Пушките на AIR FORCE - Talon/TalonSS/Condor/Edge/Texan

Gadnqra

Редовен Потребител
Прегледай темата по-назад един колега си беше вкарал Талон СС. Ако го откриеш се свържи с него на лични, предполагам няма да откаже да те посъветва. Sainnerman е единия колега. Другият е Biserterziiski.
 
Последна промяна:

cdman

Администратор
Съвет как може да пристигне до тук от Щатите ? Някой който е поръчвал от там да сподели ?

Като цяло с куриери ставаше преди - примерно от PyramidAIR - струваше 200$ доставка до БГ , после отиваш на митница , там преглеждат , и ти слагат около 24% на цялата сума ( пушка + доставка )

Като цяло последните години тоя режим се затяга все повече - особено от USA и е възможно схемата не работи.
 

old shatterhand

Потребител
Ще го тестваме тепърва...Идеята ми е някой там да я купи , понеже доставката е безплатна и след това да се ползва куриер или приносител...
 

old shatterhand

Потребител
Утре живот и здраве и аз влизам в сектата на Кондорите , засега в 22 калибър...:) Няма да е излишен съвет за оптика и дали има откъде в БГ да си поръчам trirail или ще трябва поръчка от чужди сайтове. Откъде мога да поръчам портнат клапан и дали ще е добра идея да ъпгрейтна захващането на бутилката, като на новите Кондори, понеже ще съм с три бутилки, едната от които редукторна. Има ли разлика в клапаните м/у 22 и 25 , понеже следващата стъпка ще е и 6.35 цев...и ако има разлика в клапаните , идеята е да си комплектовам всяка цев с бутилка, а и ще има често развиване , което в сегашния вариант в алуминиевата рама, много не ми се нрави.
Ето нещо интересно, малко да събудя интереса по темата...
http://tofazfou.blogspot.com/2014/11/1st-prairie-dog-hunt-in-northern-arizona.html :winner:
 

old shatterhand

Потребител
Вече мога да се похваля с новата придобивка. Някой има ли да стреля на метан с air force ,за да каже как се представя ?
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Представя се много добре и на въздух и на метан. Ако искаш големи скорости просто слагаш по-силна пружина на ударника и става чудовище. Клапана не го пипай. Ако сложиш по-тежък ударник скоростта скача много, но няма плато.
 

old shatterhand

Потребител
Клапана на новите Кондори нали е портнат(hi- flow) и дава по-големи скорости ? За третата бутилка мисля да си взема такъв, а и е с манометър и куикфил...Утре и една Хасанска цев от ВТ в 6.35 , ще дойде и лека полека нещата си идват на мястото.
 

old shatterhand

Потребител
Бутилка имам, ще поръчам само hi- flow клапан с манометър и куик фил , най -вероятно от AirForce, само имам едно притеснение относно резбите...В момента ровя из talontunes и другия сайт, за да видя какво точно ще е най-добре. Направо съм очарован от тази пушка. Голяма мания, направо води до пристрастяване...:) Да не говорим, че за тази цена заедно с цевите,клапани и качествена оптика, ще се включа в 2500лв най-вероятно, а ще имам все едно три пушки...:cheers:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
А тая стърчаща отпред цев плаче да я заглушиш.. Мисля че ще може доста да му се запуши устата... Цената също не е зле.
 

old shatterhand

Потребител
На пръв поглед няма нищо общо с Кондор, Талон...По-дълга рама, по-широки бушинги с два винта, липсва регулатор на мощността, въпреки, че рамата е изрязана там където преди имаше(много странно), ново зареждане...Никъде не пише каква е цевта...Малко недоизпипана изглежда.
 

old shatterhand

Потребител
Как му беше удобно да стреля с тази ниска оптика, направо на знам, но изглежда голям звяр съоръжението, с тази дълга цев и в този калибър. Като противотанкова пушка е...
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Цитирам: "with 220 grains I was getting a peak energy of 490 fpe."
Това са близо 160 джаула, ама скоростта малка ми се струва. Няма и 150м/сек.
Иначе с маса над 14 грама и ползването на холоу поинт, ако може да го изджаска с 280-300м/сек, където удари, трева няма да никне, ама вероятно няма да е постижима такава опция.
 
Нагоре