FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

krasiml

Потребител
Същата е като на колегата Беров . Аз я купих от друг ebay търговец , но обявата е изтекла . Пушката е окомплектована с един барабан . Аз купих още два допълнително .
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Честито и от мене! Със здраве да я ползваш и само радост да ти носи. И някой път и на живо да я покажеш.
 

le_corbeau

Потребител
Лилииии!!!...Много арни тия ЕфХиксове бре. Направо ми се пълни устата със слюнка.... И жените им арни, и пушките им арни на тиа шведи.
Да му е на кадем пушката на колегата krasiml.
Да фраска баш у Десетката де що му се лепне на мушката!!!
И аз ги заглеждам шведските пушкала, ама...и жената ме заглежда некак странно. Демек - ти Синковецо, да не си намислил нещо, а? Оти нали си знаеш.....и погледа и лекинко се насочва към Точилката!!!
Ама моа да прежала неколко гьостерици по кратуната /она си е дебела/ те за тая Убавица:
10423832_612996208845100_7042400119309310260_n.jpg
 

pavkata_1234

Потребител
Интересна концепция за барабаните ,ама се ми се струва ,че джоба е най-сигурното място.
А тоя див котак много ,ама много ме блазни....:(
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Клипът започва със снимка на по-къса версия от тази на колегата krasiml.Явно с по-къс шрауд.Интересно защо шведът не оборудва ФАК булпапите в 5,5мм стандартно с 350сс резервоари.Пушката няма да се удължи,а един пълнител отгоре с едно зареждане е по-добре.Едва ли и балансът ще пострада.Дали пък няма скоро да видим в каталога удължители,както беше при старите модели (+45сс)?
Новите пълнители са крачка в правилната посока.Колко струват?
 

krasiml

Потребител
Клипът започва със снимка на по-къса версия от тази на колегата krasiml.Явно с по-къс шрауд.Интересно защо шведът не оборудва ФАК булпапите в 5,5мм стандартно с 350сс резервоари.Пушката няма да се удължи,а един пълнител отгоре с едно зареждане е по-добре.Едва ли и балансът ще пострада.Дали пък няма скоро да видим в каталога удължители,както беше при старите модели (+45сс)?
Новите пълнители са крачка в правилната посока.Колко струват?



Както писах по-нагоре , шрауда на 5,5 за американския пазар е по-различен . Във втората половина на клипа се вижда . И аз се надявам скоро да има удължител за цилиндъра .
 

andi

Редовен Потребител
На гладиатора предния цилиндър можеше да се избере от три , или 4 различни обема . предполагам ще може 5,5 да се поръча с цилиндъра на 6,35 - шведите са гъвкави .
 

andi

Редовен Потребител
Нужда от помощ :
Неделя разбрах , че на състезанието в Пазарджик Гладиатора 6,35мм с който стрелях е бил с скъсан О пръстен в цевта . Търсих схеми и размери , но има само за 5,5мм . Сложих какъвто имах наличен , и засега стана . Но предпочитам да намеря оригиналния размер .
Някой знае ли колко е при ФХ 6,35мм ???
 

policevidin

Новодошъл
Здравейте пичове, на скоро станах собственик на въздушна пушка PCP Webley FX-2000
НО пушката пристигна без пълнител. Има ли някакъв начин да си направя такъв "барабан пълнител" за пушката защото няма как да я използвам пълноценно.
Съгласен съм и да си купя от някъде но да е на някаква нормална цена, че в нета намерих няколко но се намират в Англия и са доста солени.
Намерих подобни барабани (пълнители) в два наши сайта но те са за Хътсан ..... и са 10 зарядни, докато този за моята е 8 заряден и най-вероятно дори и да пасне захващането няма да съвпадне стъпката на превъртане.
Кажете какво да правя, че ми се стреля.
Ето я и нея:

036020057-big.jpg


036020058-big.jpg


036020059-big.jpg


036020061-big.jpg


036020062-big.jpg
 

sts1969

Редовен Потребител
Все пак пробвай пълнител от Хатсан, те го откраднаха от Уебли и може да пасне въпреки че е с повече съчми, може само леко да се барне хода на зъбчето за превъртане при нужда. Докато си намериш пълнител, си направи приставка за еднократна стрелба, не е трудно... Аз за бившият ми десетзаряден Хатсан си бях направил такава.
п.п. Честито за пушката! :cheers:
 

Dominus

Редовен Потребител
Забрави да стане асански пълнител. Нямат нищо общо.
Като ми остане време ще направя 3Д модел на моя и Евгени може да ти направи.
 

Dominus

Редовен Потребител
Е нали ти казах. Като направя модела ще го кача тук и ако се разбереш с Евгени @didarai да ти направи ще го вземе направо от тук.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Честито, но докато чакаш вземи и сипи малко въздух, поне 150-60 бара. Хем ще видиш дали не издиша от някъде. А барабан от ФХ няма ли да стане, някой от осем зарядните, все пак е първообраз на изделието.
 
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител
На Уебли райдер става хатсански - пробвах го . Трябва да я снимам да видите каква красота е Уеблито .
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Пълнителите са идентични с тези за FX Cyclone,Gladiator,Dominator....Но имам смътен спомен,за малка разлика в ширината на централния отвор.Добре ще е да се измери първо дебелината на пина,който центрира барабанчето и после да се върви по пътя ,описан от Павкта.Не бъркайте Рейдъра,който английска пушка с ФХ 2000-измислен и изпълнен от Фредрик Акселсон в Швеция.
 
Последна промяна:

policevidin

Новодошъл
Вече я пробвах пушката, направо съм смаян от тихият изстрел и липсата на откат (имайки в предвид стрелбата с първата ми пушка Хътсан 125 с пружина). Супер точни изстрели но неудобно зареждане на чашката заради скапаният пълнител. Силно се надявам да се сдобия (с помощта на колегите по-горе). Това е един от малкото форуми в които членувам и получавам толкова адекватна помощ, за което благодаря.

Въпросче, има ли проблем че в момента капсулата напомпана със 150бара, колко време може да стой с въздух.
 
Нагоре