БУЛПАП

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
И аз съм за черния, но само ако е полимерен. Ако е боядисано дърво, предпочитам го в естествен цвят или байц в предпочитан цвят.
Боядисаното дърво е пълно с проблеми, а и за работна пушка, няма смисъл от такива екстри.
Първият булпап вероятно е била италианската ЛУПАРА. От LUPO - вълк. Носели са го пастирите да бранят стадата и себе си. После става оръжието на Коза Ностра.
lup_big.jpg
 

andi

Редовен Потребител
Аа, тва е като имаш пушка и режеш отпред и отзад докато заприлича на пистолет . а това е един от първите истински булпапи
 

Attachments

  • 1024px-Thorneycroft_carbine,_patent_14622_of_July_18,_1901.png
    1024px-Thorneycroft_carbine,_patent_14622_of_July_18,_1901.png
    79.3 KB · Прегледи: 88

dberov

Редовен Потребител
Малко кривнахме от темата но е градивно пък и после май ще се чисти.

The worlds first ever bullpup rifle. Shame it didnt enter mass production.

2015-12-22_233618.jpg
 

anibis

Редовен Потребител
То по-принцип булпапите са измислени за военните - за работна пушка .
Къса , здрава , "черна" и полимерна - достатъчно и е .
И затова дърво на булпап е малко като на свинче- звънче . С много малко изключения (които само потвърждават правилото )
Анди тука не знам какво искаше да кажеш,че един пластмасов приклад е по-хубав от един такъв дървен,е няма как да се съглася с тебе.
То ако беше така,щеше да е по евтин дървения приклад отколкото пластмасовия.
 

pitbula74

Потребител
Не става въпрос за хубаво/естетично,а за лекота като цяло.На мен лично винаги ми е харесвал пластмасовия приклад пред дървения.
 

anibis

Редовен Потребител
Не става въпрос за хубаво/естетично,а за лекота като цяло.На мен лично винаги ми е харесвал пластмасовия приклад пред дървения.
То зависи и от дървото де,ама има приклади /пластмасови/ по тежки от дървените,такива.
Абе всичко е, вкусове различни,ако всички харесвахме едно и също,нямаше да е интересно.
 

5ko

Потребител
Естествените материали са по добри.Не съм видял класна пушка с пластмасов приклад. Става дума за пушки с петцифрени цени.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ти не си виждал, адаш, ама аз пък съм стрелял с такива.....
Всичко е въпрос на технологии и пари. Има са убавини, дето им отива дърво, има си и изделия дето дървото не им отива. Хеле пък шперплатовите приклади- ни рак, ни риба, ама се прехласвате по тях, че дори и орехови приклади сменяте с такива.....- казало едно бау-бау и си облизало пишката.
 

5ko

Потребител
Ореха според мен няма конкуренция ама трудно се намира и хубава талпа е доста скъпа. Ако имах избор да ама имам един приятел който ме снабди със щпертплат и си го ползвам.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ

dberov

Редовен Потребител
Цената наистина е добра, качеството 100% ще е над нивото на Хасаня, към пушката дават също и двунога и уивър шина, пише и "още"...но какво е това "още" ще чакаме да видим...
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Нищо ново от към дизайн и конструкция а предполагам и при карантиите.
Единствено FX Impact предложиха иновативен модел погледнато от всякъде
Да...и в моите сънища е ,като и на всички в този форум,но Impact ако не беше на FX едва ли щеше чак толкова да ни харесва.С тази визия на AR15(M16) малко ми идва кичозно,сещам се за годините когато често по нашите пътища се движиха Москвичи с емблеми на Мерцедес,БМВ и т.нПросто качеството и дисциплинираната мисъл на шведите не позволяват да се стига до патология ,както при Evanix ,на пример!
 

Б.Богданов

Потребител
Да...и в моите сънища е ,като и на всички в този форум,
* * *
И в моите сънища присъства FX-а, но като си погледна Крикета ... и той става...
Надявам се, че след година-две FX-а ще стане по-достъпен за българите и ще си увелича колекцията с едно 7,62 милиметрово пушкало.

* * *
Просто качеството и дисциплинираната мисъл на шведите не позволяват да се стига до патология ,както при Evanix ,на пример!
колега, какво по-точно имаш в предвид с Evanix-а? Кое не ти харесва?
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/...d=0ahUKEwj0maTu0KzKAhVCchQKHfdpDskQMwgcKAEwAQ,
Става дума за визията,ТТ-то не знам...
А относно Крикета...тяхната манифактура както и тази на ЕдГън раздвижиха монополисти те...Съмнявам се FX-а да да стреля по добре от Крикета ми,странно ми е защо нямат и те 7,62мм.Тук Пеко(предполагам) може да помогне с поече инфо
П.С
Руснаците направиха чудеса(с чехите разбира се) въпреки държавата,митата и т.н.Убеден съм,че шведите вземат някаква евро субсидия и кой знае каква още друга подкрепа от държавата.
Малко го избивам на дърдорене,но...ще продължа... и тук(във форума) има достатъчно кадърни хора с които ВМЗ със сигурност щеше да задуши леваците на юг от нас ,дето до преди години и резба на болт не можеха да направят.(те май и сега не могат :) )
 
Последна промяна:

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
дето до преди години и резба на болт не можеха да направят.(те май и сега не могат
Струва ми се, че преекспонираш нещата.
Има много кадърни хора, които правят страхотни неща. Това, че ние не знаем за тях или не ги познаваме не омаловажава техния принос.
А за инструменти, които произвеждахме и тем подобни от близкото минало, сега можем само да мечтаем.
 
Нагоре