ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

sts1969

Редовен Потребител
Оптиката ми е слабост, имам 5-6 бинокъла, а са минали през ръцете ми поне 15 + мощни далекогледа. Не се занимавай с глупости, тази играчка може да ти увреди зрението, докарва главоболие и тнт. За увеличение над х20 се иска статив за да не докосваш с ръка уреда, най-удачни са далекогледите (монотуба), цената на качествена зрителна тръба 2 ръка, с голямо увеличение започва от 180лв. на горе. Ето сайта на форума "Звездно общество" там излиза за продажба доста качествена мощна оптика. :cheers:
http://forum.starrydreams.com/viewforum.php?f=10&sid=f831ebe1e7e0b5ee0718a8869d185c91
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Реалното увеличение няма да е такова а и за тия пари лещите предполагам ще са нискокачествени. Ще ти тябва и упора. На това разстояние ще ти върши работа по-скоро зритена тръба. Около 100-150 лв има добри решения със статив и голямо увеличение.

Sent from my E2003 using Tapatalk
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
И по-добре, че не са ви отговорили.
Преди няколко години поръчвах пушка на колега от форума. Платих с карта и се покриха след това. Не отговаряха дълго време, докато не се обърнах към банката да оспоря трансакцията.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Абсолютни мошеници. Поне на няколко места съм чел за подобни проблеми.

Sent from my A850S using Tapatalk
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Понякога връщат отговор на запитвания, но той е че в момента нямат наличност от този артикул, но ако направиш покупка, до месец ще е наличен.............
Чакал съм 3(три) месеца за една оптика преди 2,5г., но накрая ми върнаха поне парите.
После като се поозърнах, видях че е запазил сума ти домеѝни и ми стана ясно че е "балон".
То и у нас си имаме интернет магазини, дето има от пиле мляко на сайта, ама....
 

apapazov

Редовен Потребител
Някой знае ли от къде мога да си купя оптка Фалкон Т35х56
Оптката е спряна от произвдство преди една две години .
Попитах в няколко интернет магазина и отговора беше , че е напълно изчерпана.
 

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Благодаря ви много за бързите отговори!Засега ще пробваме с Милко да видим, дали ще се получат нещата.Телефона ми е HTC desire 310.
Аз съм голям фен на навигациите, следя ги редовно и си имам заключения. Ако трябва да ги подредя по качество (за Andoid) - ето ги:
1. iGo - богати възможности, отлични карти, опции за камион е.т.ц. Недостатък е, че ако телефона е със странна резолюция - малко трудно се донагласява.
2. Sygic - много елегантна, с много добри карти. Новите версии имат интерфейс, който не ме радва особено и си карам на последната преди тези промени.
3. Navitel - много удобна за града, добри карти и възможности.
Имам всичко кракнато и работещо, както и последни карти (основно Европа).
Всеки може да си събере комплекти от pocketbulgaria.com или ipmart-bg.com.

На който му трябва съдействие - на линия съм, 0899830403 Дени.
Мога да пусна FTP сервер и да кача всичко там.

Поздрави !
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
От фабриката предлага се пак,преди два месеца щях да си я викам.
Само в сиво се предлага 340 паунда с доставката с колело и два сеника и два тумблера.
 
Последна промяна:

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Не е отразена HERE Maps.
Програмата на Нокия отскоро вече е безплатна.
Картите се теглят онлайн директно без да е необходим компютър.
HERE работи и офлайн.
Имам инсталирана и iGo, но откак сложих HERE, iGo-то не съм го пускал.
Малко инфо: http://www.digital.bg/novini/откъде-да-изтеглим-безплатно-here-maps-за-android-ios-и-wp8-os-news48113.html

Изтегляне: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.here.app.maps&hl=bg
 
Последна промяна:
7

7842

Гост
Честита коледа на всички.Нов съм във форума и търся съвет.Каква оптика ще държи на Хатсан 125 ТН Vortex 5,5 ?Вече две оптики Гамо 6х40 прецака,вчера купих Липърс 3-9х40 с мил-дот TS серия уж подсилена гумирана но не мога да я центровам докато я наглася и след 15-20 изтрела се измества на някъде и после пак и пак...............................дадох 160 лв. на вятъра.И със Гамото се местеше но при доста по-вече изтрели.Като смъквах Гамото видях че стопорният щифт на моноблока се е скъсал.
 

sig_556

Потребител
Здравейте колеги !
Понеже темата е заключена ще питам тук.
От доста години се каня да си купя въздушен пистолет, от скоро време се навих и се двоумя между Gamo pr 23 и sig sauer sp2022 , който за жалост не го откривам в нета вече.
Зауъра е с 23 заряда и няма откат поради което с един балон въглероден диоксид се правят около 200 изстрела. Освен това има технология за завъртане на съчмата hop up , като при еърсофта за по - голяма точност.
Гамото го има в магазина и мога още утре да си го купя , но според вас кой вариант е по- добър?Разликата в цената също не е много голяма 130/200 лв.
Поздрави!
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Ако искаш да гледаш през оптика, смени пушката или й сложи ГП поне(със спорен краен резултат).
Честита Коледа!
 
7

7842

Гост
Нали съм написал че е с Vortex-оригинална газова пружина.Така е купена от магазина.Със ГП е и пак огромен откат.

Насочил съм се към АТ 44 или БТ 65 двоумя се за калибъра
 
Последна промяна от модератор:

Карлсон

Потребител
Свали Липърса докато е жив и изчакай малко да се появи някое АТ 44 в кал. 5.5 в купува-продава, че новите пушки от магазина вече не се пипат направо... Сложи после Липърса на АТ-то и си свиркай... А на пружинката-катър и сложи обратно механичните мерни и си прави от време на време силови тренировки с нея - на рамото, на предмицницата, на показалците, на нервите... Айде весело посрещане на новата година и наздраве...
 
Нагоре