз пък чак сеха й хвърлих едно око, единственото което ме дразни е странното зареждане / лентоване ... много неудобна и пипкава работа.Обадих се на позната в USA да види за какво става въпрос - 90% пластмаса, момчета. Въпреки ,че с тази ми ти "пикатина" плаче да я закичеш като булка.... Та не знам какво PCP ще излезне от нея без да се подсили дизайна със скъпи и качествени материали. Визуално прилича на луксозна детска играчка и е много лекичка. Та , вместо да затрудняваме майсторите ни с непрактично осакатяване на една играчка, която ще се превърне в какво - пак в играчка , по-добре да й се радва човек в началния вариант.Видях ,че я има и в пъмп вариант, което е още по-непрактично , загубва се ефекта от бързото стреляне с CO2.
 

astra

Редовен Потребител
загубва се ефекта от бързото стреляне с CO2
Бързото стреляне с СО2 води до бърза загуба на дулна скорост, защото СО2 балончето при бързо изпарение (стрелба) се охлажда силно до степен да пръска сняг - от там и по-ниското налягане. Имах 850 Хамерли, на което при една скорострелност направо му замръзваше бойния клапан в отворено положение и през дулото духаше сняг, точно като С02 пожарогасител :)

Иначе от въглеродните най много съм се кефил със Гамо Екстиим - уникална за пликинг .
Може ли да я сравниш с 850 Умарекс на СО2, с няколко думи. Нещо ме е "засърбяло" за СО2 кал. 4,5мм в 16Дж и се оглеждам за марки, модели, производители... От 850 на Умарекс имам и добри и не дотам добри спомени. Ще съм благодарен за мнение!
 
Последна промяна от модератор:

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
... Нещо ме е "засърбяло" за СО2 кал. 4,5мм в 16Дж и се оглеждам за марки, модели, производители...

Мисля, че е непостижимо 16 Дж на СО2 в 4,5.
Може би някой притежател на такава пневматика може да внесе яснота.
 

astra

Редовен Потребител
4,5 май не съм я виждал
Ще видиш, ако цъкнеш на линка който съм дал. ;)
Има я тук-там из интернет магазините в Германия и Холандия, но засега умувам. В този калибър и с тази мощност, спокойно може да се стреля на 50м. или поне така се надявам... С едно 88гр, балонче трябва да дава над 100 изстрела. Съблазнителна е :rolleyes:
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
На 50 м с СО2 няма да си ти забележителни резултатите на 50м, дори и да е "16 Дж"!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ще видиш, ако цъкнеш на линка който съм дал. ;)
Има я тук-там из интернет магазините в Германия и Холандия, но засега умувам. В този калибър и с тази мощност, спокойно може да се стреля на 50м. или поне така се надявам... С едно 88гр, балонче трябва да дава над 100 изстрела. Съблазнителна е :rolleyes:
Ти нали разкара другите СО2 джаджи, бутилки, пълначки. Всеки като вземе подобна играчка и след време иска да я прегажда на въздух. Минал си по тоя път. Сега пак им налиташ???
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
От любов към техниката :) Пък и формулата 16дж в 4,5мм без водолазна бутилка 20кг, взе да ме привлича...

Няма лошо човек да се учи от собствен опит ... но това отнема време и средства.
Имаше една поговорка: Не буди човек, който не се е наспал!
 

Nikola

Потребител
Здравейте колеги.
Имам Со2 Gamo R77 4,5 револвер с късата, та при едно разглобяване му изгубих иглата, пробиваща Цо2 балончета. Не съм стрелял с него от 1 година и ми дойде идеята за къс пцп пистолет. Мисля да използвам бутилка с резба, директно вързана за клапана, която да се намира в дръжката на мястото на Цо2 балончето.
Та въпроса ми е до колко бара би издържал клапана, колко мм и от какъв материал трябва да е бутилката, колко джаула и изстрели ще се постигнат.
Мерси предварително!
 

sts1969

Редовен Потребител
То си има в магазините по-големи бутилки с СО2 88гр. Иначе мисля че Въглеродният двуокис е с налягане до около 60 бара. ???
 
Нагоре