От нищо... нещо

praetorian

Редовен Потребител
Черната малка кутийка с прозрачно горно капаче и гъбичка.Прочетох в съдържанието и че има и нещо акрилно,явно полимеризира и се получава този здрав,леко лъскав и нецапащ слой.боята струва около лев, за боядисране на яке ще ти одерат кожата с поне 30 лева.
 

lynx

Редовен Потребител
Виждал съм как с подобна боя "реставрираха" на една дърта бабалюга волана и елементи от предните кожени седалки.
Ефектът беше наистина идеален и се оказа, че е покритието е много издържливо.
Най-важното е, че въобще не цапа като изсъхне.
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Утре мисля да си направя някоя от тези.




Готова на90%
 

Attachments

  • IMG_20161114_161953.jpg
    IMG_20161114_161953.jpg
    199 KB · Прегледи: 112
  • IMG_20161126_185614.jpg
    IMG_20161126_185614.jpg
    128.8 KB · Прегледи: 113
  • IMG_20161126_185705.jpg
    IMG_20161126_185705.jpg
    130.6 KB · Прегледи: 115
Последна промяна:

marrikdin

Потребител
Ето какво спретнах набързо вчера.
View attachment 53452 View attachment 53453 View attachment 53451 View attachment 53454 View attachment 53457 View attachment 53455 View attachment 53458 View attachment 53456

Понякога се налага да стрелям срещу слънцето а само сенника не върши работа и си направих филтър тип пчелна пита защото не можах да намеря оригинална за 42мм леща пък и като цена не са евтини и ще се използва рядко. Нарязах сламки с еднаква дължина от 30мм, залепих двойно подлепващо по вътрешния ръб на сенника и налепих първия кръг (оранжевите сламки), после направих няколко групички/снопчета вързани с конец на единичен възел колкото да не се разпадат, наредих ги и издърпах конците. Получи се много добре и ако някой реши да си прави искам да кажа че цвета на сламките е без значение и не оказва никакво влияние на образа.
Добро е. :bravo: Възползвах се от идеята.
 

Attachments

  • senik1.jpg
    senik1.jpg
    187.4 KB · Прегледи: 159
  • senik3.jpg
    senik3.jpg
    226.8 KB · Прегледи: 167
Последна промяна:

staif

Редовен Потребител
видеото не е най удачното от всичките, но ако разгледаш и канала ще разбереш..:)
отдавна ровя из тубата за "ленти", пълнители и всякакъв тунинг-многозарядни приставки за пълнене на еднозарядни,но така и нищо не успях да намеря.освен това.
.-във форума имаше преди много време но и тях не намирам...
давай -качвай да видим какво ще ни покажеш..:cheers:все ще е от полза за нас неуките;):)
 

ilko_dim

Потребител
Не съм казал нищо от рода, че някой е неук или нещо подобно. Нямам и намерение да ровя някъде, да търся нещо ,което някой е мислил и недомислил. Който си има еднозарядно, да си стреля така, а който не го устройва -да си търси многозарядно. А все пак някъде в темата на Хатсана бях пуснал снимки как на моя еднозаряден бях присадил барабан . Аз не се имам нито за много знаещ,нито имам подходящите за това машини. Всичко беше правено с флекс и пили. Получи се , но все пак сега си стрелям без него.:cheers:
п.п. Намерих страницата :
http://forum.airguns.bg/index.php?threads/hatsan-pcp-at-44-at-44-10-ВТ65-и-т-н.39/page-106
 
Последна промяна:

Sabin

Потребител
Здравей те!
Днес времето не ставаше за риболов и да уплътня времето реших да поразчистя работилницата .....
Та ми се досвидяха да изхвърля тези парчета и си спретнах едни непретенциозни мишенки, но вършат работа ;-)
 

Attachments

  • IMG_0725-1.jpg
    IMG_0725-1.jpg
    168.7 KB · Прегледи: 164
  • IMG_0726-2.jpg
    IMG_0726-2.jpg
    245.8 KB · Прегледи: 155
  • IMG_0727-1.jpg
    IMG_0727-1.jpg
    142.8 KB · Прегледи: 152

sevdaka80

Редовен Потребител
Завършена само,много вятър днес,не разбрах дали се зарежда.
 

Attachments

  • IMG_20170319_211519.jpg
    IMG_20170319_211519.jpg
    123.4 KB · Прегледи: 149
  • IMG_20170319_211438.jpg
    IMG_20170319_211438.jpg
    120.3 KB · Прегледи: 143

pellet

Редовен Потребител
Привет на всички,

Да дам една идейка, ако някой не се е сетил досега.
Ако имате следния казус - любима пушка с малко по-ретро дизайн, проектирана за стрелба с механични мерни прибори. Набузника е нисък при стрелба с оптика. Искате решение, възможно най-евтино, да не се пипа дизайна на пушката, да се махне по всяко време при желание. За какво се сещате първо? Естествено за ...... наколенка за волейбол :) :) :)

0.jpg

Ето как изглеждат нещата на практика:

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg

Поздрави!
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Новата карантия за шрауда е готова.Остават само тестове но гаранция ще е по тихо,от колкото с ролките за коса,техния външен пазмер влиза свободно в новите.

IMG_20170412_191703.jpg IMG_20170412_191738.jpg
 

st_beer

Редовен Потребител
Остават само тестове но гаранция ще е по тихо,от колкото с ролките за коса,техния външен пазмер влиза свободно в новите.
От скромния опит,който имам с пушките не съм много убеден ,че ще е по-тихо от ролките. Забелязал съм ,че колкото е по-голям обема на камерите толкова повече утихва звука. Преди имах модератор и беше с 3 камери,ролки и вата.Шайбите му баха с отвор 10 мм заглушаваше добре горе долу,но не бях доволен. После му сложих шайби с по-малък отвор мисля 6 мм . Смених ролките с по-голям диаметър и сложих по тънък пласт вата. Тогава всичко утихна на ниво вайраух. Излизащия въздух си иска обем на камерата за да се кротне и утихне. Това си е мое мнение от моите наблюдения и опит. Не задължавам никой да бъде на същото.
П.п
Намерих даже и клипа където съм им правил сравнение и тестове:

П.п 2
Всъщност съм разбрал грешно мнението на колегата и помислих ,че металните ролки влизат в оригиналните. Щом металните ролки за с по-голям диаметър наистина ще има по-добро утихване.
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Ще има разбира се.
Питах те за ватата защото каквото и да правиш,няма да има ефект.Преди и сега пак ще ти е еднакъв обема в камерите.
А на биричката, работата е станала защото е намалил диаметъра на отворите на шайбите,не че е увеличил обема,обема си е един и същ когато си с вата.
Даже е по добре колкото се може повече вата,тя обира звука и звъненето при изстрел.
Това си е мое мнение,така че не задължавам никой да бъде на същото.
 

DeadShot

Редовен Потребител
Ето как от боклуци си спретнаха стойка за камерата.Става за 10 минути.Утре ще купя по къс болт и ще го боядисам. Ще помоля някой модератор да ги направи по-малки тия снимки че...
3tFqRah.jpg

k1AD4ka.jpg
 

оги-пз

Редовен Потребител
Онзи ден взех от форума 1 пистолетче на цо2 разбито на части, вече е сглобено срещу 2 часа игра.
 

Attachments

  • 20170523_193734.jpg
    20170523_193734.jpg
    222.8 KB · Прегледи: 80
Нагоре